Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vzgojitelica me je vprašala, kako boste pa plačali?

Vzgojitelica me je vprašala, kako boste pa plačali?

Sem mislila, da slabo slišim! Naročim slike (skupinsko, posamezne, koledar, poster) in vzgojiteljica me vpraša: “Kako boste pa plačali?” (v smislu, a imamo denar). Vrtec smo imeli dva meseca brezplačno, ker sva bila oba z možem uradno brez dohodkov. Mož je dobil službo, sem javila spremembo, ko je dobil prvo plačo, sem nesla papirje na CSD, vse čisto.

Sem ostala slabo.

A si rpepričana, da ni mislila v stilu; ali boš plačala takoj v gotovini, ali na trr in podobne fore?

Mogoče ti je hotla ponuditi pomoč, v primeru, da ne bi mogla plačati.

Jaz itak ne vem, kaj je treba toliko denarja zapravljat za vse te slike. Eno sliko nabaviš posamično in eno skupinsko in čao. Mi gre na živce, ker fotografi naredijo pakete in te prislijo, da naročiš več, kot hočeš. Vse skupaj je odiranje. V mojih časih so nam dali na izbiro dve skupinski sliki, pa smo vsi preživeli. Če pa babica hoče sliko vnučka, naj se slikata skupaj.

Ene ste ful negativno nastrojene in res vse vzamete kot napad na vašo velecenjeno osebnost in brco v vaš ego.

Jaz recimo bi to vzela kot skrb in bi vzgojiteljici lepo povedala, da je na srečo mož dobil službo in da nam gre zdaj bolje ter da se zahvaljujem za skrb.

Kaj se pa tako čudiš? 2 meseca ste imeli zastonj vrtec, zdaj pa naročiš vse možne slike, pa ni poceni tole slikanje v vrtcih.

Sem pa iz tvojega pisanja razbrala, da pravzaprav NISTE bili brez dohodkov in torej goljufaš državo in nas, poštene davkoplačevalce, ki podpiramo take, kot si ti.

Vzgojiteljica je imela še kako prav.

Ne, ker je pisalo, da se poravna po položnici. Res, da smo imeli krizo (oba brez službe), a je mimo. Mislim, prave krize sploh ni bilo, ker imamo še vedno prihranke.
Obravnavala me je kot največjega reveža, sama se tako sploh ne počutim.
Mislim, da kot visoko izobražena ženska, lahko sama presodim kaj si lahko privoščim in česa ne.

Starša doma, otroci v vrtcu brezplačno, komaj eden dobi službo se že zajema z veliko žlico in naroča nekaj tako nepotrebnega kot so slike.
Ali ste normalni? Vzgojiteljica se je upravičeno spraševala kako boste plačali.

Provokacija, mone, provokacija 🙂

Če pa slučajno ni provokacija, pa takoj papirje o ”visokoizobraženosti” vzet, saj je IQ prenizek zanje.

Lep dan pa vsem.

Ne, ker je pisalo, da se poravna po položnici. Res, da smo imeli krizo (oba brez službe), a je mimo. Mislim, prave krize sploh ni bilo, ker imamo še vedno prihranke.
Obravnavala me je kot največjega reveža, sama se tako sploh ne počutim.
Mislim, da kot visoko izobražena ženska, lahko sama presodim kaj si lahko privoščim in česa ne.[/quote]

In zakaj točno si torej koristila zastonj vrtec?

mi, z nadpovprečnimi prihodki nikdar ne naročamo teh slik več kot se nam zdi primerno- dve skupinski razredni sliki in to je to.
ko mal povprašam pri drugih je zelo podobno, redki so tisti, ki naročijo več.

