Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prehrana v šoli katastrofa???

Prehrana v šoli katastrofa???

Na hitro sem poguglala pa ne najdem nobenih vzorcev za pritožbo glede prehrane v šoli.
Kje bi se kaj takega nahajalo?

Zakaj to rabim? Naš otrok ni neka afna, ki bi bil izbirčen in nebi jedel tega ali onega, je nekaj specifičnih zadev, ki jih ne je ampak teh v šoli tako ali tako ne dobijo. Problem je v tem da se velikokrat zgodi, da je meso ekstra mastno, neprimerno za uživanje, nazadnje so bile to perutničke, katero je prinesel domov zavito v papirnato brisačko v večih slojih, ki so bili prepojeni z maščobo, juhe je na isti dan zmanjkalo, kar se tudi večkrat dogaja, solata pa je bila ovenela, se pa večkrat zdodi tudi da solate zmanjka, to se dogaja približno 1x na teden ali na dva tedna, otrok prihaja domov lačen. Učiteljica, ki je bila že večkrat opozorjena na te dogodke s strani učencev in s strani staršev ne ukrepa. S kuharico na tej podružnični šoli pa si tudi ne gre kaj dosti pomagat, ker ona pravi samo to da razdeli kar pač dobi iz matične kuhinje.

Naj se obrnem na vodjo prehrane ali direktno na ravnatelja!

Učiteljica tvojega otroka ne more kaj bistveno spremeniti, kot to, da apelira na vodjo prehrane, ravnatelja …

Učiteljica pač preda pritožbe naprej. To je edino, kar lahko naredi. Menda ne pričakujete, da bo otrokom še kuhala po vašem okusu?

Treba se je obrniti na vodstvo šole. Oni so za to pristojni.

Take stvari se urejajo na svetu staršev – torej kontaktiraj vašega predstavnika v razredu, da temo načne na naslednjem svetu staršev. Verjetno imajo tudi drugi starši podobne pripombe. Pri nas smo to uspešno rešili, ker so bila prav tako popolnoma neprimerna kosila.

Mami brez časa, kje pa si bila vse šolsko leto! Zdajle, pred koncem pouka, bi pa ti malo popiz … nad hrano! Svet staršev, svet šole, prehrana in denar!!

Vedno se pritožujejo le razvajeni sončki, ki jih starši hranijo z hitro prehrano, potem pa ne vedo, kaj je zelje, kaj je solata, kaj je polenta…!

VODJO PREHRANE KONTAKTIRAJ in povej da jih boš dala v medije !!! Sigurno imajo na spletni strani od šole kontakt vodje prehrane !!!! Ko boš zagrozila z mediji ali tudi s čim resnejšim. se bodo zamislili….

Pa srečno in bravo za odločnost !

Si sploh prebrala vprašanje ali vedno komentiraš tako na suho? Tvoji seveda niso sončki, seveda ne jedo nič hitrega in seveda dobro vedo, kaj je zelje, solata, polenta a ne.

Si sploh prebrala vprašanje ali vedno komentiraš tako na suho? Tvoji seveda niso sončki, seveda ne jedo nič hitrega in seveda dobro vedo, kaj je zelje, solata, polenta a ne.[/quote]

Ne, nisem prebrala, zakaj vprašaš.
Me pa razp…i, kako se na sestankih pritužujejo vedno isti, taki katerih otroci doma nimajo reda.

In ja, moji otroci še nikoli niso rekli, da je šolska prehrana zanič! Nikoli!
Moji jejo vse!

Pismo, ne vem no, na naši srednji šoli imajo vsak dan 4 menije, ki jih teden prej izberejo preko računalnika. Če pa to ni luksus.

Pritožb ni.

Ne sodi drugih po sebi in svojih sončkih, napisano in odebeljeno je v postu avtorja/avtorice “Naš otrok ni neka afna, ki bi bil izbirčen in nebi jedel tega ali onega”.

Tale mama samo zadnje položnice za prehrano ne bi plačala, ker je očitno našla konec šoslekga leta tržno nišo! Hrana je zanič! Vse leto je bila OK, sedaj zadnji mesec pa je neužitna! In otrok je zavil perutničko v papir in jo nesel domov! Le zakaj? A sta se z materjo tako zmenila, da hrano zavija in jo nosi domov! prvič slišim,da se taka hrana daje v torbo. Mati ali ti lažeš in si zmišljuješ ali pa ne bi plačala zadnje položnice!

Si sploh prebrala vprašanje ali vedno komentiraš tako na suho? Tvoji seveda niso sončki, seveda ne jedo nič hitrega in seveda dobro vedo, kaj je zelje, solata, polenta a ne.[/quote]

Ne, nisem prebrala, zakaj vprašaš.
Me pa razp…i, kako se na sestankih pritužujejo vedno isti, taki katerih otroci doma nimajo reda.

In ja, moji otroci še nikoli niso rekli, da je šolska prehrana zanič! Nikoli!
Moji jejo vse![/quote]

Če kuhaš tako kot razmišljaš in pišeš ni čudno da pojejo vse v šoli. Otroci so iskreni, tvoji pa še tako vljudni da ti ne povejo kje je hrana boljša.

Si sploh prebrala vprašanje ali vedno komentiraš tako na suho? Tvoji seveda niso sončki, seveda ne jedo nič hitrega in seveda dobro vedo, kaj je zelje, solata, polenta a ne.[/quote]

Ne, nisem prebrala, zakaj vprašaš.
Me pa razp…i, kako se na sestankih pritužujejo vedno isti, taki katerih otroci doma nimajo reda.

