Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alternativna medicina,ali ji zaupate?

alternativna medicina,ali ji zaupate?

Se je kdo od vas poslužil,kakšni so kaj bili uspehi pri vas?
Kaj so na vas počeli ti alternativci-zdravilci,ali so vas samo masirali,so izvajali tudi akupunkturo,koliko obiskov je bilo potrebnih?
Odločam se za tako možnost in to direktno pri enem Kitajcu,pa me zanima mnogo tega,kajti ta zadeva ni tako poceni.Zato me zanimajo učinki.Hvala.

Nimam izkušenj, ker ne zaupam.

nimam izkušenj, tudi ne zaupam…. rabim nekaj otipljivega, zato ne zaupam, verjamem pa v čaje npr., da pomagajo, v ašiča pa to, pa še to ne gre povsod …. 🙂
no, mogoče akupuntura – pogojno 😉

Po mojem mnjenju malo pomaga, odvisno od metode, ne morejo pa pozdravit hujših bolezni. Ponavadi so te metode učinkovite samo kot dodatek k uradni medicini.

sem dobila pri dr. Golenhofnu, ki ima tudi forum Zdravilstvo. Odvisno, kaj potrebuješ. Akupunkturo baje krije zavarovalnica in jo izvajajo v kc, če imaš napotnico.

ataa-a, kaj ti pa fali?
ne poznam, ker ne potrebujem, ja v čaje oziroma zdravilna zelišča pa verjamem.

Alternative je ogromno. Da te kdo samo “masira”, še nisem slišala. So pa seveda terapije s polaganjem rok. So šarlatani in so pravi zdravilci. Akupunktura je nekaj posebnega, naj bi delovala, ampak seveda odvisno od težav in predvsem njihovih vzrokov. Neke teorije pravijo, da je večina le simptomatskega zdravljenja, pravo je tisto, ki gre na vzroke. To pa je kar zaj…. 🙂

Treba je torej uničiti vzorce, ki povzročajo težave, se lotiti zadeve pri korenini, pri vzrokih. Sicer lahko pomaga, pa se lahko zadeva vrne. Ampak kot že rečeno, odvisno od tvojih težav.

Preberi si kakšno knjigo prej, če si skeptična. V knjižnici je polno tega, predlagam Ogorevca in njegovo Karmično diagnostiko.

Eno je alternativna medicina, drugo pa komplementarna. Prva je hokus pokus, druga pa ne. V tujini je komplementarna medicina podpora tradicionalni, pri nas jo uvrščajo med alternativo. Kitajska medicina spada pod komplementarno.


Imam nekakšne težave pri kolkih in tu ne mislim na obrabo.Slišal sem veliko o tem od znancev,da pomaga.

No,nisem mislil direkt na masiranje.Tu mislim predvsem na posebne prijeme s prsti,dlanmi na določenih točkah,pa še z akupunkturo.

Se strinjam.
Šarlatanom in kvazi zdravilcev, sploh v povezavi z new age-om, ne zaupam in jim ne bi plačevala denarja. Drugo je medicina, ki je nekoliko drugačna od države do država npr. kitajska tradicionalna medicina.
Verjamem pa v to, da naravni dodatki npr. alge, zdravilna zelišča .. omilijo težave in spodbujajo zdravljenje.

Se strinjam.
Šarlatanom in kvazi zdravilcev, sploh v povezavi z new age-om, ne zaupam in jim ne bi plačevala denarja. Drugo je medicina, ki je nekoliko drugačna od države do država npr. kitajska tradicionalna medicina.
Verjamem pa v to, da naravni dodatki npr. alge, zdravilna zelišča .. omilijo težave in spodbujajo zdravljenje.[/quote]

Strinjam se z obema. Ne glede na razne škandale, ki sem ter tja polnijo medije, če bi resno zbolela, še vedno najbolj zaupam zahodni medicini. Če kakšni zdravilci delujejo komplementarno, OK, tisti pa, ki ne, so zame prej šarlatani kot kaj resnega.