Ne, ker je pisalo, da se poravna po položnici. Res, da smo imeli krizo (oba brez službe), a je mimo. Mislim, prave krize sploh ni bilo, ker imamo še vedno prihranke.
Obravnavala me je kot največjega reveža, sama se tako sploh ne počutim.
Mislim, da kot visoko izobražena ženska, lahko sama presodim kaj si lahko privoščim in česa ne.[/quote]

ČE NISTE IMELI PRAVE KRIZE IN IMATE PRIHRANKE, ZAKAJ SI POTEM TAKOJ TEKLA UVELJAVLJAT ZASTONJ VRTEC? V TEJ DRŽAVI JE NORIŠNICA. ŽENSKA SE TUKAJ JEZI, DA JO OBRAVNAVAJO KOT NAJVEČJEGA REVEŽA, IMA PRIHRANKE IN JI NI NIČ HUDEGA, AMPAK TAKOJ JE PA TEKLA UVELJAVLJAT BREZPLAČEN VRTEC. KO STA BILA OBA Z MOŽEM BREZPOSELNA, SEVEDA OTROK NISTA SAMA ČUVALA, NE, V VRTEC, PA ZASTONJ.

POTEM IMAŠ PA MAMO IN OČETA, KI OBA DELATA, PLAČUJETA DAVKE V IBER, NE DOBITA PROSTORA V VRTCU IN PLAČUJETA ZA ENEGA OTROKA 500 EVROV PRIVATNEGA VARSTVA. ČEPRAV NISTA NEKA KEŠARJA, DA NE BO POMOTE.

TI, NE VEM, ČE JE PROVOKACIJA, KER DEJANSKO TAKŠEN NAROD SE TUDI SPREHAJA OKOLI. VSE MI PRIPADA ZASTONJ, VSE IZKORISTIM IN KO JIH KDO KAJ TAKŠNEGA VPRAŠA, UŽALJENOST, KAJ PA HOČETE, JAZ NISEM REVEŽ.

Tole je seveda provokacija, ker ob dodelitvah kakršnih koli pomoči CDS PREVERI VSE, sploh pa raznorazne prihranke. Razen če ste jih imeli doma v štumfu, kar pa na tvojo visoko izobraženost malo dvomim.

Jaz sem tudi prišla od nekoga, ki v trgovini nikoli ni gledal na cene, sem varčevala tako in drugače, do reveža. In občutek res ni prijeten, dokler enkrat pač odkrito ne poveš nimam denarja. Taki kot sem jaz najtežje priznamo, da nam gre slabo. Jaz sebe sicer ne smatram za reveža, ker vem, da imajo drugi še mnogo manj kot mi, in ko sem prvič rekla, nimam denarja (bilo je 200 evrov) za enotedenski tečaj smučanja, ki ga je za prvošolce organizirala šola, sem precej lažje zadihala. Starše je sram, tako kot avtorico in hoče z naročilom kupa slik pokazati, da niso v težavah…

podpišem!

sicer pa dvomim da je to kar avtorica piše sploh res, ker zgolj 2 meseca brez dohodkov, prej pa redni dohodki , dvomim da bi CSD spremnijal katerokoli odločbo………. ker kolikor vem jih ne zanima trenutno stanje, temveč prihranki od prej in dohodki na pretekla leta………

Ne, ker je pisalo, da se poravna po položnici. Res, da smo imeli krizo (oba brez službe), a je mimo. Mislim, prave krize sploh ni bilo, ker imamo še vedno prihranke.
Obravnavala me je kot največjega reveža, sama se tako sploh ne počutim.
Mislim, da kot visoko izobražena ženska, lahko sama presodim kaj si lahko privoščim in česa ne.[/quote]

zakaj si ti imela dva meseca zastonj vrtec, če imate prihranke…praviš prave krize sploh ni bilo?? če pa izračunu vrtca upoštevajo vsak cent ki ga imaš odveč…a sredi leta pa lahko kar brez problema si upravičen da vrtca ne plačaš, ker si brez službe..

Se pravi, ko se otrok pogovori s staršem, ki prekomerno zapravlja in zato zaplava v dolgove, je to vtikanje, pokroviteljstvo, poniževanje, nedopustno, če pa vzgojiteljica zabrusi mami, kako misli plačati, je pa to nesebična, iskrena skrb?

