Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje clomid – ovulacijski testi

clomid – ovulacijski testi

Pozdravljeni

Že leto in pol se s partnerjem trudiva zanosit in ker nimam svojih ovulacij, mi je ginekologinja predpisala clomid tablete. Zdaj sem jih začela jest prvi mesec, eno na dan, 3. do 7. dne. Ginekologinja mi je rekla, da naj čez 4 mesece spet pridem na pregled, da vidiva če bo prišlo do ovulacij s pomočjo teh tabletk.
Zanima me, ali lahko to tudi sama preverjam z ovulacijskimi testi? Nekje sem namreč prebrala, da naj ovulacijski testi nebi pokazali ovulacije v primeru jemanja clomida. Zanima me, ali je to res?
Ta mesec sem prvič jedla clomid tablete, danes imam 14. dan ciklusa, pa sem že 6 dni delala ovulacijske teste in se testi še vedno niso niti malo obarvali, kaj šele da bi pokazali da prihaja ovulacija.

Hvala za odgovor, lp

Spoštovani!

Clomid je zdravilo, ki se, kot ste napisala, uporablja za spodbujanje ovulacije. Deluje tako, da v možganih spodbuja izločanje hormonov folikle stimulirajoči hormon (FSH) in luteinizirajoči hormon (LH).

Ker zdravilo Clomid spodbuja izločanje hormona LH, katerega porast meri ovulacijski test, je seveda ob jemanju Clomida rezultat ovulacijskega testa lahko lažno pozitiven.

Temu se lahko enostavno izognete tako, da ovulacijski test začnete izvajati minimalno 3-4 dni po prenehanju jemanja zdravila Clomid.
V primeru, da jemljete tablete Clomid od 3 do 7 dneva v ciklu, je smiselno z ovulacijski testi začeti nekje 10 ali 11 dan cikla. Na ta način se izognete možnosti lažno pozitivega rezultata ovulacijskega testa zaradi jemanja zdravila Clomid.
V večini primerov, se pri ženskah ob jemanju zdravila Clomid, ovulacija pojavi nekje 5-9 dan po prenehanju jemanja Clomida.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close