Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če ne piješ alkohola

Če ne piješ alkohola

Doma ne pijemo alkohola. Posledično tudi nimamo alkoholnih pijač na zalogi. Občasno imamo kako pivo, vino se najde, če nam kdo podari kako buteljko.

Mož ima včasih problem, ker nimamo nič alkoholnega (kratkih sploh nikoli) in potem šiba na pumpo po pivo ali flašo vina. Meni se zdi to brez veze.

Ko tako razmišljam imam velikokrat težave tudi ko kam pridem na obisk, ker mi težijo z alkoholom za nazdravit ali pa z nekimi aperitivi….meni pa to ni dobro.

Bi si morala vseeno delati zalogo doma za obiske, da jim lahko postrežem kaj alkoholnega?

Ko berem take teme se vedno vprašam,kakšne prijatelje imate, da vam vsiljujejo nekaj česar nočete.

Za obiske se pa tudi ne sekiraj in daj na mizo, kar pač imaš.

lp

Zanimivo vprašanje. Mi pijemo in se mi zdi dobro imeti nekaj kratkega na zalogi, ne zaradi samega pitja ali obiskov, temveč kakšne bolezni (šnops, jeger, travarica – to je super za želodec) ali razkužiti.

jaz osebno recimo ne pijem sokov ali jem piškotov, pa jih za obiske nabavim. Zdaj če ti kupiš tudi kekse, potem ne vem, zakaj ne bi tudi kaj žganja. Če pa ne ali imaš probleme s tem, pač ne.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda, kaj pa misliš jebemu sunce, da obiskom ponudiš cedevit al kaj? Da jaz pridem k vam in ni vsaj flaše vriskača ali pa gajbe pera…vas ozmerjam in se obrnem, celo loputnil bi z vrati!!!

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Enkrat praviš, da doma ne pijete, v drugem stavku pa, da mož pije in leta ko zmešan Petrolih, da pride do pira ali vina (trikrat dražje)….

Imej doma v kevdru kašno flašo vina – kdo pa spije butelje, ki jih dobite v dar?
Pa kakšno piksno pira… Pa flašo ruma. Malo za peko, malo za v čaj…..

Kwa se delaš lepo??

daj bemfi ne pretiravi

Yonix

Ne verjameš, da zaloputnem?????

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Da pa doma nimaš mal kačje sline, kakšen babji liker, par pirov in flašo vina – potem pa res ne vem, kakšne perle ste!
Saj to se ne pokvari, na polici lahko stoji celo leto….evo od Silvestra do RD, do kakšnega piknika…..

aj ni čudn, da ste vse tuki ločene in sestradane seksa…

Če ne piješ alkohola, je to tvoja stvar. Če se pri tebi mudijo gostje, pa tudi najbrž ne bo krona z glave padla, če jim ponudiš kozarček vina, pivo ali karkoli pač. Si ne rabite delati zalog, dandanes se pa itak ljudje ne narišejo samo na vratih. Meni je pomembno, da se gost pri meni počuti dobrodošel in ga rada lepo psotrežem. Je pa tudi res, da prihajam iz vinorodne dežele in se nam zdi čisto tradicionalno, da se ponudi gostu pijačo, če jo spije, ok, če zavrne tudi prav.

Ampak res nisem ziher a eni znate brat ali ne?

Mož ima včasih problem, ker nimamo nič alkoholnega (kratkih sploh nikoli) in potem šiba na pumpo po pivo ali flašo vina. Meni se zdi to brez veze.

To je mišljeno, kadar se najavijo obiski in nimamo nič alkota. Halo? Da bi zase šli na pumpo po alko? Ja pol bi pa res težko rekli, da ne pijemo, no!

Ja po navadi imamo na voljo kak sok in vodo. To pijemo tudi mi in tudi ko grem kam na obisk pijem isto. Keksov ne maram ponujati, ker se potem vsi samo s tem nažiramo. Raje kake oreščke ali pa naredim kaj za piknit (kake kruhke ipd.).

Saj vem, čudni smo. Ker tudi kave ne pijemo in se velikokrat zgodi, da je sploh nimam doma. Ali pa imam kako odprto, ker sem jo uporabila za zgolj dve kavi skuhat že skoraj pol leta nazaj.

Ma tisit, ki tudi sami pri kosilu ali pa kar tako spijejo kaj ali pa dnevno pijejo kavo s tem nimajo težav. Mi pa moramo potem prav posebej skrbeti za tako zalogo.

Mimogrede ali se lahko vino pokvari, če je oroginalno zaprto? Vem, da sta še eni dve flaši kar enega v kleti.

..imam prijatelje, ki ne pijejo alkohola. Ponudijo sok in piškote.
Pijančki ne hodijo več k njim na obiske in imajo mir pred alkoholiki.

Jaz nikoli ne kupujem za obiske ničesar, česar ne bi sicer kupila zase.
Če komu kaj ni všeč, obstaja štacuna, pa naj si gre kupit.

haha sory sam ste mal čudni
nimate nič za nazdravit, nimate kave, ne dajaš kaj za posladkat- piškotov….hm mene že ne bi blo k tebi ker jaz imam vse od naštetega rada in tudi to vse ponudim
enega kratkega, kakšen bambus, martini…vse to paše k dobri družbi :-))

kar se tiče tvojega vprašanja…ne kupuj in ne imej doma…samo potem vprašanje kaj si bodo ljudje mislili o tvoji gostoljubnosti

Ampak res nisem ziher a eni znate brat ali ne?

Mož ima včasih problem, ker nimamo nič alkoholnega (kratkih sploh nikoli) in potem šiba na pumpo po pivo ali flašo vina. Meni se zdi to brez veze.

