Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obleka za poroko

obleka za poroko

Ojla,
nekaj me zanima modne poznavalke. Ali je ta obleka primerna za na ohcet dveh prijateljev, starih pod 30 let? Sama sem zelo mladostna in mlada in si ne predstavljam biti v srajci in krilu. Poročita se avgusta letos. Povejte mi vaša mnenja!

http://www.amazon.de/Desigual-Damen-knielang-31V2887-mantel/dp/B00A76UFJ8/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1369175367&sr=8-2&keywords=desigual+kleid

Prihrani to raje za plažo! 😉

Ni treba biti v srajci in krilu, v trgovinah je veliko lepih oblekic. Recimo katera od teh, čeprav kakšni živalski vzorci tudi niso najbolj na mestu.

http://www.zurnal24.si/obleke-cenejse-od-30-evrov-clanek-193946

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Avtorica, meni je sicer oblika in model obleke všeč in primeren za na poroko kot gost ampak vzorec je pa čisto mimo. Tako na hipi-vzorec mi potegne, tudi za na plažo ima nekaj skratka neprimerno za na poroko. Ogromno imaš lahkih, poletnih oblekic v trgovinah, pa izberi nekaj kar je enobarvno.

Meni pa je oblekca čist O.K. in Ja, jaz bi v njej šla tudi na poroko.

jaz sem bila prejšni teden na poroki v oblekci. v krilu in srajcah so bile samo starejše ženske, mlajša dekleta smo pa imele praktično vse oblekce. ene take, druge onake. različnih dolžin, različnih materjalov in različnih barv. žive, pisane, mladostne, lahkotno poletne.

tale oblekca tvoja ima lep model, se pa strinjam, da vzorec pa ni ravno najbolj posrečen. izključno zaradi vzorca je jaz ne bi oblekla za poroko, ker mi deluje “težko”.

stara sem pa sicer 25 let 🙂

Mene moti le to, da so rame odkrite.

Tale obleka je kar luštna, vendar je bolj za na morje ali pa za okrog hodit kot pa za na poroko. Sam kroj obleke je ok, edino če bi bila mogoče enobarvna (dvobarvna – obleka ene barve, pas ter spodaj obroba druge barve) ali pa kak “na izi” vzorec. Tale vzorec res malo preveč seka.

Če želiš nosit Deisigual, ti predlagam, da si kupiš samo krilo, zgoraj pa daš eno lepšo majico/srajčko. Nekaj bolj elegantnega in ENOBARVNEGA 🙂

Pa sem stara 23, zvesta oboževalka Desiguala.

http://www.ebay.com/itm/DESIGUAL-SIN-PHONY-26F2C04-Skirt-Cirque-Du-Soleil-Elastic-Waistband-SMALL-/121111053932 Mogoče kakšno tako krilo, zgoraj pa nekaj skombiniraj. V Emporiumu ti bodo punce super pomagale 🙂

Dobro izberi!

Hvala vse za komentarje. Meni je tudi model všeč, ker imam bolj močno postavo, konfekcijsko 40. z velikimi prsmi in debelejšimi ramami, si pač ne morem vsega nadeti in da bo izpadlo božansko.
Malo sem gledala po trgovinah, a ničesar ne najdem. Vse so poliestrske in imajo kratko krilo. Jaz si prvega ne želim, drugo pa mi ni všeč.
Ima katera predloge s trgovinami?

Meni se zdi oblekica super tudi za na poroko. Material je lep, sploh ker je satenasta obroba, pa pojma nimam zakaj bi bil vzorec “težek”? Poroke so vesel dogodek in taka mora biti tudi obleka. Če bo poroka cerkvena ti priporočam le, da si med obredom čez nadeneš še kakšno lepo jopico ali blazerček.

Ni vsaka pisana obleka samo za na plažo, sploh tale mi deluje veliko preveč elegantno, kljub pisanemu vzorcu. Če je skombinirana primerno je lahko ista obleka dobra za različne priložnosti. Z japankami za na morje, z lepimi peep toesi za na poroko. Ne bit preveč zadrgnjene, časi, ko si šel na poroko v bluzici in krilu do kolen so mimo, razen za stare mame 😉
Na koncu, ko bo žur na polno, se boš ti počutila v svojem oblačilu najbolje, če boš kupila tako obleko 🙂

ojej meni je oblekica všeč in sem bila za, dokler nisem prebrala tega posta. Če si pa debelušna z zalitimi rameni in rokami ter buhtečim joškovjem, ti tole niti slučajno ne bo pasalo. vzorec bo res kot sonce, špeh obešen na relativno ozke naramnice pa tudi ni apetitlih. obvezno imej vsak tretjinsko pokrita ramena. se najdejo lepe poletne jakne ali boleri za to.

Obleka je izredno lepo krojena, lepo pade, vzorec je malo bolj “težak”, vendar se mi ne zdi neprimeren za poroko, za na plažo je absolutno obleka preveč fina (ker res zgleda bolj fina). Sicer nisem ljubitelj prekričečih vzorcev, a ta ni kričeč na slab način. Edina pomankljivost je ta, da jo moraš znat nosit…. Moraš biti tip ženske, ki ji tak vzorec paše, da je ne “obteži”.

