Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek refleksoterapija stopal

refleksoterapija stopal

izkušnje me zanimajo, prosim.

A te zanima refleksna masaža ali refleksoterapija?

Eno je sprostilna drugo terapevtska.Kaj pa te konkretno zanima?

zanimam se za refleksoterapijo.
imam težave z refluksom (želodec) in so mi nekateri svetovali to terapijo.
zanima me ali dejansko kaj pomaga, koliko terapij je potrebnih, postopek, učinki.
Lahko pa kaj napišete tudi iz lastnih izkušenj. Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pri želodčnem refluksu je bolj uspešna kombinacija akupresure z refleksoterapjo v razmerju 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} proti 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465},pa tudi manj terapij + pravilna dieta.Časovno pa se isto opravi.

Glede koliko terapij je potrbnih pa je spet odvisno od stopnje refluksa in tudi ali je tudi požiralnik razžret zaradi kisline.A je akutno ali kronični refluks.

Tudi reflesoterapija je zelo uspešna pri tej zadevi,če se upošteva teorija petih elementov in kitajska medicina.Pa seveda predhodna anamneza pred terapijami,da se ve pravilno pristopit in zdravit.

Pri akutnem refluksu nekje 4-6 refleksoterapij,pri kroničnem pa 10-12 s tem da upaš da niso že sekundarne poškodbe razvile.

Alternativc,

hvala za vse info. Zanima me ali morda poznate kakšnega dobrega terapevta za to področje, za LJ. Ste morda to vi? 🙂

Alternativc,

zanima me še, za kaj gre pri akupresuri oz. kako se jo izvaja?

Nisem izLJ,sem iz primorskega.V LJ,pa jih je kar nekaj dobrih,vem da v centru murgle,pa učiteljica refleksoterapije Nada,…

Kamor koli greš,bodo tisti najboljši,ki te bodo povprašali.Tisti,ki te bodo pa sam naročii in začeli delat pa je samo protibolečinsko,ni terapevtsko,kar ne pomeni,da niso dobri,le nimajo osvjenih terapevtskega zdravljenja.

Akupresura se dela s prstom,ali svinčnikom za akupresuro,pol so moxibuxe,… Na določeno akupresurno točko na telesu,kijih je ogromno. Pri tebi bi lahko tudi uporabil akupunkturne igle,ampak ker so spodaj organi se tem točkam z iglo moramo zelo pazljivo izvest na trebuhu.

Drugače akupresura,akupunktura,refleksoterapija ni nobenih bolečin.Bolečine se začutijo le na tistih akupresurnih točkah ali conskih točkah,ker je težava za določen organ,udbolezensko stanje.Po terapiji pa je izboljšano stanje.

ooooooooo škoda, ker niste iz LJ.
kako pa se piše ta gospa Nada?

Še 1x najlepša hvala za vse ingo.

Škoda. 🙂

Priimka se ne morem spomnit,vem samo da ji je ime Nada pa mislim,da je iz Kranja.Spoznal sem jo pred 3 leti.


Ste mogoče z goriškega konca? Zanimala bi me refleksoterapija.

Ojla!
Poznam in sem bila pri njej na reflekso terapiji.Enkratno.Gospe je zelo prijetna in terapija mi je zelo dobro dela.Dela pa v Trnovem(Ljubljana). Zelo jo priporočam.(gospa Barbara).

Verjetno misliš Nado Tomazin-Dokl? Ja, vrhunska, je pa iz okolice Bleda, ne iz Kranja (Krnica,”Bosopet”), če me spomin ne vara.Predavateljica na Higeji.
Lp in srečno!

Zh vem kje,škoda časa in denarja.Odsvetujem in nezadovoljen.

Njo sem mislil.Kot sem rekel,sem pozabil. 🙂 Nisem vedel na da na higeji uči,vem samo da je učiteljica refleksoterapije.

No vsi jo poznajo in vejo da je dobra,tako da pejdi k njej.

…in lep primer kako dela policija pod pretvezami,z upanjem da se bo nekdo,ki dela na črno tudi tule izdal… zahvaljujem se demonom,ki so mi povedali za nesramno delovanje in zajebavanje,kaznivega dejanja in ne odgovarjam,če se komu pripeti kaka naravna nesreča zaradi takih zajebavanj.Še en lep primer zakaj je stanje na tem portalu tako kot je.


Ste mogoče z goriškega konca? Zanimala bi me refleksoterapija.[/quote]

Prostovoljec sem in nimam S.P. zato ker se licenčno izobražujem.Iz Protoroža sem.

Tole je pa čisto mimo zgrešena izjava! Nevem zakaj, bi te moral vsak povprašati po telefonu, zakaj se želiš naročiti. Se pravi, če te ne vpraša, ni refleksoterapevt in ti noge samo sprostilno zmasira??? dej, dej….Nemoreš na podlagi tega predsoditi kakšno znanje ima! Sorry ampak tole je nesramno! Sem bila pri nekaterih, ki so odlični refleskoterapevti in me še noben ni vprašal po telefonu zakaj se želim naročiti. To te vsak vpraša, ko prideš na terapijo.Drugače pa obstajata 2 različna tečaja, refleksoterapija in masaža stopal. Tukaj pa je razlika med terapevtsko in sprostilno. Največ pa naredijo izkušnje.

