Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Instant internet – kako?

Instant internet – kako?

Ker sem bolj “tupa” na tehničnem področju, me zanima, če mi lahko kdo razloži kako deluje
“instant internet”?

Sedaj imam doma internet, ki ga zelo malo uporabljam in zanj plačujem 25 eur mesečno.

Razmišljala sem o verziji “instant internet”. Kako zadeva deluje? Je to povezano z GSMjem?
Internet rabim samo, da pregledam e-poštno in malo počekiram po spletu – cca 1/2 ure do 1 uro na dan.
Facebooka in ostalih štorij ne uporabljam.

Naj mi kdo, ki pozna zadevo razloži po “domače”.

to dobiš simkartico in usb modem v katerega vstaviš to simlartico, priključiš v računalnik in je to to, pa potlej prejemaš mesečne položnice z naročnino.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

zasitnari naj ti dajo probno zadevo…ker v akkaih hribih/dolinah stvar ne deluje najbolje in da ne bi blo kasneje nesporazumov.

na net se povežeš preko usb ključka (kot ti je že gunnar napisal maš v tem ključku sim kartico) in to je to

nova
Uredništvo priporoča

ti instant interneti pri raznoraznih mobilnih ponudnikih so odvisni od omrežja, ki ga imaš. pod nujno je, da imaš za dober prenos 3g omrežje, kar pa sploh ni nujno, da ga sploh imaš.
poleg tega lahko zelo hitro prekoračiš prenos podatkov, vsaka prekoračitev pa je draga.
kot tretjič, si ti ziher, da sploh imaš opremo, ki ti omogoča sprejem signala? torej, da imaš računalnik, na katerem je podprt brezžični internet????

zate je boljša opcija, da pogledaš pri tvojem internetnem ponudniku ali kakem njegovem konkurentu, če obstaja cenejša opcija, kot pa 25 EUR mesečno. sem ziher, da obstaja.
sploh za tako mali prenos podatkov, kot ga imaš ti.
siol ima zdaj akcijo za 15 EUr, telemach za 18 EUR ipd…

Ga ima tast in je sranje. Večkrat v hiši sploh ne dela. Poleti in pomladi je še ok, gremo pač na teraso, pozimi pa je sranje.

Če imaš ključek (kar je pravzaprav modem), ne rabiš nobene opreme na računalniku, temveč samo ta ključek. Precej ponudnikov ti da ključek na posodo, da ga stestiraš, ker je lahko sprejem od hiše do hiše različen.
Za pregledovanje pošte zadostuje najmanjši paket, itak pa lahko porabo nadzoruješ in sproti preverjaš. Tudi mon ne požre ne vem koliko megabajtov, vse ostalo je pa že tvegano.

Vedno pa lahko vzameš cenejši paket pri klasičnih ponudnikih – zakaj se ne odločiš za to opcijo?

pri novih računalnikih je to res.

pri računalnikih, ki so starejši od recimo pet let, pa že ne več…. in rahlo dvomim, da ima gospa neko novejšo mašino, zdi se mi, da ima na voljo nekaj starejšega in rabljenega…

še enkrat, mobilni internet je sploh za naselja izven večjih mest bolj slaba opcija.

pri novih računalnikih je to res.

pri računalnikih, ki so starejši od recimo pet let, pa že ne več…. in rahlo dvomim, da ima gospa neko novejšo mašino, zdi se mi, da ima na voljo nekaj starejšega in rabljenega…

še enkrat, mobilni internet je sploh za naselja izven večjih mest bolj slaba opcija.[/quote]

in kakšno posebno opremo razen priklopa usb naj bi po tvoje potrebovala ta oseba? in ali misliš da so usb- ji prisotni šele zadnjih 5 let?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

pri novih računalnikih je to res.

pri računalnikih, ki so starejši od recimo pet let, pa že ne več…. in rahlo dvomim, da ima gospa neko novejšo mašino, zdi se mi, da ima na voljo nekaj starejšega in rabljenega…

