Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se za debele ljudi reče, da so “močnejši”?

Zakaj se za debele ljudi reče, da so “močnejši”?

Zaradi 20 ali več kg špeha ni nihče nič močnejši. Kdor je debel, je debel, čemu se debelim prijazno reče močnejši???

Zakaj se neumnim reče, da so malo omejeni?;)

To sem se tud sama že večkrat vprašala…bom zdaj slišala od “močnejših”:).

Elegantno popolnjeni – to zveni še lepše. Eni so suhi, drugi malo manj suhi, tretji so močnejši…, šteje edino to, da se oni dobro dobro počutijo v svoji koži. Predvsem pa to, kakšni so kot osebe.

Zakaj norcem reče, da so psihično moteni? Kdor je nor, je nor, čemu norim prijazno reči psihično moteni???

Zakaj norcem reče, da so psihično moteni? Kdor je nor, je nor, čemu norim prijazno reči psihično moteni???[/quote]

Najbrž zato, ker je več psihičnih motenj in če ima nekdo kako od teh motenj, še ni nujno, da je nor.

Zakaj? Ker je debel grda beseda. Močnejši pa nekoliko lepša. Za suhega lahko rečemo žaljivo, da je anoreksičen ali pa da je suh. Saj veš kaj zveni lepše.
Ljudje se pač trudimo biti prijazni. Ne vem zakaj si ti želiš biti žaljiva? Kaj te tako moti na teh ljudeh?

Močnejši ljudje so tisti, ki imajo slabih 10 kg nad svojo idelano težo (recimo 7-8kg), več kot 10 kg + so debeli ljudje.

Pa kaj te briga za ostale, poskrbi za sebe in ne bodi žaljiva. Ti ljudje se dobro zavedajo, kaj je z njimi zato ne rabiš biti žaljiv, a ne?!

Močnejši ljudje so ponavadi tisti, ki so v zgornji meji normalnega indeksa telesne teže. Ker roko na srce suhi ravno niso, debeli pa tudi ne.

je to bolj diplomatsko…niso debeli ampak so 3 dimenzionalni 😉

Zato, da debele osebe ne užališ. Kaj ni lepše, če nekomu rečeš, da je malo bolj močan kot da je debel. Meni je zelo težko reč, da je nekdo debel. Imam vsak dan opravka z debelimi, vendar nikdar ne rečem, da so debeli pač pa, da so malo močnejši.

To je tako nekako, kot so pred desetletji modreci ugotovili, da se zgodovinsko ime naroda Cigani ne sme več govoriti na glas. Ker da to vzbuja med ljudmi negativna čustva, povezana z nelegalnimi dejanji. Da se jim mora po novem reči Romi. Danes beseda Romi med ljudmi vzbuja identična negativna čustva. Kaj smo torej s tem pridobili? Čisto nič. Le drugi besedi smo spremenili originalni pomen. Točno tako je sedaj z debelimi. Če je beseda debel nekoč pretežno pomenila nekoga požrešnega, danes to isto pomeni beseda močan, ki ni v kontekstu moči. Tudi origainalne besede da je nekdo star, se menda več ne sme izreči. Danes je tisit starček le zrelejši. Pa četudi je otročji kot noč. V resnici smo s preimenovanji le za kratek čas prestavili neizbežno – da stvari spet poimenujemo v tisto, kar v resnici so. Le z drugimi besedami.


Ker je tako govorjenje kulturno , če rečeš , da je debel pa nekulturno , približno tako kot bi za tvoj post rekel , da ga je napisal popolni id-iot , ker sem kulturen bom raje rekel , otvoritveni post je napisala psihično motena oseba , a sedaj razumeš ?? verjetno ne !

Sem močnejša, sem debela… kakor vam paše. Svoje kile sama nosim, z njimi živim in počasi ugotavljam zakaj sem dopustila, da sem jih pridobila. Ozadje ni tako zelo enostavno kot si mislite ljudje, ki objavljate take poste. Je črno, je belo in je vse kar je vmes. Recite mi debeluška, bajsa ali pa zavijte v celofan in mi recite, da sem močnejša. Mi je čisto vseeno, saj sem prerasla obdobje, ko so me bolele besede drugih ljudi.

Živi in pusti živeti

Če torej nekdo vpraša, zakaj se rdeči cunji ne sme več reči da je rdeča, ampak da je ognjeno temne barve, je to potem psihično motena oseba? Meni pa se zdi, da ej s to osebo vse v redu. Ni pa s tisto, ki je velela v imenu nekakšne “kulture” spreminjati pomen standardnih besed.
Sedaj pa grem na počasno iztakanja mešanice tople vode, mineralnih soli in preostankov urinske kisline. Zadovoljna?


