Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vnetje živca

vnetje živca

Mene pa zanima , čemu je vzrok da pride do vnetja živca v glavi. Kako lahko to pozdravim brez tablet, ker imam tudi zelo občutljiv želodec(gastritis)
Hvala za odgovor

Verjetno imate v mislih živec trigeminus, ki oživčuje obraz in vas neusmiljeno trga? Do vnetja pride navadno zaradi draženja enega od predelov, kjer živec poteka, največkrat je to prehladno obolenje in polni sinusi, modrostni zob, vnetje čeljustnega sklepa, dostikrat pa vzroka ne najdejo. Pozdravi se, ko se odpravi vzrok, vendar vas verjetno zelo boli. Proti tej bolečini včasih predpišejo zdravnik antiepileptik, ki omili trganje, ne dela pa težav z želodcem.

V bistvu me boli glava in del vratu, občasno pa tudi okoli ušes in roka. V glavi me večinoma tišči , na nek način peče(predvsem ko ležim). Bolečine pa niso neznosne, vendar trajajo že 3 tedne,tako da človeka že malo nervirajo. Diagnozo, da je to vnetje živcev, sem pa dobila pri zdravniku manualne medicine, vendar je bilo zdravljenje neuspešno. Hvala za odgovor.

Na vsak način vam svetujem obisk vašega osebnega zdravnika, ki bo speljal tudi ustrezno diagnostiko

New Report

Close