še enkrat, mobilni internet je sploh za naselja izven večjih mest bolj slaba opcija.[/quote]

in kakšno posebno opremo razen priklopa usb naj bi po tvoje potrebovala ta oseba? in ali misliš da so usb- ji prisotni šele zadnjih 5 let?[/quote]

recimo vsaj windows xp…
moj fotr je še do lani klofal na računalnik, kjer so laufali windowsi 98. trikrat lahko ugibaš, ali bi lahko imel tak internet ali ne.

in kakšno posebno opremo razen priklopa usb naj bi po tvoje potrebovala ta oseba? in ali misliš da so usb- ji prisotni šele zadnjih 5 let?[/quote]

recimo vsaj windows xp…
moj fotr je še do lani klofal na računalnik, kjer so laufali windowsi 98. trikrat lahko ugibaš, ali bi lahko imel tak internet ali ne.[/quote]

aha.. potlej to linux userjem odsvetuješ? pa tud na 5 let stari kišti teče samo win98 al kako?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

pri novih računalnikih je to res.

pri računalnikih, ki so starejši od recimo pet let, pa že ne več…. in rahlo dvomim, da ima gospa neko novejšo mašino, zdi se mi, da ima na voljo nekaj starejšega in rabljenega…

še enkrat, mobilni internet je sploh za naselja izven večjih mest bolj slaba opcija.[/quote]

Meni ključek gladko deluje na prenosniku, starem 13 let.

Zahteve so pa vsaj windows 2000 ali xp. Jaz imam slednje.

recimo vsaj windows xp…
moj fotr je še do lani klofal na računalnik, kjer so laufali windowsi 98. trikrat lahko ugibaš, ali bi lahko imel tak internet ali ne.[/quote]

aha.. potlej to linux userjem odsvetuješ? pa tud na 5 let stari kišti teče samo win98 al kako?[/quote]

res ne vem zakaj taka želja po spremembi interneta iz zdaj stabilnega in poceni stacionarnega interneta v nestabilni in potencialno hudo drag mobilni internet?
pa preden tu pljuvate po meni, kaj ko bi gospa povedala, kakšen računalnik sploh ima. močno močno dvomim, da sploh ve, kaj je to linux.

aha.. potlej to linux userjem odsvetuješ? pa tud na 5 let stari kišti teče samo win98 al kako?[/quote]

res ne vem zakaj taka želja po spremembi interneta iz zdaj stabilnega in poceni stacionarnega interneta v nestabilni in potencialno hudo drag mobilni internet?
pa preden tu pljuvate po meni, kaj ko bi gospa povedala, kakšen računalnik sploh ima. močno močno dvomim, da sploh ve, kaj je to linux.[/quote]

Meni se zdi 25 evrov veliko za to, kar ona potrebuje, ker bi to dobila tudi za 5 ali 11 evrov (Mobitel). Bi ti bila pripravljena naročiti časopis za ves mesec, čeprav bi ga brala samo ob sobotah? Ali plačala kosilo otroku za ves mesec, jedel bi pa samo dvakrat na teden?

res ne vem zakaj taka želja po spremembi interneta iz zdaj stabilnega in poceni stacionarnega interneta v nestabilni in potencialno hudo drag mobilni internet?
pa preden tu pljuvate po meni, kaj ko bi gospa povedala, kakšen računalnik sploh ima. močno močno dvomim, da sploh ve, kaj je to linux.[/quote]

Meni se zdi 25 evrov veliko za to, kar ona potrebuje, ker bi to dobila tudi za 5 ali 11 evrov (Mobitel). Bi ti bila pripravljena naročiti časopis za ves mesec, čeprav bi ga brala samo ob sobotah? Ali plačala kosilo otroku za ves mesec, jedel bi pa samo dvakrat na teden?[/quote]

Sem ji że v prvem postu napisala, naj si poišče cenejši stacionarni internet. Pridejo manj, kot 25 eur.

MI IMAMO SI MOBIL XL ZA 18 EUR IN MI DELA HITREJE kot v službi, ga ne menjam za optiko.

New Report

Close