Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj se moški spremeni glede delovnih navad?

Kdaj se moški spremeni glede delovnih navad?

Sicer imam fanta, ampak še ne živiva skupaj.
Ko pa poslušam sodelavke, kolegice pa vedno eno in isto slišim: kuha, pere, lika ženska. Moški tega ne dela. Mogoče pomaga pospravljat po stanovanju in sesat.
Zdaj pa mi nekaj ni jasno. Kako so te stvari urejali moški, ko so bili še samski? Takrat so pa morali vse to sami postoriti. Kako se potem to spremeni, ko dva skupaj zaživita? Ona ne pusti, da mož kuha, pere, hoče ona vse sama ali kako? Ali mož preprosto reče, da ne bo več tega počel, ker ima žensko zato?
Kako torej pride do tega, da ženska opravi skoraj vsa gospodinjska dela.
Govorim pa za pare, ki so v stanovanju, kjer ni dela okrog hiše.

Moja hoče vse sama – da ne bi prišlo do krega, ji pustim. Pravi, da bom jaz težko to delal. Pa ne vem, kje je problem – ali to, da nimam menstruacije in ženskega mleka???

Nikoli 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Midva z možem delava vse skupaj. 🙂

Prvi dan :
– pokaži, naj počisti za seboj školjko
– se po kosilu uleži na kavč, naj pomoje
– ko prideš za njim domov vprašaj, kje je kosilo
– se začudiš, zakaj je hladilnik prazen in ali ni oapzil, da manjka kruh in naj ga kupi
– pomije kopalnico po tuširanju
– ko kuhaš, mu daj obesit perilo
– ko brišeš prah, naj on lika…

In ne pozabi:Prvi dan!!!!

Jaz sem hotela pokazat, kako sem pridna, pa sem delala sama, in še zdaj…

Se pravi, da so moški se sposobni že kar prvi dan spremeniti.
Danes si je sam kuhal, likal, jutri bo zaživel skupaj z žensko pa ji prepusti vse.
Bom jaz pozorna, da se to ne bo zgodilo :). Samo upam, da bom dovolj odločna, da se tudi jaz ne bom hotela pokazat kot pridna.

Večina jih, ko so samski, živi pri mamah. Potem je pa od mame odvisno, kako je navajen. Moja tašča je rada komot, zato je moj mož bil navajen vse delati. Zdaj moram pa pazit, da ga ne pokvarim:-)

Moj je šel iz mama hotela k meni, sam dela pa vse, no kuha bolj v izjemnih primerih. Ojoj, pa sva v bajti.

Koliko moških pa poznaš, ki so dejansko kdaj żiveli sami? Tvoj zdaj živi sam, ali pri mamici?

Kolegica je oddajala stanovanje enemu modelu, ki je pri 35 letih ugotovil, da bi se pa mogoče lahko odselil od mamike.
Zdaj, po enem letu se seli k punci. Stanovanje je pustil v katastrofalnem stanju. Kopalnica nikoli ni bila spucana… Tuš kabino lahko še samo menja… Školjka čisto črna…. Pri punci bo verjetno ona pucala…

Potem moramo samske ženske iskati le tiste samske, ki ne živijo več pri mami :). Taki potem verjetno znajo kaj delat.

Vse je odvisno od pričakovanj in navajenosti ženske, tako vsaj vidim pri sebi in prijateljic. Tiste, ki jim je NORMALNO, da se dela delijo, nimajo problemov. Služkinje po duši pa jih sprva tudi nimajo, najkasneje, ko pridejo otroci, pa že…ampak piši kuči propalo.

Ne sekiraj se vnaprej, saj vidiš že zdaj, če si z normalnim moškim.

Preberi si kakšno Greyevo knjigo o žensko moških odnosih potem ko grejo v vezo. Pomemben je začetek, moški gorijo od želje (no vsaj normalni nepezdetski tipi), da bi svoji ženski ustreghli in ženske se morajo brzdat, da samo sprejemajo – potem tudi veza mnogo bolje klapa kot pa tam, kjer ženska samo daje (=špila služkinjo).

Ženska, totalno zatreskana in ful vesela, da je našla moškega svojih sanj, bo seveda z velikim veseljem kuhala, pospravljala in pedenala svojega princa. Potem, ko se stanje hormonov uravnovesi, je pa moški seveda že fino navajen, da ni treba nič počet in mu ni jasno zakaj je njegova draga kar naenkrat jezna, ker ne pospravlja svojih gat. Jah punce, v večini primerov si tako naredimo kar same, zato upoštevajte tisto, ki je napisala, da je za dolgoročnost navad treba skrbeti že od začetka.

Dokler sva bila sama sva čistlilne akcije delala skupaj – 1x na mesec generalno, stanovanje zglancat v nulo. Vsak teden pa sem osnovne stvari sama naredila, pomila po tleh, prah, kopalnica. Kuhal je on, prat cunje sem dala sama – obesil je, kdor je imel čas. Likala sem zvečer pred TV-jem. Men to ni muka.

