Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sunkovito zaviranje – kaj se šteje za sunkovito zaviranje?

Sunkovito zaviranje – kaj se šteje za sunkovito zaviranje?

Zakon o pravilih v cestnem prometu opredeljuje sunkovito zaviranje kot prekršek, ne navaja pa, kaj se šteje za sunkovito zaviranje. Je tu gor kakšen policist ali kdo drug, ki bi lahko natančneje pojasnil, v katerih primerih gre za sunkovito zaviranje?

ne potrebujem biti policist, da vem kaj to pomeni…to je zaviranje, ko se zgodi kaj nenadoma, recimo ti skoči mačka na cesto ali kaka druga žival in je prej ni bilo nikjer, torej nisi mogel predvideavti in takrat tako zaviraš…sunkovito, nenadno!!!

če pa ti lahko predvidevaš situacijo, recimo opaziš ob cesti otroke, seveda je tvoja dolžnost, da zmanjšaš hitrost prav zato, da ti ne bo kdo skočil na cesto in bi moral zavirati… torej, ko veš da boš mogoče moral zavirati, tvoj izgovor ne bo, da si sunkovito zaviral…ker bi moral situacijo predvidevati…če pa se nekaj res zgodi, tako rekoč od nikjer…se pa razume da si tako zaviral in se ti to šteje lahko kot olajševalna okoliščina

Če bi me otrok vprašal, bi mu najbrž pojasnil:
kot trenutek, ko kr pohodiš bremz na mrtvo, ko ti naletiš na nekaj na cesti (kamen, drevo, karambol, vstavljen avto, skratko na neko oviro, kjer lahko rata pi*darija), ali pa se nenadoma na cest pojavi žival, otrok… Stisneš bremz do konca in fraj. Ne, to ni strokovna razlaga, Bova pogledala na netu, ko prideva domov.
Bistvo strokovne razlage je najbrža tam nekje.

in če vsega tega zgoraj naštetega ni, povzročiš splošno nevarnost za ostale udeležence v prometu.

torej..
..vozim po mestu, kjer so pločniki..
..na pločnikih so ljudje..
..
kaj naj zdaj predvidevam??
..da bodo hodili po pločniku in se peljem 50km/h??
..ali da bo vsak skočil na cesto in zmanjšam na 10km/h..?
..da ne bom slučajno povozil kakega kretena, ki skače sem ter tja??
..seveda pa ob tem kršim CPP ker vozim več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pod omejitvijo..

..kaj se zgodi če človek na pločniku “omahne” na cesto, jaz na polno zavrem..
..on se “ujame”..in nadaljuje po pločniku..
..en ksiht se vame nabije odzadaj..
..zaviral sem sunkovito, brez razloga??!!in povzročim kako že- splošno nevarnost za ostale udeležence..

..
malo morgen..

V bistvu je kriv ta za tabo saj ni imel primerne varnostne razdalje, če se ti je že zaletel v avto

vedno se vozi z tako hitrostjo, da se lahko v tistem trenutku ustavi vozilo.

se ti ne zdi da pešec v tem primeru krši cpp? recimo da bi ga zbil, se ti zdi da bi bil ti kriv?

verjetno pa bi tudi vozilo za teboj opazilo tega pešca.

sicer pa, se ti ne zdi da bi bila splošna nevarnost ustvarjena v primeru, ko ni nikjer nikogar in se na lepem vozilo pred teboj sunkovito ustavi? malo morgen?

No, to tudi mene zanima. Gre za sunkovito zaviranje, tisti, ki pa se ti je zabil v rit je po mojem mnenju kriv, ker ni imel ustrezne varnostne razdalje.

A pod sunkovito zaviranje štejete potem tudi zaviranje pred tunelom, kjer hitrost npr. iz 115 km/ h, zmanjšaš na 100 km/h, pri tem pa se vam en tip zabije v rit avtomobila? Kdo je tu kriv?

sunkovito zaviranje je ko v zelo kratki razdalji iz nenada znatno zmanjšaš hitrost. Omejitev v tuneli pa je že kar precej metrov pred tunelom in ne tik pred njim, tako da imaš več kot dovolj časa, da samo spustiš nogo zgasa in po hitrost sama padla.

če se ti je pa kdo zabil v rit pol pa je seveda tisti kriv. je pa vse odvisno kako se bo tisti zagovarjal, kaj si ti počel na cesti. ampak načeloma pa je kriv tisti, ki se zaleti od odzadaj.

sunkovito zaviranje je ko v zelo kratki razdalji iz nenada znatno zmanjšaš hitrost. Omejitev v tuneli pa je že kar precej metrov pred tunelom in ne tik pred njim, tako da imaš več kot dovolj časa, da samo spustiš nogo zgasa in po hitrost sama padla.

če se ti je pa kdo zabil v rit pol pa je seveda tisti kriv. je pa vse odvisno kako se bo tisti zagovarjal, kaj si ti počel na cesti. ampak načeloma pa je kriv tisti, ki se zaleti od odzadaj.[/quote]

Zabil se mi ni nihče, se mi bi pa skoraj, ker mi je vozil čisto za ritjo. Pol je pa od jeze izvajal akrobacije po cesti in mi nagajal. In ja, mislim, da ni imel ustrezne varnostne razdalje za menoj, zato je bilo pa čisto na knap ali bo počilo ali ne.

