Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi kako prepričati 25 letnega sina da bi šel v službo

kako prepričati 25 letnega sina da bi šel v službo

Pozdravljeni. Sem obupana mama, ki ne vidi izhoda.Ko se mi za trenutek zazdi da bo bolje, se zopet stvari zalomijo in smo spet na začetku. Imam dva otroka,probleme mi dela 25 letni sin,kolikor se spomnim že od rojstva, če ni bil bolan pa je bil zlomljen. Zato smo ga preveč razvadili..Z 18 letno hčerko nimamo nobenih problemov. Mislim , da je preveč pretrpela okoli brata in ker vidi kako to na mene vpliva se trudi bit še bolj pridna. Sin je bil do dvajsetih precej vodljiv, končal gimnazijo s povprečnim uspehom. Potem se je vpisal na faks in začeli so se izgovori, češ da je pretežak, OK pa se je vpisal na lažjega.Vedno sem mu stala ob strani ,ker je oče bolj eksplozivne narave
sem poskušala vse z lepim. Mogoče je v tem napaka, začel me je izkoriščati. Slepo sem mu verjela kako pridno hodi v šolo, vsak dan poskrbela , da je imel ob uri željeno kosilo,on pa je začel vedno kasneje prihajati s predavanj , tako, da se zvečer nisva rabila videti. Kmalu mi je instink povedal , da nekaj ni vredu sem se obrnikla na šolo in zvedela , da si je status kupil, da so ga na predavanjih videli parkrat. No pa smo ugotovili, da nič ne štima. Njegov odgovor je bil kaj je to šola, da nimamo pravice vohljati za njim, ker je tolk star in da že tako dolgo ni bil tam, da sploh ne več kako izgleda stavba. urnike je spretno ponaredil, indeks izgubil, izpit pa naredil en sam. Življenje se nam je sesulo poiskala sem zdravniško pomoč, potem je sledila operacija pri možu, potem pri meni, on pa je to veselo izkoristil za kajenje trave in morda še kaj. Popoln polom, propad družine. Potem pa še obisk policije pregled stanovanja zaradi drog eno leto pogojne sramota na celem področju. Takrat sem ga nagnala pa je to spretno izkoristil in z babičino finančno pomočjo preživel dva meseca na svojem kot nek podnajemnik. Potem pa zopet pritiski, žrla me je vest, pa je nekako prišel nazaj. Mož je temu zelo nasprotoval. še danes mi očita , da bi ga mogli pustiti capljati pa bo kak bo. Potem pa so se stvari nekako umirile. KOT PRED NEVIHTO. Pa sem mu dajala žepnino, da ne bi imel spet kakih norih pomislekov. Pa je veselo hodil pijan domov. Zopet smo tam. Prepiri, dretje očitki. Nekega dne pa me je prosil naj mu pomagam najti službo. Za mene so se odprla nebesa. Tri dni sploh nisem prišla k sebi od sreče.Po vztrajnem iskanju sem nekako uspela.Pa je pri prvi našel nek izgovor. Pa dobro no. Ko pa ni šel pri drugi na razgovor, ampak samo okoli bloka, pa se mi je zmešalo.Mož ga hoče nagnati, zato sva že tik pred ločitvijo, ker to je grozota. Jaz sem mu ukinila žepnino. Zdaj pa me je kar strah priti domov, ker ne vem kak bo mulc odreagiral. Zdaj še je imel nekaj cvenka od športni stav. Spet je imel v glavi kako na lahek način priti do denarja. Jaz se že vsega bojim. Moža, ki me ima za nenačelno in me žre glej da ne boš popustila.Sina pa tudi, ker je agresiven kar precej po možu in njegovi žlahti. Bojim se vsakega dneva. Leksaurinov sem polna, da skoraj ne morem več razmišljat Ne vem, ki naj vzamem moč. Boli me, da me sin tako vozi kaj me res ne mara, sploh ne vidi, da trpim. Vem pa, da trenutno se ne drogira, ker je tudi imel pregled za vozniški pa je bilo ok. Torej so problemi drugje ali v karakterju ali v kakšni psihični motnji ali pa mu je tako lepo. Prosim svetujte mi.

Pusti možu, da uredi ta problem, ker ga bo rešil učinkoviteje in hitreje od tebe.
Ti pa si daj dopovedat, da sinu s potuho ne delaš usluge. Naj splava, kot ve in zna, naj ga včasih potegne v vrtinec in globine, saj bo prišel spet na gladino. Tako se bo naučil živeti, ker se očitno po normalni poti do 25. leta ni mogel.
Pomisli tudi na hčerko, ki jo zdaj zanemarjaš in kar kliče po tvoji ljubezni in pozornosti. Da se ne bo še njej zasukalo.