Če imaš konfekcijsko 40 tole ne bo pravi model zate ki si ga dala v link. Tole je model za ženske s konfekcijsko 36 največ 38 ki so suhice. Za 40 konfekcijsko če imaš kot praviš debela ramena/roke, potem si kupi nekaj kar ti bo pokrilo roke recimo tri-četrt rokav obleka. Oprijeta obvezno brez kakšnih volančkov in izogibaj se A-krojev kril ker boš v njih izgledala spodaj kot sod. Izbiraj med preprostimi oprijetimi kroji, tri-četrt rokavi ali kot je že ena zapisala lahko si kupiš kakšen bolero oprijeti da ti bo pokrilo ramena. Tudi vzorci niso najboljši za močnejše ženske, izogibaj se raznim čudnim vzorcem v obliki krogov, pikic, izogibaj se pastelnih barv. Izbiraj obleke v eni barvi mogoče če ima še kakšno barvo vodoravno v pasu da te optično zoža to je recimo tudi super. Kot si zapisala imaš tudi večja prsa, potem izberi obleko ki ima V dekolte in ne U, V ti prsa zmanjša U ti jih še dodatno poveča.

potem pa, brez zamere, ta oblekca ne bo ravno zate… ker boš imela dekolte na izvolte… bo malce preveč opazen. ali si mogoče mislila to kot božansko…

No, morda sem se narobe izrazila. Ravno se nimam za debelo, ampak sem bolj polna. Imam spredaj in zadaj, ampak res nisem debela. Krila na A mi lepo sedejo, ker mi skrijejo močnejše noge. Zato se mi zdi, da mi bo ta obleka ok. Problem pri oblekah pri meni je ta, da so mi vsa v dekolteju premala, v pasu pa potem preširoka. Prav mi je v pasu 38, v dekolteju pa 40/42.
Desigual ima še eno, ki mi je všeč, tale:

http://www.amazon.de/Desigual-Damen-knielang-31V2832-T{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BCrkis/dp/B00A7N18B0/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1369210090&sr=8-3&keywords=desigual+kleid

Glede na to, da bo poroka avgusta, si ne morem privoščiti 3/4 rokav, ker se bom skuhala. Imela bom čez jopico, zato bi imela raje svežo poletno obleko, ki pa naj bo do kolen – veliko poletnih je namreč kratkih…

Ima katera še kako spletno stran, kjer imajo lepe mladostne obleke?

pejt v trgovino in poskusi kaj podobnega in boš videla kako stoji na tebi. meni sta obe oblekci neznansko všeč, vem pa da na meni zgledata precej drugače kot na teh suhicah. krilo na a je čisto nekaj drugega kot taka oblekica. res pejt v trgovino in si daj duška s poskušanjem, brezveze da sprašuješ nas, ki v bistvu govorimo na pamet.

No, ženske, oziroma manekenke MONovske, konfekcijske 40 pa res ni treba označit kot debelo 🙂
Je pa res Desigual specifična znamka in je bolje, da obleko prej pomeriš. Glede na to, da v Sloveniji trgovine, ki to znamko prodajajo so, pojdi malo pofirbcat in pomerjat.
Glede na tvoje težave z različnimi merami na različnih koncih telesa, bi pa jaz na tvojem mestu razmislila o kombinaciji krilo + majica. Desigual ima tudi krasna krila na A. Sicer pa obstaja nekaj copy znamk Desiguala, npr. Smash ki so cenejše 😉

Obe obleki sta primerni! Sama imam (predvidevam) podobno postavo kot ti in vedno nosim obleke podobnega kroja in požanjem same pohvale. Le da jaz nisem tip za te vzorce imam pač kakšne druge. Super boš! Obleke so zakon!

hej,

jaz imam tole, ki je enak kroj:

http://www.amazon.de/Desigual-Damen-Kleid-Mimi-L/dp/B00C6E2K7Y/ref=sr_1_23?s=apparel&ie=UTF8&qid=1369212343&sr=1-23&keywords=desigual+rot+kleid

sem pa 1.80 in 60 kg.

me moti precej stvari in je nikakor ne priporočam, še posebej, če si močnejše postave:

1. izrez je izredno nizek in ne stisne, joški kar padejo ven, ven se vidi modrc – moraš nositi nekaj spodaj.

2. barve se takoj sperejo.

3. material je primeren bolj za vsak dan. jaz kombiniram npr. s sandali tega tipa:

http://www.zappos.com/michael-michael-kors-bridget-thong?zfcTest=fcl{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A0

Hvala vam za nasvete! Na koncu bom res kar lepo morala po trgovinah in pomerjati… 🙂
Sem pa definitivno za obleko – majica in krilo – to sicer nosim večkrat poleti in bi rada oblekico. Imam samo črne ali pa take za vsak dan, te pa nikakor NE spadajo na poroko. 🙂

Desegual so ene take ciganske cote, vse sorte skup zmetan, kr neki……

To je pač moje mnenje, ki ga ni treba upoštevati. 😉

New Report

Close