Drugače pa menim tako: do table za omejitev 100 km/ h, je omejitev 130 km/ h, torej se lahko do table peljem 130 km/ h oz. pred tablo verjetno imam pravico zavirati, tako da mi hitrost pade na 100 km/h.Tisti, ki vozi za menoj, pa mora seveda imeti varnostno razdaljo in v primeru mojega zaviranja, zavirati tudi on, da ne pride do trka.


Tole je vožnja “bremza-gas-bremza-gas”, ki ne le, da je skrajno neestetska in neudobna, ampak tudi zelo neekonomična. Nisi pa s tem v prekršku. Je pa grdo od tebe, če zajebavaš folk na ta način, da v trenutku zmanjšaš iz 130 na 100. Kaj pa, če boš v tistem trenutku imel masten flek ali pa poledico pod avtom, ko boš takole v trenutku zabremzal, ker “se imaš ti pravico vozit 130 do table”, potem pa naenkrat kot ga gre za zid, zmanjšaš na 100?

sunkovito zaviranje je ko v zelo kratki razdalji iz nenada znatno zmanjšaš hitrost. Omejitev v tuneli pa je že kar precej metrov pred tunelom in ne tik pred njim, tako da imaš več kot dovolj časa, da samo spustiš nogo zgasa in po hitrost sama padla.

če se ti je pa kdo zabil v rit pol pa je seveda tisti kriv. je pa vse odvisno kako se bo tisti zagovarjal, kaj si ti počel na cesti. ampak načeloma pa je kriv tisti, ki se zaleti od odzadaj.[/quote]

Zabil se mi ni nihče, se mi bi pa skoraj, ker mi je vozil čisto za ritjo. Pol je pa od jeze izvajal akrobacije po cesti in mi nagajal. In ja, mislim, da ni imel ustrezne varnostne razdalje za menoj, zato je bilo pa čisto na knap ali bo počilo ali ne.

Drugače pa menim tako: do table za omejitev 100 km/ h, je omejitev 130 km/ h, torej se lahko do table peljem 130 km/ h oz. pred tablo verjetno imam pravico zavirati, tako da mi hitrost pade na 100 km/h.Tisti, ki vozi za menoj, pa mora seveda imeti varnostno razdaljo in v primeru mojega zaviranja, zavirati tudi on, da ne pride do trka.[/quote]

no… varnostna razdalja je tistka, ki jo prevoziš v dveh sekundah. sam veš, ali je bilo vozilo za teboj oddaljeno dve skundi ali ne.

sicer pa ja, pravila že tako govorijo, da pred tablo je recimo 130, za tablo pa 100. ampak po pravilih pa je, če vidiš tablo spustiš nogo z gasa. in postopoma pričneš zmanjševati hitrost.
če bi recimo, tišal 130kmh do table in nato sunkovito zavrl na 100 točno pri tabli in nato nadaljeval 100. da to pa bi že bilo ustvarjanje nevarnosti na vozišču, ker nisi imel vzroka za takšno početje.

me pa zanima, kaj točno je zdej problem? kako se je sploh vse to odvilo, da je nato policija stopila v igro in ti dala kazen?

če res voziš, kot pišeš, boš slej, ko prej dobilo nesrečo…na cesti nisi sama, tvoja dolžnost je, da voziš tako, da nikogar ne ogrožaš…torej če voziš 130 km in veš, da je pred teboj tunel, itak te na to opozarjajo svetlobni napisi ali table že kar nekaj pred tunelom, seveda ne boš tik pred tem naglo zavirala…ker to ni dobro ne za varsnost in ne za avto in to dobi šoferji nikoli ne počnejo…

in če bi se ti v takem primeru nekdo zabil v rit…bi imela oba kar veliko dela…kajti on bi povedal, da si tako naglo zavirala…seveda naj bi bil on kriv, pa vendar, ti bi lahko pravočasno zmanjševala hitrost, ne pa tik pred znakom in to na horuk…tako se ne obnašamo v prometu!!!

naglo se zavira res le v primerih, ko to res moraš in še takrat si dolžen pogledat nazaj, da se ti kdo ne zabije v rit in ukrepat kot je v tisti situaciji najboljše za vse, torej mogoče raje zavozit v rob ceste ali na travo, se umikat, kot nenadno zavirat, če veš, da je za tabo kolona in boste en drugemu v riti…ma ej no, vedno moraš predvodevat situacije, saj si šofer…in to kar si opisala ti ni opravičilo za naglo zaviranje, tako se to ne dela!!! s takim ravnanjem samo ogrožaš sebe in vse okoli tebe, veš kaj je avtocesta, halooo, zeliš verižna trčenja, smrti???

Mah ne, saj sploh ne vozim tako. Samo enkrat se mi je zgodilo, da sem cca 100 m pred tunelom začela zavirat in zmanjšala hitrost iz cca 115km/ h na 100 km/ h, en tip tik za menoj pa se mi je limal na rit in se mi skoraj zabil v zadnji del avta, ker ni imel nobene varnostne razdalje. Pol je popenu ter se zunaj tunela začel izživljat iz mene.

New Report

Close