Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi kdo menjal hišo za stanovanje?

Bi kdo menjal hišo za stanovanje?

Čisto tako informativno vprašam. Se najde kdo, ki ima v okolici Lj, na primorskem ali štajerskem hišo, ki ne zmore sam skrbeti za njo, pa bi menjal za stanovanje v Ljubljani 65m2 z balkonom, kletjo in pokritim parkingom. Stroški so 100 – 130€ in elektrika 35€. Ne bi menjala nepremičnine za nepremičnino ampak na način, ki je uveljavljen predvsem v tujini, pri nas bolj ne, s pogodbo za določen ali nedoločen čas bivanja.


Samo stroški vode, smeti, elektrike, snažilke, upravljanja itd so med 150 do 200 €, kje je še ogrevanje, pa ostalo! V kakšnem zanikrnem bloku pa živiš? Pa v Ljubljani je po mnenju MONovk življenje sploh in oh drago, zakaj bi kdo s tabo menjal. ZK urejeno? Garaža vpisana? itd… Kdorkoli bo padel v luknjo naj gre najprej na ZK potem pa takoj k odvetniku da še enkrat pregleda vse! In za tako odločitev je treba res dobro premisliti in naj vas ne zavede,da je tole objavljeno tukaj!

Kdo bo pa tak bedak, da bi živel med “čefurji ” ?

Talka kaj naj to pomeni “zivel med cefurji?”….sram te je lahko tvoje primitivnosti zares….


Samo stroški vode, smeti, elektrike, snažilke, upravljanja itd so med 150 do 200 €, kje je še ogrevanje, pa ostalo! V kakšnem zanikrnem bloku pa živiš? Pa v Ljubljani je po mnenju MONovk življenje sploh in oh drago, zakaj bi kdo s tabo menjal. ZK urejeno? Garaža vpisana? itd… Kdorkoli bo padel v luknjo naj gre najprej na ZK potem pa takoj k odvetniku da še enkrat pregleda vse! In za tako odločitev je treba res dobro premisliti in naj vas ne zavede,da je tole objavljeno tukaj![/quote]

Živim v stolpnici, bi ti poslala odrezke od plačanih položnic in najdražja do zdaj je bila 140€, pa nima smisla. Kaj ostalo? Ogrevanje je vključeno k stroškom. So nova okna in je toplo stanovanje. Ostalo pa ne vem kaj bi bilo? Internet in Tv si pač vsak naroči po svoje. Sploh ne vem kaj ti razlagam, ker itak kar trdiš neke svoje kretenizme. Kje piše, da je garaža? Piše, da je pokrit parking.

Primitivnost gor ali dol , tako je .Ne slišiš več naše besede , če greš po ulicah , trgovskih centrih itd. Mogoče ni to res ? Prišleki naj v naši državi govorijo na javnih mestih “slovensko” doma za 4imi stenami pa naj govorijo po svoje, če jim je ljubše . Tudi glasbo, naj imajo naravnano na “sobno glasnost “, ne pa, da so že drugi prisiljeni v nekaj , kar jim ne prija !
Pa napiši v kateri državi v Evropi si drugi narodi upajo to, kar si pri nas “južnjaki ” .

Pa mi razloži: pred 30, 40, 50 leti so v blokih in večjih stanovanjskih hišaš živeli pretežno Slovenci. Vsi, ki smo bili doma bogu izza nogu, nam je bil praznik, ko smo prišli v tak blok na obisk. Luč se nisi upal prižgat, da ja ne boš naredil kakšne škode, v zvonec si bulil en lep cajt, čevlje na vhodu na predpražniku drsal nekaj minut, vse zaradi spoštovanja do tisega, ki je stanovanje naredil in tistega, v katerem je živel.

Pa danes: pojdi samo v Štepanjca, kjer živijo tako zgoraj imenovani cefurji – naturalizirani Slovenci: nima smisla, da bi naštevala, kratko malo lahko rečem teksas: kričanje, razbijanje, nekulturno obnašanje otrok in starejših.

Pa da bi po nočnem šihtu človek prišel ves crknjen v tak kažin? Ne me basat!


Samo stroški vode, smeti, elektrike, snažilke, upravljanja itd so med 150 do 200 €, kje je še ogrevanje, pa ostalo! V kakšnem zanikrnem bloku pa živiš? Pa v Ljubljani je po mnenju MONovk življenje sploh in oh drago, zakaj bi kdo s tabo menjal. ZK urejeno? Garaža vpisana? itd… Kdorkoli bo padel v luknjo naj gre najprej na ZK potem pa takoj k odvetniku da še enkrat pregleda vse! In za tako odločitev je treba res dobro premisliti in naj vas ne zavede,da je tole objavljeno tukaj![/quote]

