Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barca-prosim, račun za tujino in DDV

Barca-prosim, račun za tujino in DDV

Pozdravljena,

hvala za odgovor včeraj zvečer.
Še vedno mi ni jasno, kako naj postopam… Sem pravna oseba, ki ni davčni zavezanec, ampak sem identificiran za DDV.
Če izdam račun znotraj EU, velja obrnjena davčna obveznost. Zato bi moral pridobiti dokazilo, da je poslovni objekt, ki mu želim izdati račun, zavezanec za DDV oz. identificiran za DDV v tisti bazi od Evr. Komisije. Tega, ki mu želim izdati račun, tam noter ni. Ali ga moram pozvati, da se identificira ali je mogoče ukrepati kako drugače?!
Je mogoče brez potrdila iz baze Evr,. Komisije izstaviti račun z obrnjeno davčno obveznostjo?
Ali lahko, če predvidevam, da sploh ni davnčni zavezanec (torej tudi ni identificiran), obračunam davek na računu (in se kraj opravljanja storitve prenese na sedež moje firme) – glede na to, da nisem davčni zavezanec?
Vem, da je komplicirano vprašanje, ampak ne vem, kje naj še iščem odgovore….

Hvala 100x za kakršnokoli pomoč!

Kaj točno se zaračunava, blago ali storitve? In če storitev, kaka storitev?

Davčno številko lahko preveriš tule http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vatRequest.html

Zakaj ne pokličeš na davčno?

Ne morem poklicati trenutno na davčno, ker potrebujem pomoč še danes, pa je že prepozno…. 🙁

Barca, gre za elektronsko storitev.
Davčno sem že preveril na tem linku, vendar piše, da je Invalid.

Zanima me, kaj v takem primeru? On ni registriran na tem linku, najverjetneje je davčni zavezanec, ampak ni pa nujno (jaz pa nisem!).

Kako postopati? Lahko dam račun brez DDV, četudi ga ni v tej bazi in pripišem, da velja reverse charge?
Ali ne smem izdati računa brez DDV, kadar ga ni v bazi?

Kaj se zgodi, ko bom posloval s kom, ki ni davčni zavezanec, jaz pa tudi nisem? Kdo potem plača DDV?

Jao tistemu, ki je te zakone pisal….

Mislim, da še vedno velja za elektronske storitve splošno pravilo, torej da je kraj obdavčitve storitve kraj, kjer ima sedež naročnik dejavnosti (1. odst. 25. člena ZDDV-1).

Računa z DDV ti kot nezavezanec itak sploh ne moreš in ne smeš izdati, očitno tudi nimaš posebne DDV številke?

Sem pravna oseba, nisem zavezan za plačilo DDV, imam pa osebno identifikacijsko številko DDV, ki jo uporabljam – Npr. kadar mi kdo izda račun iz tujine (brez DDV).

To, da je kraj obdavčitve kraj, kjer je sedež dejavnosti, razumem. Zmedlo me je, ker podjetja ni v tisti bazi od Evropske komisije (tam, kjer si mi prilepla link) in ne vem, če mu lahko sploh izstavim račun brez DDV (če te številke nima). Skrbi me zato, ker piše v direktivi in tudi ZZDV, da pade davčna obveznost name, v kolikor on ni zavezanec (in da je samo da baza relevanten podatek)…..

Kaj se zgodi, če poslujem z nekom, pa tudi on ni davčni zavezanec? Kako se obračuna davek takrat?

Najlepša hvala, res

Imaš osebno ID za DDV ali si se zatipkal in bi moralo pisati posebno ID za DDV?

jaz vedno kontaktiram kupca naj mi sporoči naslov za izdajo fakture in naj mi sporoči njegovo VAT Reg. No. / ID št. za DDV

zakaj ne vprašaš kupca?

New Report

Close