Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obstaja kaka cenejša (in varna) alternativa Medex kolagenu v prahu?

Obstaja kaka cenejša (in varna) alternativa Medex kolagenu v prahu?

Ta Medex-ov kolagen v prahu mi je super, samo pri ceni 11-15 evrov za 150 gramov mi je nateg. Dejansko je ista stvar kot želatina, samo da je še hidrolizirano. Drugače pa te želatine ki se pri nas prodajajo je problem, da nič ne povejo o izvoru, dobavitelji pa mi na maile sploh ne odgovarjajo.
Problem je kaj če je narejeno iz govejih kosti norih krav, to me skrbi. Drugače so Dr. Oetker želatinovi lističi po ceni 1,27 evra za 10 g, kar pride še več kot Medex-ov kolagen.

Ve kdo mogoče kje bi se dalo dobit večjo količino svinjske želatine izključno iz svinjske kože?

Obstaja,ampak ti bo orank BLJAK…

Drugače pa ga vsak dan ali drugi dan ko juhco kuhamo kolagen vstran vržemo.
Tista pena,ki se nabere pri kuhanju mesa,govedine,… pri juhi in tisto mastno peno,ki se nabere in ki jo z žlico se je znebimo tolk radi,no to ti tudi vsebuje nekaj kolagena.

žal ti ne znam pomagati z odgovorom,me pa znima kakšne pozitivne učinke kolaggena vidiš na sebi? Mene mika,pa se kar ne morem odločit

Rajši pojej oplovico klobase kožarce, bo večji učinek, pa še dobre so :). Pa malo preberi o medexovem kolagenu, po oceni strokovnjakov naj ne bi imel nobenega učinka.

http://med.over.net/forum5/read.php?19,5903947,5904669#msg-5904669

Zanimivo je da noben ne ve kje se kolagen vse nahaja.In seveda se lahko pridobi naravo kolagen.

Mal si poglejte bolj močne ljudi,ki imajo zelo lepo kožo in napeto.Pri teh takoj veš,da je to zaardi mesnih izdelkov debelost.Kolagen se pa nahaja vsepovsod!

Svinjski parklji, svinke ušeca, koža, kurje nožice, piščančje perutničke, sploh koža … evo, vsak dan porcija in garantiram ti lepo, napeto, brezgubo kožo. Se ne hecam, moja babi, 90+, mah, ne vem, nobene gube nikjer. Jza samo gledam. Je bilo pa omenjeno praktično vsak dan na jedilniku. In ne, ni poanta maščoba, temveč prav koža, ki pač vsebuje naravni kolagen.

Poskusi ti spravit prašičje parklje ali ušesa dol po grlu. Bjah. Drugače za juhivo iz piščančje nog se kuha kar ornk, za žolco pa celo do 12 ur iz govejih kosti.

Poskusi ti spravit prašičje parklje ali ušesa dol po grlu. Bjah. Drugače za juhivo iz piščančje nog se kuha kar ornk, za žolco pa celo do 12 ur iz govejih kosti.[/quote]

Jap.Zato pa je kolagen tako drag.Ampak če si sama kuhaš,dobiš še kaj drugega koristnega v telo,pri koleganu v prahu pa samo kolagen. 😉

Poskusi ti spravit prašičje parklje ali ušesa dol po grlu. Bjah. Drugače za juhivo iz piščančje nog se kuha kar ornk, za žolco pa celo do 12 ur iz govejih kosti.[/quote]

Oh, brez težav, ne bat. Pa sem “dama”, maksimalno izobražena, na vodilnem delovnem mestu … Kot otroku so mi bila najljubša hrana prav “žolca” (ta je prava iz pujsa), jasno da skupaj s parklji, ušesi, pa kurje nogice … Da o perutničkah ne izgubljem besed. Ok, to je bilo v mladosti, zdaj tega ne jem več, ker sem s svinjino skregana, kupljeni piščanci se mi pa upirajo (in smrdijo), da bi pa bila redno v akciji z res domačimi , pa nimam časa niti volje. Sploh me pa gube ne motijo.

Kolagen, če boste kupovale, kupujet v ampulah, v tekoči obliki, drag je ko …, a ta se bo bolje absorbira, kot v prahu. Pa spet … dnevno in dokler boste želele biti “napete”.

kolagen v prahu pijem že kar nekaj cajta, tistga v ampulah pa sem letos pozimi – JE učinek – in to kar velik učinek, samo res je treba pit vsak dan in to več mesecev, potem te pa majo tud za 10 let mlajšo. res čist res preverjeno. ne vi vam nekaj nakdladala. tako da se vsak cent splača. raje si ne prvoščim česa drugega, prav obsedam se s temi kolageni.

Kolagen je želatina, ki jo dobiš v vsaki trgovini-preliv za tortr in podobno. Ni samo za zmanjšanje gubic. Pozitivno deluje na sklepne vezi-hrbtenico, zmanjša zakrnelost( podmaže).
lp

Kaj pa ta želatina v vrečki za pecivo, strjenke? Se to lahko uporablja kot kolagen, oz. koliko je res kolagena?

kot zgoraj piše, lahko.

New Report

Close