Avtomobilizem

Odgovarjajo:

Na testu: Opel Mokka 1.7 CDTI ECOTEC Start/Stop Enjoy

Default avatar
Na test sem prevzel vozilo Opel Mokka 1.7 CDTI ECOTEC Start/Stop Enjoy 4x2

Podobno konkurenčno vozilo, ki se je pričelo te dni prodajati v prenovljeni izvedbi: http://avto.over.net/clanek/novo-doma-mitsubishi-asx/

_______
Podatki:

Motor / menjalnik: 1.7 CDTI, turbodizelski (96 kW/130 KM, 300 Nm) / 6-st. ročni
Poraba po ECE: 5,4 / 4,0 / 4,5 (CO2: 120 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 187 km/h / 10,5 sekund
Dolžina / širina / višina: 4278 / 1777 / 1658
Medosna razdalja: 2555 mm
Teža: 1354 kg
Posoda za gorivo: 52 l
Št. sedežev: 5

Osnovna cena (1.6, Essentia): 16.590 EUR
Osnovna cena testnega vozila: 20.990 EUR
Cena testnega vozila z dodatno opremo: 23.870 EUR
(dodatna oprema: Enjoy 2 Local Pack, Zimski paket, Manjše rezervno kolo, jekleno 16-palčno platišče, Radio 600 Navi)
Default avatar
Enjoy 2 Local Pack kaj je to in koliko stane?
Default avatar
Enjoy 2 Local Pack je napisal/a:
Enjoy 2 Local Pack stane 1.720 evrov in vključuje:
- Paket Enjoy 1: El. paket (Parkirni sistem Park Pilot spredaj in zadaj, Ogrevani zunanji ogledali z el. nastavljanjem, asferično (samo na voznikovi strani), el. preklop, Visokonapetostna el. vtičnica (230 V) v talni konzoli zadaj
- Paket preglednost in osvetlitev 1 (Brisalca s senzorjem za dež, Samozatemnitveno vzvratno ogledalo, Senčnika z osvetljenim ogledalom, Samodejni vklop luči, Samodejni preklop dolgih luči
- Paket Comfort (Predal pod sovoznikovim sedežem, Avtomatska dvopodročna klimatska naprava, Zadnji naslon za roke s predalom
- Sistem AFL / Biksenonska prilagodljiva prednja žarometa
Default avatar
a so se tile opli kej zboljšal pri porabi? pred leti sm fural astro,. ajaj, poraba pr dizlo 7 litrov!
Default avatar
600 je napisal/a:
Opel Mokka me resnično preseneča, saj je na relaciji trenutno porabila zgolj 5,2 l100km! V mešanem ciklu pa se je poraba dvignila na 5,7 l/100 km. Na relaciji - avtocesta - sem vzdrževal hitrost okoli 120 km/h.

Pri tem me moti le slab navor pri nizkih obratih. To sem opazil že pri Merivi in Astri, ki sem ju imel aprila na testu.
Default avatar
odlična poraba!
Default avatar
Ali ima lahko sedem sedežev Mokka?
Default avatar
600 je napisal/a:
Se strinjam! BRAVO OPEL.
Default avatar
Meni je res simpatična ta mokka. Očitno iz te mok(k)e bo še kruha :D
Default avatar
Mene so pa opli razočarali. Žal. Sicer pa priznam, da mi je ta model kar všečen - seveda vizualno.
Default avatar
nn35 je napisal/a:
mnja, pač nisi imel sreče. mene so audiji... pa bi mogoče sedaj po 9 letih spet kakega kupil. sem pač imel nesrečo takrat
Default avatar
Kako bi ocenil terenske sposobnosti?
Default avatar
Tišu je napisal/a:
Ravno terenskih sposobnosti ta Opel Mokka nima, saj je brez štirikolesnega pogona. Gnana le na prednji pogon je sicer dobra za premagovanje makadamskih poti, saj je dovolj dvignjena od tal, hkrati pa ima podvozje nastavljeno tako, da zelo lepo požira kakšne neravnine, nepričakovane luknje na cesti.

Pazljivo je potrebno biti le, ko je popolnoma naložena 4+ osebe in še oprema v prtljažniku. Takrat je seveda malce nižja, saj se posede, in lahko s "trebuščkom" hitro potegnete kje po tleh, če greste prehitro čez kakšno večjo luknjo.

Ta Opel Mokka je idealna za premagovanje mestnih ovir, kot so pločniki. Vendar po pameti, ne prehitro, ne s preveč zalete in ne seveda direktno, ampak s strani...
Default avatar
Uffffff, tole si mel pa dobro porabo. Že znanec mi je hvalil te motorje pa mu nisem verjel. Očitno Opel napreduje na tem področju, ker prede leti ko sem vozil astro kupe je bila poraba katastrofa, da ne govorim kok olja je pila.
Default avatar
Lahko vam iz prve roke povem, da mi benzinski motor 1.4 turbo(140 KM) pri izvedbi 4x4 , če ga seveda NE GONIM, potroši v povprečju 7,1 l na sto km. To se mi zdi zelo spodobna potrošnja za benzinca. Še enkrat pa naglašam, da je to zmerna vožnja do 90km/h. Na avtocesti, kjer vozim okrog 130km/h se potrošnja dvigne na 7,6 l , če bi ga gnal pa še bolj, mislim, da bi prišel preko 8 litrov. Ob tem moram pripomniti, da mi do sedaj ni potrošil niti kapljice olja (malo manj kot 10.000km). Meni se vse to zdi kar solidno.

Moderatorji