Živim v stolpnici, bi ti poslala odrezke od plačanih položnic in najdražja do zdaj je bila 140€, pa nima smisla. Kaj ostalo? Ogrevanje je vključeno k stroškom. So nova okna in je toplo stanovanje. Ostalo pa ne vem kaj bi bilo? Internet in Tv si pač vsak naroči po svoje. Sploh ne vem kaj ti razlagam, ker itak kar trdiš neke svoje kretenizme. Kje piše, da je garaža? Piše, da je pokrit parking.[/quote]

V Ljubljani ni pokritega parkinga pri nobeni stolpnici? In ker nekateri znamo našteti ne samo vse stolpnice v mestu (ki jih ni prav veliko),potem nam še zaupaj kako je z vzdrževanjem dvigala recimo? Beljenjem stopnišča, zamenjavo plinomerov, pa…… Še kaj bi se našlo. Iščeš na tem forumu nekoga naivnega, a ne? Pa stolpnice so vse stare vsaj 20 let, nekater že 40- 50! Slabo izolirane in nekatere tudi slabo vdrževane! Torej pozor potencialni kupci, preverite vse !! Vse stroške!

Ženska sprašuje informativno. Nikjer ne omenja prodaje. Mater ste eni dosadni, no.

Ne, ne bi:); bi pa menjala stanovanje za hišo ali vikend, karkoli, le da bi se rešila Ljubljane:)

Tipično za MON. Tudi jaz se nikakor ne strinjam z nepremičninskimi oglasi na tem forumu, saj so temu namenjeni specializirani forumi. Samo sedaj se pa spravljate nanjo glede stroškov stanovanja in vsega ostalega, kot da se totalno laže. In kako je grozno v bloku in super v bajti. No, vsi pač nimamo takšnega pedigreja, da bi si to lahko privoščili.

Poznam kar nekaj stolpnic v Lj, ki imajo pokrita parkirišča. Tako da dajte se malo umiriti no!

Ko enkrat s pogodbo nekomu dovoliš, da se vseli v tvojo nepremičnino, ga boš blazno težko spravil ven, če ne bo šel prostovoljno. Pa naj bo to stanovanje ali hiša. Poleg tega stanovanjski stroški v osnovi še vedno bremenijo lastnika in se ti komot zgodi, da ti tam, kamor se misliš vselit, boš plačevala, somenjalec pa ne, in boš na koncu še izvršbo za tiste položnice fasala.

Tako da se jaz tega z menjavo ne bi šla. Če ti ne paše več živet tam, kjer si, prodaj in se preseli.

Čakaj malo, 65 kvadratov z balkonom (koliko je torej dejanske stanovanjske površine, koliko sobno…) bi menjala za bajto z vrtom? Z nekom, ki bajte ne more vzdrževati? Recimo 200 – 300 kvadratov, ki jih ne more vzdrževati? Hehehe, si pa lisička! Zanimajo te ljudje, ki so si omislili bajto, zdaj pa jo ne morejo vzdrževati, prodali je pa tudi ne bi, saj gre za njihovo življenjsko delo. Ti so tvoja ciljna skupina, kajne? Je pa fajn na tak način do bajte priti, nič ne rečem. stane te ne niti centa, bajto pa imaš na uporabo – kako si že rekla – na določen ali nedoločen čas bivanja. A tudi nedoločen čas obstaja? Pač dokler ne bi eden od vas menjal?

Jah, no. Načeloma se ljudje drugače obrnejo pri nas. Te velike bajte so grajene ponavadi tako, da so večstanovanjske oz. se z minimalnimi stroški da preurediti v večstanovanjsko, potem pa oddajaš spodnje ali zgornje stanovanje za npr. 400€. Zakaj bi menjal, če lahko profitiraš? Težko boš v Sloveniji našla nekoga, ki bo šel v malo stanovanje iz velike bajte in ne bo nič zahteval v zameno.

Sploh se ne mislim za nobeno stvar več tu oglašat, ker ste nekatere dobesedno zaostale. Ta stolpnica IMA zasebne garaže ima pa tudi pokrite parkinge. Je iz l 85 ali 87 ne vem točno. Saj jaz tudi ne iščem nove 300 m2 bajte. Stanovanje je v Lj napisala pa sem, da iščem hišo v okolici na štajerskem ali primorskem. Tako ima tam bajta 120m2 manjšo vrednost kot moje stanovanje. Ampak to razložit zaostalim mongo*loidom… Je žal nemogoče.

še ena ki ni prestopila meje slovenije in je nekaj pametna

pa da zašnem naštevat:
-pakistanci/indijci v UK
-turki v Nemčiji
-alžirci v franciji
-črnci v italiji
-itd……

Hiša na primorskem v Ankaranu 120 kvadratov naj bi imela manjšo vrednost od tvojega 60 kvadratnega stanovanja v neki stolpnici v Ljubljani??? Saj se hecaš, ne? Ali pa pojma nimaš!

Če pa iščeš to, kar si sedaj povedala, pa povej, da iščeš majhno hiško bogu iza nogu, daleč stran od obale ali mesta. Ta pa najbrž ima vrednost tvojega stanovanja v stolpnici. To pa razumejo tudi mon.goloidi, ti pa očitno še ne.