Moje migrene, bolečine v ledvicah in otečene noge mi je odpravila refleksoterapevtka Olga Hrestina. In to že po sedmih terapijah. Gospa dela v Novem mestu v Dolenjih Kamencah 3. Je zelo učinkovita. Ima tudi dostopno ceno terapij. Toplo priporočam.

Ja. Res je odlicna. menim celo da je ena od najboljsih terapevtk v Sloveniji. Zaradi tezav ki sem jih imela sem hodila po celi Sloveniji. Iskala pomoc pri razlicnih terapevtih in le gospa Olga mi lahko pomagala. Sedaj zivim brez bolecin. Imela sem fibromialgijo, nespecnost in bila sem neplodna. Danes sem mamica in nic mi ne boli. Spim pa kot dojencek. Poslala sem k njej tudi druge in tudi njih je porihtala. Res je maher v svojem delu. Uporablja razlicne metode zdravljenja in ne le refleksoterapijo. Mene je resila s kombinacijo najmanj 3 metod. Bila je bownova terapija, refleksna in z iglicami me zbadala. Zanosila sem mesec po terapijah. Skratka neverjetna je. Hvala ji za vso pomoc. Sedaj baje dela z mozem, ki je tudi odlicen. fizioterapevt ali nekaj takega. Tako so mi povedali. Ja in se nekaj. Gospa Olga najprej gleda stopala in govori kaj kdo ima in vse bolezni ti nasteje. Celo poskodbe ki sem jih imela pred leti. nisem mogla verjeti, ko mi je rekla stvari na katere sem ze sama pozabila. Vse vidi na nogah.

Zdravo.
Tudi moja izkusnja z go. Olgo je nadvse pozitivna.
Ze na prvem srecanju me je presenetila z natancno diagnostiko. Sem le debelo gledala ko je nastevala vse moje zdravstvene tezave. Omenila je tudi popuscanje srcne zaklopke za kaj prej vedela nisem. le kasneje na ultrazvoku srca se je izkazalo, da je imela prav. Osebno menim, da gospa Olga ima poseben dar. Dvomim namrec, da se je kaj takega da nauciti. Bolecine, ki sem jih cutila nekaj casa v krizu zaradi hernije diska po 4 terapijah izginile. Zadnjo terapijo sem imela pri njenem mozu Denisu. Super sta oba. Pozitivcka 😉 Sta tudi zelo zasedena kar veliko pove o njihovi kvaliteti. Priporocam vsem

Meni je Denis zrihtal hrbtenico da nisem rabil spet na operacijo. Vse pohvale. Lp

Če te kaj zanima od refleksoterapije stopal mi lahko pišeš na [email protected]

Sama jo izvajam. Bolje pa pomaga Bownova terapija pri težavah z rufluksom. Sem imela že primere in s 4 terapijami sem rufluks popolnoma odpravila.

Želim lepo nedeljo 🙂

Glede refleksoterapije in refleksne masaže ni nobene razlike, samo da zdravniki in zdravilci lahko uporabljajo ime refleksoterapija, ostali pa morajo refleksna masaža, ni druge razlike tukaj sploh in naj vas ne zmede to. Pač ne sme se pisati nazivov refeleksoterapija. Delajo pa vsi eno in isto. Zdravijo lahko zdravniki samo.

@ alanja
Ne bo držalo.
Terapija poteka točno od- do, ni važno za kateri način gre, kitajski, evropski. In vedno zajema vse telo, deluje holistično, celostno, tudi na psiho in emocije.
Masaža pa se izvaja, kot nam ali masirajočemu odgovarja.

Zdravi pa nihče, ne zdravnik, ne terapevt, pač pa se telo samo zdravi.
Mogoče si mislila, da terapevt ne postavlja diagnoz, to pa drži. Niti mu jih ni treba. On le sledi, ob aktivaciji telesa, kaj mu to sporoča, bere ves zemljevid telesa.
Terapevt med aktiviranjem celotnega organizma kanalizira energijo v terapiranca, je prevodnik, skrbno pazi, da je je ravno prav in da ne prihaja do njene kraje z obeh strani, kar se med masažo običajno ne dogaja. Zato je terapija časovno omejena, tudi med dvema tretmajema, da se telo v tem času lahko čisti.
Poleg tega ima refleksna terapija časovni zamik, deluje s podaljškom, tudi enega meseca in dlje.
To opažamo, ko naše telo po refleksni terapiji obdeluje, dela na psihi in emocijah. Tudi po mesecu dni začutimo olajšanje, ko se znebimo blokad, kot bi lupili čebulo, plast za plastjo.

Seveda je razlika in to velika. To je tako kot bi ti rekla da med klasično masažo in fizioterapijo ni razlike.

New Report

Close