Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ste slišal? porazni rezultati malih pekarn in njihovega kruha

ste slišal? porazni rezultati malih pekarn in njihovega kruha

torej, ste slišali o nenapovedani akciji Urada za varno hrano v manjših pekarnah po sloveniji?

kontrola se je vršila ponoči in zgodaj zjutraj, ko se kruh peče … baje so peki (oz. tisi ki so po pekarnah bili) bežali pred inšpekcijo (delo na črno jasno), mnogi niso govorili ali razumeli slovensko.

pregledali so čez 100 pekarn, čez 20 so jih zaprli in napisali precej prekrškov – pohvalno!

ni treba bit posebno pameten, da ugotoviš, da je šlo za kontrolo šiptarskih pekarn, ki so v zadnjih letih zrasle kot gobe po dežju.

pazite torej kje in kakšen kruh kupujete 🙂

http://www.uvhvvr.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/article/1328/5692/9afa35df2891b2fb99dd4f5bb3df716c/

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ste-se-kdaj-vprasali-kaksen-kruh-jemo.html

a kej razmišljate kakšen je kruh, ki ga kupujete in pojeste?

Vedno sama doma pečem kruh
lp

ne, pečem sama 🙂

Ne, ker ga pečem sama. Vsaj vem, kaj dam v usta. Pa kar tolaži se, da so bili na tnalu samo šiptarji in da je samo njihov kruh sporen.

Kruha ne kupujem in ga ne jem.

se ne tolažim, preverjali so pa majhne pekarne, zaenkrat, večje pridejo še na vrsto, preberi poročila.

Ne kupujem po teh šiptarskih pekarnah, ker je kruh itak zanič.
Če že, kak stoletni hlebček ali kajzarce v štacuni, sicer pa tudi pečem sama.

Bolj na hitro sem preletela te linke in moram reči, da v njih ni kaj dosti napisanega o tem “kakšen kruh v resnici jemo”, ampak so se obesili bolj na formalnosti, kot je to, kje je prijavljeno kakšno podjetje.

Bedarija! Ravno njihov kruh ter pecivo je najboljše. Slovenske pekarne pa se naj potrudijo in začnejo peči boljše, pa se ne bo treba bati konkurence!!!

Ah… Kaksno hrano vse jemo, pa ne vemo/veste… tudi kruh iz vecjih stacun ni lih neoporecen.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Oh, jaz pa čisto navaden kruh kupujem v trgovini in sploh ne pomislim, kdo ga je delal in kako ga je delal. Kruh je pač kruh, tako kot pašteta, salama, makaroni ali sadni sok. Od našega šiptarja sem ga pa nekajkrat kupila, pa ga ne več, ker mi ni všeč. Je preveč puhasto lahek. Jaz hočem konkreten kruh 🙂

Čisto tole, kar je ugotovila inšpekcija sem zadnjič povedala “eni pametni” na forumu, ki je pametovala, da je v nedeljo popoldan kupila “svež kruh” za samo 1€!

Itak ni razumela in dvomim, da bo sedaj!

Všeč mi je bilo tole
4. Nadzor je potrebno izvajati v času obratovanja poslovnih subjektov, ne glede na delovni čas državnih organov.

Dejansko pa so bolj preverjali formalnosti, kot pa jemali vzorce in jih testirali.

Po odgovorih sodeč ste tu v večini sami nestpneži,nacionalisti in kaj imate čez “šiptarje”.So priden,delaven narod.Kar se tiče dela na črno se raje lotite “poštenih”inštrukcij,ki jih nezakonito izvajajo domoljubni slovenci,po svojih domovih.Lopovi ,goljufi najprej naredite red pri sebi. A v tem primeru si ve riti raje zatiskate oči in podpirate delo na črno.
Ja kupujem večinima pri “šiptarjih” tudi sadje in zelenjavo ne samo kruh. Tudi v bodoče bom kupoval pri njih.

In kdaj bo ta vsiljena vlada izvedla racijo po domovih inštruktorjev?

A lahko prosim napišeš še katere pekarne so zaprli?

… frizerk, malarjev, avtomehanikov…

A lahko prosim napišeš še katere pekarne so zaprli?[/quote]
ne bi vedela.

da so jih zaprli je razvidno iz grafa na priloženem linku.

Bedarija! Ravno njihov kruh ter pecivo je najboljše. Slovenske pekarne pa se naj potrudijo in začnejo peči boljše, pa se ne bo treba bati konkurence!!![/quote]

Jp, res tanajbuljše so šiptarske pekarne, ves kruh in vsi koljači imajo isti okus.
Če mi ni uspelo kupit kruh v trgovini, se raje zapeljem na pumpo po toast, kot pa v bližnjo pekarno po kruh.

Bedarija! Ravno njihov kruh ter pecivo je najboljše. Slovenske pekarne pa se naj potrudijo in začnejo peči boljše, pa se ne bo treba bati konkurence!!![/quote]

No ja, okusi so (hvala bogu) različni. Meni je njihov kruh zanič, da o pecivu sploh ne govorim. Sem parkrat vzela kak rogljič z marmelado ali kaj podobnega – evo uni iz Mercatorja so mi 100x boljši.

Po tem lahko le sklepamo, da so male pekarne huda konkurenca.
Velikih se niti lotili ne bojo.
V Šparu redno dobiš njihov toast plesniv,pa do zdaj ni še nikoli nihče ukrepal in kaže tudi v bodoče ne bo. V resnici inšpekcije sploh ne briga kakšno kakovost prodajajo,ne briga jih zdravje za malega človeka.

99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kršitev je verjetno “birokratskih”, ne pa higienskih. Zdaj iz tega delajo reklamo za velike trgovske centre, pa čeprav tam kontrol sploh niso delali, torej ne vedo, kake kršitve se dogajajo.
Važno, da so vsi obrazci izpolnjeni.

@previdna:
ni treba bit posebno pameten, da ugotoviš,da tudi v SLOVENSKIH pekarnah ni kruh nič kaj boljši…

Jaz pa verjamem, da je bilo tudi higienskih kršitev v samem končnem izdelku. V SLoveniji je kar precej zasebnih pekarn in to domačih s tradicijo, kjer niso ravno spoštljivi do HACCP predpisov, moteče je že to, da tisti, ki dela direktno z rokami z maso, ki ni termično obdelana, ali pa s končnim pečenim izdelkom, je pa kadilec in si ne umiva rok po kadilskih pavzah prenaša marsikaj na maso in izdelke.

Jaz pa verjamem, da je bilo tudi higienskih kršitev v samem končnem izdelku. V SLoveniji je kar precej zasebnih pekarn in to domačih s tradicijo, kjer niso ravno spoštljivi do HACCP predpisov, moteče je že to, da tisti, ki dela direktno z rokami z maso, ki ni termično obdelana, ali pa s končnim pečenim izdelkom, je pa kadilec in si ne umiva rok po kadilskih pavzah prenaša marsikaj na maso in izdelke.[/quote]

V TV prispevku je jasno povedano, da se ljudje lahko zaščitijo tako, da kupujejo kruh v večjih trgovskih centrih. Tam je kruh neoporečen? Recimo, da gre kruh iz večlike pekarne ven brezmadežen. Tiste košare iz pekarn mečejo v skladišče na tla – in kruh ostane neoporečen? V trgovinah prelagajo kruh samo z rokavicami (vsakič čistimi, seveda, ne že uporabljenimi)? Testo za kruh, ki ga pečejo v trgovinah zlagajo na pladenj izključno in vedno z rokavicami?

Preverjali niso, pa vseeno trdijo, da je tam drugače.

New Report

Close