Jaz zaupam, a spet … ni odvisna metoda, vrsta zdravljenja, temveč težava in oseba, ki zdravi (ali pa blefira). Ti bolj omenjaš komplemetarno se mi zdi, jaz osebno dajem več poudarka pravi alternativi kjer pa je hkrati več možnosti šarlatanstva. Komplementarna medicina, recimo temu tako (tradidionalna kitajska, ayurveda ipd.) deluje srednjeročno, dolgoročno. Hitrih rezultatov ni, ker je princip zdravljenje popolnoma drugačen od uradne medicine, ki zdravi simptome. Prva pač odpravlja vzroke. Alternativa v pravem poemnu besede je pa malo bolj kompleksna zadeva. Razni bioenergetiki in polaganja rok in ne vem kaj vse … to dejansko lahko pomaga, a le za kratek rok, ker tudi deluje po principu odpravljanja simptomov. Vzrokov swe ne dotika nihče. Razen tistih, ki delujejo nekje po principu karmične diagnostike (ali podobno) – tu pa so rezultati lahko fenomenalni, s tem, da se pa zadev, bolezni, bolečin, ki so posledica karme, ne smejo dotikati. Sicer pa se te takoj, ko je karma razrešena, popravijo same. To pa govorim iz prve roke. Je težko marsikaj požret, se srečat s sabo, a rezulati so.

Nimam pa tudi nič proti uradni medicini. za diagnostiko je lahko odlična, za razne skeletne poškodbe tudi, pa s kakšno pljučnico ga tud ne bi srala naokoli, ker so rezultati tu, pa čeprav na simptomatiki, lahko zelo hitri.

Jaz pa ji ZELO zaupam.Zdravniki mi v 5 letih niso vedeli postavit prave diagnoze zaradi težav v križu,no alternativc pa je slikam odril težavo in ni bila sploh problematična hrbtenica ampak je križ zaradi težav z nogami in nepravilno hojo začel trpet in je tam bila sekundarna težava. Imel apa sem le 5 terapij.

Sodobna medicina dela le na simptomih.Alternativna medicina pa po vzrokih.In če imaš ti težavo v nekem delu,ni nujno da je prav tam vzrok,lahko je sekundarna težava.In če odkriješ ta pravi vzrok lahko vse pozdraviš.

Če greš k kitajčku glej da ima tradicionalno kitajsko medicino.Pa res da so te zadeve drage 50 ali 60 eurov na uro,ampak da se ti zdravstveno stanje po zaključku 10 ali 12 terapijah izboljša je to velik plus.

Zanimivo je kolk nam je ljudem predrago plačat za svoje zdravje,za zastrupljanje telesa in zdravja pa nam ni.Raje potrošimo denar za pijačo zunaj,cigarete,alkohol,dober TV,… K pa je treba za zdravje plačat pa ni šans.

Najbolj zanimivo pri alternativi je pregled celostnega telesa.
“Kitajska” medicina se ukvarja s človekom kot celoto in poišče težave v telesu. Pregled vseh organov in postavitev diagnoze. Tako lahko bolečina v rami, recimo izvira iz jeter.
Pri naši medicini, ti pa ramo recimo slikajo, če nič ne jadejo, ti morda še dajo kako fizioterapijo, če pa pri dolgotrajnih bolečinah nič ne odkrijejo, te pošljejo k psihiatru, ki ti odredi antidepresive.

Kitajka medicina recimo pa temelji na zdravem telesu, in poudarja, da je psihično zdravljenje samo mejcen delček celotnega zdravljenja.

[/quote]

Verjamem pa v to,naravni do da datki npr. alge, zdravilna zelišča .. omilijo težave in spodbujajo zdravljenje.[/quote

Kakšno zdravljenje pa spodbujajo alge in “zdravilna zelišča”?

New Report

Close