Čisto informativno – mene bi takšna menjava zanimala. Nimam sicer cele hiše, ampak eno etažo v hiši na zelo lepi lokaciji na Štajerskem, 15 km od centra Maribora.
V Ljubljani bi me zanimalo stanovanje, ker imam tam službo in se zdaj vozim vsak dan v Ljubljano.

Bi me zanimalo predebatirati to možnost… Vsaj o pričakovanjih…

Čisto informativno – mene bi takšna menjava zanimala. Nimam sicer cele hiše, ampak eno etažo v hiši na zelo lepi lokaciji na Štajerskem, 15 km od centra Maribora.
V Ljubljani bi me zanimalo stanovanje, ker imam tam službo in se zdaj vozim vsak dan v Ljubljano.

Bi me zanimalo predebatirati to možnost… Vsaj o pričakovanjih…[/quote]

Hahah, ena etaža.:) A zgoraj sta pa tast in tašča?

Pa tega pa res ne razumem. Kar naprej pišete, kako je skoraj nemogoče nekoga spraviti iz stanovanja, če noče iti sam. Zdaj ne mislim konkretnega tega primera ampak npr. najemnika.
Že deset let oddajam stanovanja in se mi je tudi že zgodilo, da kdo ni plačal in mislil, da bo še naprej bival v mojem stanovanju. Pa sem ga 1,2,3 spravila ven.
Zdaj ne vem ali sem jaz tak strah in trepet ali pa ste vi tako pomehkuženi in strahopetni.
Glede pogodbe pa, v njej lepo piše do kdaj in pod kakšnimi pogoji lahko biva v stanovanju.

Stolpnice s pokritimi parkirišči, kjer vsakemu stanovanju eno pripada – in še zasebna garaža zraven pravi teta zgoraj ? In ženska ni naivna,saj ve,da je MON obiskan tudi s strani tistih, ki nepremičninskih oglasov ne gledajo, ampak bodo sedaj prišli na idejo, kako bi pa mogoče le……..
In je kar lisica? Če še to ne ve, katerega leta je bilo njeno stanovanje zgrajeno, razlika 2 leti pri materialih in v načinu gradnje kar nekaj pomeni! In …..v katerem nadstropju stolpnice- ko se lift pokvari bodo starci pa starke peš do 11. nad. Je tako?
In ker smo ugotovili njene namene smo sedaj mong…

Stolpnice s pokritimi parkirišči, kjer vsakemu stanovanju eno pripada – in še zasebna garaža zraven pravi teta zgoraj ? In ženska ni naivna,saj ve,da je MON obiskan tudi s strani tistih, ki nepremičninskih oglasov ne gledajo, ampak bodo sedaj prišli na idejo, kako bi pa mogoče le……..
In je kar lisica?
Če še to ne ve, katerega leta je bilo njeno stanovanje zgrajeno, razlika 2 leti pri materialih in v načinu gradnje kar nekaj pomeni! In …..v katerem nadstropju stolpnice- ko se lift pokvari bodo starci pa starke peš do 11. nad. Je tako?
In ker smo ugotovili njene namene smo sedaj mong…[/b][/quote]

Ne morem verjeti, da berem take nebuloze.
A ti sploh veš kaj pisariš !?
Ali te kdo sili menjati TVOJE stanovanje za hišo ali obratno ????
Zakaj se vtikaš v debato, v kateri se postavljaš za samooklicano odvetnico tistih, ki jih želi avtorica “spraviti v zelo velike težave!”, če že nisi slučajno sam BOG, ki vse ve in zna.
Avtorica, žal so ljudje omejeni na slo miselnost in predvsem fukcionalno nepismeni in ne znajo prebrati kaj želiš, škoda. Ideja je dobra samo za pametne ljudi, ki znajo brati.

Pa kaj težite, ženska je vprašala. Veste kakšne oblike bivanja in menjave vse obstajajo?
Eni popotnikom ponudijo posteljo zastojn, drugi s kom zamenjajo stanovanje za dopust, eni oddajajo v najem vikende, kmetije, drugi zamenjajo stanovanja, tretji živijo po dva para ali prijatelji skupaj v večjem stanovanju, hiši pa niso študentje, ampak urejeni zaposleni…
Saj ne bi zamenjala lastništva, ampak vzajemni najem:
npr 65m2 stanovanje v Dravljah najemnina 450
http://www.nepremicnine.net/nepremicnine.html?id_regije=14&nep=1&posr=3&detail=5726458&pic=2593680.jpg

hiša v Sl Bistrici (štajerska)
http://www.nepremicnine.net/nepremicnine.html?id_regije=9&nep=2&posr=3&detail=5664862&pic=2316830.jpg

isto primerljivo se mi zdi, če kdo rabi v Lj zaradi službe, študija, želje, pa bi kljub temu se čez leto ali pet rad vrnil v svoj rojstni kraj.

Hiška, hiška pusti kontakt (mail).

New Report

Close