To pa se zgodi ko misliš da si edina sposobna vzgoje svojega otroka. Zelo podobne zgodbe beremo pri takih materah. Preprosto pusti možu da uredi. To da si zaradi njega na pomirjevalih si kriva popolnoma sama. Pa posveti se hčerki, ona te bo potiho zapustila ne da boš to pokapirala.

nova
Uredništvo priporoča

Tu je vzrok in tu so posledice:Zakaj je tak, če ste pa z njim venomer lepo ravnali?

Razlog je preprost: ker mu nikoli ni bilo treba mislit kako je drugim (ob njemu) in ljudi okoli sebe dojema le kot sredstvo za dosego lastnega ugodja. In tako je še sedaj in zato si dovoli vse to, ker na vse vas gleda kot na nekoga, ki se ga lahko le izkorišča. On še vedno išče pozornost, rabi jo, to je njegov način razmišljanja (ki ste mu ga vi privzgojili! s stalnim nastrezanjem) in ko pozornosti/občutka večvrednosti ne dobi, trpi in to trpljenje si olajša z omamo za katero pa rabi denar, ki ga dobi od tebe, vas vseh, ki mu še vedno nudite ugodje za katero se on ne rabi posebej naprezat…..
Niste ga pripravili na realno življenje s tistim razvajanjem.
To se praviloma dogaja, ko je oče odsoten pri vzgoji in niti nima neke harmonije s partnerico. Mama se posledično preveč čustveno naveže na otroke, predvsem sinove, ker pri njih krpa tist čustveni manjko, ki bi ga naj dobila od partnerja. Posledično jih prekomerno razvaja in s tem jih oropa spoznaj, da se je v življenju potrebno potrudit za lastno ugodje, takšni razvajenčki pa v svojem mišljenju ne razvijejo sočutja, empatije, razumevanja za sočloveka…. in ko prerasejo okvir družine, ko ne dobijo občutkov oboževanosti od okolice, se zgodi to kar lahko beremo tu.

Vi ste svojo vzgojo pri vaših otrocih končali in od tu naprej se bodo šolali/vzgajali sami, žal nimate kaj dosti vpliva na to. Na vas je le, da nehate podpirat otroško vedenje vašega odraslega sina (nudit ugodnosti, ki si jih ne zasluži).
Seveda mu lahko stojite ob strani a le toliko kolikor si ti s svojim delom zasluži. Tu lahko pričakujete z njegove strani čustveno izsiljevanje (to dobro obvlada ;), ker ve da boste kot mama vedno še malo popustili. Kje je bila očetova odločnost prej?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Mislim, da je čas da ga postavite na realna tla. Pazite samo, da vam ne nakoplje kakšnih dodatnih težav kot jih je znanec pri podobni starosti staršem. Začelo se je s travo, končalo pa z vsem živim in ko je bilo potrebno le-to kupiti je plenil po hiši, kradel staršem itd. Šele ko so ga postavili na hladno brez kompromisa se je začelo odvijati v pravo smer. Čeprav pri vseh tudi to ne obrodi sadov. Vsekakor pa mislim, da bi morala tukaj čustva ohladiti malo na sobno temperaturo in ostreje ukrepati (to ni več mali sinček, bogi, bolan, neboglejn), to je moški (odrasel)!!

tvoj moz ocitno ve kako resit problem, pa ti to preprecujes. Mislim da bi ti do zdaj ze moralo biti jasno da tvoje metode niti slucajno ne delujejo, kaj pravis? Moj predlog bi bil, roke komplet stran od njega, naj postane mozeva briga, ti pa se posveti hcerki.
Vozi te tak okrog da pomoje znotraj sebe umira od smeha ko samo pomisli kak te dnevno vlaga ko kislo kumaro, ti pa mu se dalje stango drzis. Daj roke stran od njega, prepusti ga mozu, ki ima mimogrede cisto prav in bos vidla kako ga bo minlo do smeha