Upam, da je tema provokacija, če pa slučajno ni, je pa takšno obnašanje vzgojiteljice seveda nedopustno (in od kod naj bi ona sploh vedela, koliko vrtca kdo plačuje).

Za tiste, ki me napadate, uveljavljam vse kar mi pripada. Zakaj?
Ker enostavno vidim, da “poštenost” je v naši državi prej izjema kot pravilo.
Glede vloge: k meni na inštrukcije hodi en fant, njegova mama dela na CSD, ona mi je povedala, kako in kaj, tudi odločbo sem dobila takoj.
Tudi za druge pravice, ugodnosti, izvem od kolegov, bivših sošolcev, staršev otrok, ki jih inštruiram.

in zakaj si potem užaljena, če glumiš reveža in tečeš uveljavljat vlogo, ki je namenjena za SOCIALNE PRIMERE??! če veš sploh kaj to pomeni. če si socialec pa ponavadi nimaš vile na karibih a ne… in nič ne bodi užaljena, te je le postavila tja kamor si se štulila sama!!

po moje se ti mal zaje.bavaš, a ne?..sej nimam nič proti, če imaš na črno inštrukcije, tud ena moja dva kolega jih imat in dobita najmanj 1500 na mesec zraven, samo z inštrukcijami…tako da, ne vem, če ti gre res tako slabo, da si šla takoj letat na socialno, da dobiš zastonj vrtec..po moje te je ta vzgojiteljica hotla mal provocirat, kako boš plačala, ker verjetno imate dober avto, se ne oblačite revno, in si je mislila, da zdaj boš pa še zastonj vrtec uveljavljala..

takoj se vidi, na otrocih, kje so reveži in kje ne…vzgijiteljice to takoj pogruntajo..cote firme, dopusti med šolskim letom, itd..vzgijiteljice takoj vejo, kolk je ura in kdo nateguje sistem, kot ga ti…pa sej zakaj ne, konec koncev, samo potem tisti, ki res nimajo in rabijo, ne dobijo.

Za tiste, ki jih zanima, če ostaneta oba starša brez dohodkov (ni nadomestila) se dohodki za nazaj zanemarijo.

S 50 000 € prihrankov je vrtec še vedno 00.

kdo je komu kaj zabrusil? a jo je normalno vprašala, tako kot to vpraša normalen človek ali jo je zaprla v sobo, uprla svetilko v glavo in zasliševala od kje ji denar?? in ja seveda je nedopustno, kaj pa si misla pra*sica nemarna, kaj bo ona govorila njej da je socialka, če je pouna keša… mislim, nekatere res nimate vseh pik preštetih v glavi! pa še obnašate se kot da ste stare 5 let. pardon, ni res, moj 5 letnik se obnaša manj otročje kot ve!! naslednjič naj vse svoje prihranke nese zraven in jih vrže na mizo vzgojiteljice da ji dokaže da ima keš gospa… adijo pamet no… to je pa seljačurina ki glumi neko fino damo… obnašanje pa podn od podna! vse karkoli vam kdo reče se v nulo analizira in vse je napad na vas. mislite, če ste ve take da vse mislite najslabše, da so drugi tudi avtomatsko takšni?? tista užaljena kokoš (pardon vsem kokošim) pa naj hitro leti na inšpekcijo in na ministrstvo in prijavi nedopustno obnašanje da bo zadovoljna.

Ja, seveda!

Vsaka vzgojiteljica točno za vsakega otroka v svoji skupini ve v kateri plačilni razred spada. Ker prvo, kar CSD naredi je to, da obvesti vzgojiteljico in to še preden uradno obvestijo starše v kateri razred spadajo njeni varovanci. Ker dokler ji ne sporočijo tega bistvenega podatka vzgojiteljica enostavno ne more strokovno opravljati svojega dela.

Mislim, da se vam da!

New Report

Close