In ja, moji otroci še nikoli niso rekli, da je šolska prehrana zanič! Nikoli!
Moji jejo vse![/quote]

Aha, in zdaj, ker tvoji vse pojedo, je hrana v redu? In ker tvoji vse pojedo, je hrana na vseh 300 slovenskih šolah v redu? Ker so tvoji otroci blond z modrimi očmi, so vsi otroci blond z modrimi očmi?

Pri nas je bila hrana za en drek (stalno nekaj ocvrtega, od raznih piščančjih medaljonov do ocvrtih ribjih palčk, torej najslabše od najslabšega) in smo to spremenili. Otroci so pa to seveda z veseljem jedli, kaj pa drugega. Njim je bilo dobro.


Kako ste pa to storili? Povej še nam? Ali pa preveč TV gledate mame, pa potem tukajle osirate šolo ob koncu leta! Kje ste bile pa prej!

Za take stvari je namenjen Svet staršev, ki na naši šoli imenuje tudi enega predstavnika v Skupino za sestavo jedilnika.
In moram reči, da močno vplivamo na jedilnik in kvaliteto hrane, ki jo strežejo našim otrokom. In smo vsi zadovoljni.

Kolikor pa tule berem, je institu Sveta staršev čisto premalo izkoriščan, razredni predstavniki se sestankov ne udeležujejo, mislite, da je Svet sam sebi namen, pa ni, če dobro dela. To je pa odvisno od staršev, pobrigajte se za šolo svojega otroka.

Ne gre mi tako slabo, da nebi mogla plačat prehrane za otroka, če pa že plačujem redno pa želim da moj otrok dobi hrano, ki je primerna za uživanje. Ne moti me, če se zgodi da zmanjka solate, ali pa juhe take zadeve se zgodijo. Moti me pa ker se to ne zgodi ampak se redno dogaja vsak mesec minimalno 2x. Perutničko pa ni prinesel la naš domov še nekaj jih je v razredu, ki so storili enako. Nikjer nisem napisala, da je dal perutničko v torbo, moji otroci imajo vsi v torbi vsak dan vsaj po eno vrečko za vsak slučaj za razno razne primere in pripetljeje, taka so navodila od njihove razredničarke v prvem razredu in jih upoštevamo še danes.
Verjeto bi se ti poslužila takega sistema in s tem nameno kakor misliš da delamo drugi., saj veš da od razmišljanja do dejanja ni daleč. Zato ne obsojaj drugih po svojih kriterijih in razmišljanjih!

Hrana v šoli-naši…je zanič.
otroci hodijo domov lačni in zato, ker je kriza, ne sme nihče rečt nič
drugač je kregan, kaj si misi, da v afriki nimajo ničesar
ko pa jim reče otrok, da bi enkrat za spremembo lahko primerjali kakšno bogato državo, kjer imajo
mora pa k ravnatelju….

tist kar imajo za skuhat, bi lahko skuhale velik boljš
zdej al ne znajo a jim pa dol visi, pa zmečejo v lonc
vem po seb, ko zmečem je brez okusa, ko kuham z voljo, je dobr…

Ne gre mi tako slabo, da nebi mogla plačat prehrane za otroka, če pa že plačujem redno pa želim da moj otrok dobi hrano, ki je primerna za uživanje. Ne moti me, če se zgodi da zmanjka solate, ali pa juhe take zadeve se zgodijo. Moti me pa ker se to ne zgodi ampak se redno dogaja vsak mesec minimalno 2x. Perutničko pa ni prinesel la naš domov še nekaj jih je v razredu, ki so storili enako. Nikjer nisem napisala, da je dal perutničko v torbo, moji otroci imajo vsi v torbi vsak dan vsaj po eno vrečko za vsak slučaj za razno razne primere in pripetljeje, taka so navodila od njihove razredničarke v prvem razredu in jih upoštevamo še danes.
Verjeto bi se ti poslužila takega sistema in s tem nameno kakor misliš da delamo drugi., saj veš da od razmišljanja do dejanja ni daleč. Zato ne obsojaj drugih po svojih kriterijih in razmišljanjih![/quote]

No pa si me prehitela, zelo podobno razmišljaš kot jaz.


Kako ste pa to storili? Povej še nam? Ali pa preveč TV gledate mame, pa potem tukajle osirate šolo ob koncu leta! Kje ste bile pa prej![/quote]

Kaj je pa narobe s tabo?

Kot so že drugi napisali, če je hrana neprimerna, se obrni na Svet staršev, naj predlagajo spremembo! Svet staršev je “organ”, ki se ga bistveno premalo uporablja, sestankov ni, ko pa so, pa pride manj kot polovica predstavnikov… potem se pa čudite, da starši nič ne dosežete…

Ni res. V nasi soli ni kuhinje in vozijo kosilo z druge sole. Vsaj dan sem porodnisko opazovala, kako ze pred 10 dopoldan pripeljejo kosilo in potem caka v termos posodah. Kosilo je ob 12.00 Bruh od bruha. Brez kosila pa ne morejo bit v podaljsanem bivanju.

Si pa malo zgodna, ane?

Čeprav tudi v OŠ, kjer sem jaz bila je bilo včasih za kozlat.

Poganjaj znanje!

New Report

Close