Tvoje vprašanje, kako prepričati odraslega sina, da bi šel v službo, se mi zdi popolnoma neprimerno.
Ali misliš, da je sin motena oseba, ki ne ve, kako eksistirati, ki se ne znajde v vsakdanjosti in ne razume, da je za ljubi kruhek potrebno delati in zaslužiti? Ga pa res hudo podcenjuješ!
Do sedaj si z njim manipulirala, da si se z njegovo pomočjo zoprstavljala možu, ki naj bi bil preveč vzkipljiv. Kaj si s tem dosegla? S kakšnim znanjem si mu polnila glavo? Saj sama dobro veš, kam vaju je pripeljalo zavijanje v vato.
Morda za fanta še ni prepozno, če se boš končno odločila in skupaj z možem ostala načelna in trdna v svojih zahtevah do sina. A biti bosta morala res močna, saj fant dobro pozna vse načine, da vaju zopet izigra. Igral bo svojo igro, dokler se mu bo to splačalo!
Če pa ti bo to pretežko, bo fant pač ostal tvoj večni miljenček. Sviral ga bo na debelo, delal škodo sebi in drugim. Ko bo pa zagustilo, se bo ves skesan privlekel, preslišal tistih nekaj večnih očitkov in se podkrepil za nove podvige. In ta svet bosta zapustila skoraj skupaj; ti zaradi žalosti in bolezni, on pa zaradi drog in razočaranja.
Kaj bi na vse tole rekla vaša hči, raje ne pomislim. Njen molk in pretirana pridnost govori o tem, kako hudo bolečino nosi v srcu.
Takšnih družin je v soseski veliko. Hudo je, ker se take zgodbe večinoma grdo končajo.
Kako bi morala funkcionirati družina? Oče mora biti vzgled in steber odločnosti v družini. Ljubiti in podpirati mora svojo ženo. Žena ima čvrsto oporo v svojem možu, počuti se ljubljeno in to ljubezen posreduje naprej svojim otrokom. Brez manipulacije in z upoštevanjem vseh meja, ki jih starša skupaj postavita. Vse ostalo je instant, ki na dolgi rok nima vrednosti.

Večkrat se čudim, ko berem mame, kako nočejo svojim otrokom slabo in jim nudijo to, kar pišeš ti, da nudiš sinu. Pozabljate pa, da mu točno s tem delate najslabše, če bi mu želele narediti dobro, bi naredile drugače. Gre za nek drug vzorec, mogoče ne želite biti nesramne, iščete potrditev pri nekom, ampak to ne deluje vedno. Če prav berem, bi mož znal bolje postaviti meje, pusti mu!

Ti pa najprej sebe v red, da ješ pomirjevala zaradi tega, ker financiraš (skrivoma?) sina, ker ni vzoren otrok, ker je mož impulziven ipd, je res noro. Pa pišeš, kako če te nima rad, da ne vidi, kako trpiš. Ali vidiš ti, kako trpi hči? Ali vidiš, kako trpi mož? Ali se sama želiš delati žrtev, iz sebe in iz sina? Ali ga želiš prikleniti nase in pridobiti ljubezen od njega, ki ti je mož ne daje? Kaj dejansko želiš od sina? Kaj od hčere? Kaj od moža? Zakaj ne pomisliš, da v tem nisi sama, temveč si vpletla še ostale, z mišljenjem, da rešuješ sina. Sebe zrihtaj sama, mož naj poskusi sina, če ne bo šlo, pa hop čez vrata. Se bo že pobral.

Ne vem, če se za vozniškega pregledujejo tudi droge, tako da ne bodi prepričana, da ne kadi. Sicer pa to ni največji problem pri vas.

Ima kako žensko, punco? Kako kaj njegovo spolno življenje? Mogoče je to problem.

Fant je neodgovoren in nesramen, mož ima pravilen pristop, ti pa mu daješ potuho, s katero ga na dolgi rok uničuješ. Mož ima prav, naj gre in se postavi na svoje noge, na začetku mu lahko pomagata poiskat podnajemniško stanovanje, morda tudi službo, potem pa zaprita domači bankomat. Če mu uspe, vama bo hvaležen, če pa propade, bo doma še hujše, ker se bo začelo nasilje in bo vaše življenje postalo pekel.

Kakšen odnos paima sestra z njim? Včasih je boljše če se brat pa sestra med sabo pogovorita, ker sta si bližje po letih in se bolj razumeta. Če pa tudi to n ebo pomagalo….pol pa je treba bolj ostro z njim! Podporo pri možu imaš in kar korajžno naprej!

Srečno!