Ko sta prišla otroka je začasno prevzel večino gospodinjskih opravil on. Sicer sem morala mižat na eno oko, ga prijazno opozarjat, pohvalit, ampak je šlo 🙂 Sedaj sta otroka stara 3 in 2 leti. S partnerjem sva se navadila, da delamo skupaj. Določene stvari pa imava ločene. On nikoli ne da prat cunj in ne lika, jaz nikoli ne perem avta, sesam, kosim trave ipd. Določene stvari imava pač ločene in vsak točno ve, kaj je njegovo delo.

Je pa tako, da on je med tednom manj z otokoma, kot jaz, zaradi službe. Zato v petek popoldne z veseljem vzame otroka in jih odpelje iz hiše, da jaz v miru po tleh pomijem, kake cunje zložim, malo pospravim. Tako tiste 3 ure malo nadoknadijo zamujeno med tednom, sama pa v miru postorim določene stvari.

Meni tako ustreza, partnerju tudi, upam, da bosta tako otroka z zgledom videla, da imamo v gospodinjstvu vsak svojo nalogo in če vsi delamo skupaj je delo hitro narejeno. Men je ta sistem super.

No moja tašča je tudi rada delo delila 🙂 tako da moj je kar priden glede pospravljanja. Je pa res, da večino stvari delava skupaj (no ravno likalnika ne drživa oba – to delam jaz, isto pri sesanju – redko sesam jaz, smeti npr. skoraj nikoli ne nesem jaz ven)…

Ne vem zakaj bi moški opravljal gospodinjska dela, preveč se meša področja žensko/moško delo in to ni prav. Moški postajajo navadni copatarji, ženske pa fenistike, na koncu so vsi zagrenjeni.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

:-)))))) En majčken popravek – zagrenjen si samo ti (in tebi podobni). Vsi ostali smo s tem čisto zadovoljni! :-))

:-)))))) En majčken popravek – zagrenjen si samo ti (in tebi podobni). Vsi ostali smo s tem čisto zadovoljni! :-))[/quote]

Aha, si dec-copatar ali babja klopotača?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Pezdeti bodo seveda prali in likali svojim puncam. Ostali tega ne bodo počeli. Sramota tudi za žensko da ji mora dec likat pa prat.

Hvala punce, bom morala biti odločna. Je pa doma pri mami ja. Ravno to me skrbi.
BMW, kaj pa potem naj moški dela, če ne sme opravljat gospodinsjkih del in če sta doma v stanovanju, torej brez vrta.

Ti si sigurno samski, v to ne dvomim.
Veš ni potrebno, da pere in lika punci. Dovolj je, če pere sebi in lika sebi.

Moja tašča je bila vedno prezaposlena z vlečenjem cigareta, telefonarjenjem in njenimi rožicami na vrtu, tako da če je hotel zlikano srajco, si jo je zlikal sam, če je po šoli hotel jesti, si je moral skuhat sam. Zna vse, edino bolj malo je doma, ker ima tako izmensko delo, da ne utegne veliko, razen med vikendi, ko ga kar zadolžim za določene stvari.
Pri mojem ni stvar v tem, da ne bi znal, pač pa da ne vidi. Opazila sem, da je pri njem (pri moških na sploh? ne trdim, se samo sprašujem) večji problem v tem, da enostavno ne premore neke estetike. Njemu je baš vseeno, če je brisača zvita čez obešalo, meni pa ni. Jaz jo lepo raztegnem in obesim tako, da izgleda pospravljeno. Meni ena zvita brisača recimo ni estetska, njemu pa to dol visi. Podobno ne opazi npr. če je kak šteker umazan ali če je na šipi odtis otroške rokice. Ko kuha kavo, zmoči cel pult. Ko ga vprašam zakaj ne pobriše, on teh kapljic sploh ne porajta. Potem še reče, da saj umivalnik je zato, da je pač moker 🙂
Ima pa druge zadolžitve, ki jih opravlja sam, ker vidi, da se za njih ne bom dvignila s kavča. Odnaša smeti izključno on, jaz ne vem, če sem 10x nesla v 10 letih. Jaz zložim v pomivalca, ko se opere, ga sprazni on. Otrokoma umiva zobe zjutraj in zvečer, jaz izjemoma, če ga ni. Večinoma bere pravljice on, ker jaz pripravljam oblačila za naslednje jutro v tistem času. Tako, ne morem rečt, da ne dela. Dela, mu je pa treba pogosto kaj pokazat.

Recimo posesa, nese smeti…kdaj skuha in pomije posodo, tukaj se pa tudi konča.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ti si sigurno samski, v to ne dvomim.
Veš ni potrebno, da pere in lika punci. Dovolj je, če pere sebi in lika sebi.

Pol pa punce ne rabi. Redki so take copate da perejo pa likajo doma.

rebelkaris to je pa večina takih. Nekatere ženske imajo celo listke kjer napišejo kaj mora počet. Naprimer pomij pult ko skuhaš kavo. Zgleda smešno ampak jim deluje,

New Report

Close