Gretka čisto prav imaš, na žalost se debelost vidi , neumnost kot je v primeru avtorice pa ne prej kot, ko spregovori ali nekaj napiše.

Med tem opravilom razmisli o lobotomiji , verjetno ti bo koristila .

Gretka lepo si napisala in se strinjam s tabo. Tako kot sem v zgornjem postu napisala, ni pomebno koliko ima kdo kilogramov, pomembno je to kakšna oseba je. Samo to šteje in ne kilogrami. Ponavadi se za pridobljenimi kilogrami skriva čustvena bolečina. Osebe se tako na nek način tudi ščitijo pred okolico. Skratka razlogov je lahko več.

Gretka lepo si napisala in se strinjam s tabo. Tako kot sem v zgornjem postu napisala, ni pomebno koliko ima kdo kilogramov, pomembno je to kakšna oseba je. Samo to šteje in ne kilogrami. Ponavadi se za pridobljenimi kilogrami skriva čustvena bolečina. Osebe se tako na nek način tudi ščitijo pred okolico. Skratka razlogov je lahko več.[/quote]

Se strinjam z Ines1. Vendar mislim, da je tukaj beseda o terminologiji. Močan-debel. Razlika je. Nič ni žaljivega,a če mia človek veliko preveč kg, in rečemo, da je debel. Če ima le nekaj kg preveč pa da je močan.

Ali hodis okrog in razlagas ljudem, da poznas retardirane osebe ali reces, da imajo motnje v razvoju? Enostavno je vljudneje in manj prizadane cloveka, o katerem govoris.

O tem, kaj je debelost in kaj močnejša postava presoja vsakdo po svoje. In k sreči je tako, da se ljudi s kakšno kilo preveč, nihče ne izogiba, ljudi, ki pa nekontrolirano razglabljajo in razpredajo o drugih, iščejo pri njih napake, da bi opravičili svoje, se pa slej ko prej pričnemo izogibat v velikem loku.
Gretka, od kar se mudim na temle forumu si mi bila vedno simpatična. Zaradi tvojih treznih zapisov, zaradi tvojega avatarčka, kako je luškan in zaradi tvoje oz. vaše družinske ljubezni in navezanosti na vašega mačkona. In si mi seveda simpatična tudi sedaj, ko si povedala, da nosiš kak kilogram viška, ki pa ti nedvomno lepo pristoji, ker ga znaš nosit, ker si fejst punca. Ko bi le ljudje ne bili tako zelo plitki in bi se zavzemali za kakšno pomembnejšo stvar v življenu, bi nam bilo veliko lepše. Tudi klepeti na temle forumu bi lahko bili pravo razvedrilo in prijetna sprostitev.

ker to reče človek, ki se zaveda, da je tudi “močnejši” samo človek, ki se verjetno zaveda, da je predebel in ga te besede lahko dodatno prizadenejo. zakaj bi nekoga prizadel, če to ni potrebno?

Kaj je bolje: reči bližnjemu, ki je predebel, da ima preveč kilogramov, nakar se bo ta oseba mogoče zamislila in kaj ukrenila ali se diplomatsko, da ne rečem hinavsko pretvarjati, da je vse v redu, da super nosi svojih 20+ kilogramov, mišelinko/a pa bodo medtem napadle vse mogoče zdravstvene težave s socialnim izobčenjem vred? Nihče noče v žerjavico po kostanj oziroma se zanašamo, da bo kdo drug naredil umazano delo namesto nas. Ne bo, žal.

Da ne boste spet trobili o dobrovoljčkih…. nekajkrat sem za svojim hrbtom že slišala besedo “anoreksična pra**ca” na račun svoje normalne teže. Od oseb, ki so bile močnejše.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Debeluhi so v navalu frustracij pogruntali, da bo njihov problem rešen, če spremenijo besedo “debel” v “močnejši”. Tako, kot da bi problem popadljivega psa rešili s tem, da ga preimenujemo v morskega prašička.

Mumi, preveč suhosti pa tudi ni OK. Po čisto praktični plati. Zato je narava ženskam na pubisu dodala maščobno blazinico čez kost. Kako pa j eto potem pri tebi? Občasno med sexom kaj cvili zadeva? Se naredijo žulji? :)))

New Report

Close