To je mišljeno, kadar se najavijo obiski in nimamo nič alkota. Halo? Da bi zase šli na pumpo po alko? Ja pol bi pa res težko rekli, da ne pijemo, no!

Ja po navadi imamo na voljo kak sok in vodo. To pijemo tudi mi in tudi ko grem kam na obisk pijem isto. Keksov ne maram ponujati, ker se potem vsi samo s tem nažiramo. Raje kake oreščke ali pa naredim kaj za piknit (kake kruhke ipd.).

Saj vem, čudni smo. Ker tudi kave ne pijemo in se velikokrat zgodi, da je sploh nimam doma. Ali pa imam kako odprto, ker sem jo uporabila za zgolj dve kavi skuhat že skoraj pol leta nazaj.

Ma tisit, ki tudi sami pri kosilu ali pa kar tako spijejo kaj ali pa dnevno pijejo kavo s tem nimajo težav. Mi pa moramo potem prav posebej skrbeti za tako zalogo.

Mimogrede ali se lahko vino pokvari, če je oroginalno zaprto? Vem, da sta še eni dve flaši kar enega v kleti.[/quote]

Ja saj ti pravimo, da imej ene par pirov v shrambi – pa buteljke postrezi, če jih dobite v dar.

Sicer je pa tako! Če ste total – absolutno nepivci alkota, potem se ziher ne družite z dobrovoljnimi pijančki. Oz. vas ziher ne obiskujejo – 1x in nikoli več.

Tak ti je to – iste sorte tiči skup letajo.

Vidiš to je bistvo; ti si navajena tega. Jaz pa ne. Doma pri nas nikoli ni bilo alkohola. In tudi mi ga sedaj nimamo. In nimamo te navade.

Pravzaprav imam kar problem, ker se popolnoma nič ne razumem na te aperitivčke niti kaj se sploh ponudi kot aperitiv. To mi je totalna španska vas.
Da ne govorim o vinu, ker ne vem kdaj se kako vidno ponudi niti ne vem ali je vljudno da dam na mizo kr eno vino, k nam je slučajno ležalo v kleti od nekega darila izpred nekaj let.

Skratka problem je, ker nimamo izkušenj s to navado pitja alkohola. Pri prijateljici popijejo kar precej alkohola in ko pridemo tja, nas vedno zasujejo s svojo ponudbo – vedno imajo na zalogi razno razne možnosti. Se moram kar konkretno branit :))

Se tudi sprašujem, ja.
Jaz recimo ne pijem žganih pijač, ker so mi zanič, in to vsi vedo in noben ne gnjavi.
Tudi midva tega doma ne pijeva in tega doma nimava.
Je pa vedno na zalogi pivo in par dobrih buteljk, midva občasno ob kosilu spijeva kak kozarček vina iz bližnjega vinotoča.

Če nimate doma nič alkoholnega, pač nimate, obiskom postrežete sok/vodo/limonado…
Lahko pa imate doma tud kakšno piksno piva pa kakšno buteljko, saj se ne pokvari tako hitro 😉
Najbolj trapasto mi je pa, da takrat letiš v štacuno, ko kdo pride.
Pa da tu sprašuješ, kako in kaj. Saj menda veš, kakšne obiske dobivate?

Hja, jaz bi se vprašala nasprotno. A hodijo obiski k meni jest in pit ali se družit?

Seveda vem kakšne obiske dobivamo. In vedno so precej dobro postreženi kar se tiče jedače. Očitno pa bolj slabo kar se tiče pijače 🙂 No žejni niso, vodo imamo vedno 🙂 Včasih naredim tudi smuti.

Vsaj mislim si, da so dobro postreženi, ker vedno radi pridejo.

Jaz sprašujem na splošno vas, kaj menite o tem in ali menite, da bi vseeno MORALI imeti kaj od alkota doma, čeprav ne za lastno uporabo?

Kot vidim, ste nekateri kar zagovorniki tega, da je treba imeti kaj na zalogi in da voda ali sok pač ni dobra pogostitev.

Ti se seveda družiš in par ur sediš pri prazni mizi.
Najbrž jim še uturiš svoje kuzlce in ti jih peljejo na sprehod.

mi2 ne pijeva, večina tistih s katerimi se družimo tudi ne. in v hiši ni alkohola. je sok, je kava, čaj..to je to..ob praznovanjih nabaviva tudi alkohol za tiste povabljene, ki ga pijejo. drugače ne. je pa moj oče ,ko je nehal pit alkohol opazil, da so “izgubili” del prijateljev. očitno so prej hodili na obisk samo zato, ker se je pil alkohol.

no pri nas nismo kroniki ampak imamo kar nekaj alkohola………………….zvečir ob kakem čipsu paše pivo, al pa ob kakih suhih salamah pri večerji kozarček vina, al pa pri kosilu, sej ni važn kdaj……………al pa kako žganje, ko se sosed na ograjo nasloni in bi malce podebatiral…………….al pa če se kar na hitro odločimo, da gremo kakšnim znancem pride buteljka tud prav, da mi ni treba še prej po trgovinah letat:)………………………………pa prosim brez komentarjev, da smo pijanci:)

a dej no, ….če je tebi to ok prav , jaz rada postrežem ljudi in tudi pozabavamo se radi
ne pa kot eni mrliči tam za prazno mizo

Pijanci ste, banda!

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

hmmm pol se vprašam
gdo pa hodi Yo na obisk
klošarji in pijanci

A mi lahko prosim nekdo pove zakaj je obiskom NUJNO postreči alkoholno pijačo??? Zakaj?

Kaj je narobe z vodo, raznoraznimi sokovi, kavo?

Malo se zamislite tisti, ki obiskom vedno strežete alkohol ali oni vam.

New Report

Close