Pozdravljeni. Ja je imel dve punci, ki ju je predstavil meni. Eno pri osemnajstih, ta se je odselila v tujino,še vedno sta prijatelja. Druga pa ga je pustila po enem letu, ker mu je več pomenilo pohajkovanje z njegovimi prijatelji, to ona ni podpirala, ker bi ga rada imela samo zase. Predvidevam, da se ravno iz tega razloga ne veže na nobeno resno, ker rajši leti v kafič, ko ga pokličejo malinovci.Čeprav dosti ne vem o njegovi družbi, sem nekako izvedela ravno preko hčere oz. njegove sestre, da vedno izbira mlajše od sebe. Mislim, da hodi iz kroga v krog novih prijateljev ,ker očitno je ene že srečala pamet,pa so si uredili življenje po svoje. Kar se pa sestre tiče se zelo razumeta vendar do neke mere. On jo ima zelo rad, se ji je zelo veliko posvečal tam nekje do konca osnovne šole pa še v srednji je pazil na njo, ko sva bila z možem odsotna. Še vedno ji deli nasvete, češ ti pa ne smeš bit taka kot je večina punc, ki so tako lahke, češ da on marsikaj ve, ker veliko hodi okoli. Ona pa ga je tako ali tako prerasla v vseh ozirih, ker je zelo inteligentna odličnjakinja imam občutek, da ji on malo zavida, vendar sam pa zase ne bi v tej smeri naredil nič. Rajši jamra, on je pač vedno kalimero. Ona ga skuša usmerit, samo ko njemu ni ,jo pač zabije kaj te briga ali pa boš ti mene vzdrževala, ko boš imela službo. Jaz pa mislim, da bi ona prva temu naredila konec in mu ohladila glavo. Tudi jaz se zelo rada posvetjem z njo, ker mi daje pametne nasvete. Vendar me on znova in znova pretenta. Kar pa se službe tiče, kot sem že omenila, da sem mu našla dve, ko je on veselo pohajkoval okoli sem štiri mesece vlagala energijo v pisanje prošenj in brskanja po oglasih. Če pa ga ne spravim na razgovor. Saj se obleče in gre potem pa pride češ, da on nebo v vrsti čakal , ker je bilo pet bab pred njim . Pa vse je noro , da se mora kakšen pitch naučit. To je vse brez veze. Nato se skregamo, da je lahko tako nor v današnjih časih, da si ne more zbirat, pa reče, da ima psihične težave sam s seboj. Čez nekaj časa pa pride, kot da ni bilo nič, on nikogar ni prizadel. to se nam samo zdi, pa prosi, če mu posodim denar. Sedaj pa je naletel na mino. Prvič sem rekla NE DAM NE POSODIM, spomni se ,da bi zdaj lahko imel službo. Zdaj še ne reč nič, se obrne in gre, ker je mož doma. Pomoje bo začel težit, ko bo mož popoldan v službi. Sestra pa mu tudi nikoli ni hotela posodit, čeprav jo je ozmerjal, ona ga je pa nazaj žalila in takoj povedala pri kosilu, tako, da jih je še enkrat slišal od moža.

Nekateri ste rahlo neresni, zdaj bodo pa še punce in sestra krive, ker noče odrasti.

Aneja, bla bla bla.
Nezanimive podrobnosti, povej raje, kaj boš naredila. Ah, saj vem, kaj. Drugi teden mu boš dala denar, saj mož dela popoldne.

Aneja 65 dokler ga boste ujčkali in mu menjali pleničke toliko časa bo on kakal vanje….
Čas bo (če ni že prepozno), da ga naučite, da bo šel sam na kahlico in sam počistil za samo….. :/

To ni 25 let star moški, to je malo dete!
Ne podlezite njegovemu čustvenemu izsiljevanju in mu ne nudite več raznoraznega ugodja!! Čas bo, da prerežete popkovino, ni več malo dete za katerega mamica naredi vse, da otroček preživi….
Nekateri imajo pri teh letih že svoje družine in skrbijo zanje, njemu pa še mamica rihta službice…. 🙁

Vi vse to ne počnete zanj zato, ker bi on to rabil oz ne zmogel sam, ampak počnete zato, ker je vam/TEBI! to čustveno bolj ugodno!
Vse te ugodnosti mu nudite zaradi sebe in samo zaradi sebe!
V bistvu ste nek egoist, ki gleda za lastno čustveno ugodje in s tem ste iz sina naredili invalidno osebo, nesposobneža, ki za svoje neuspeha krivi vse druge, le sam ni nič kriv…. parazit.
Po drugi strani vam pa nekako ni za zamerit, ker ste njegova mama in ste svojo vlogo mame opravila zelo dobro oz “preveč” dobro. Na drugi strani pa manjka očeta. On je zatajil, ko ni pravočasno sina odstavil od mamine zize….
Žal se nobeden od vaju z možem, ne zaveda svoje vloge, kje se začne in kje konča zato je tako kot je.
Sina morate odstavit vi(dva), ker drugače sam ne bo postal samostojen – nikoli!!!

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Tudi jaz mislim, da boš popustila in mu dala denar pač enkrat drugi teden. Zato, ker se ti ne ljubi vztrajati, ker se ti ne ljubi ukvarjati s svojim sinom. Daš mu denar in imaš svoj mir. Naslednji mesec, ko boš imela slabe dni, boš pa spet popizdila… 🙁 Pa tudi tako prav pride , ko se zaradi sina lahko držiš na svojega moža, kakšen nestrpen grobijan da je.
Vidiš, to pomeni, da si egoist in svojega sina v resnici ne ljubiš tako kot misliš.
Nanj širiš svoje srčne bolečine in ne ljubezni.

Aneja 65 takšni zdiš se mi zelo podobna sinu, oziroma je sin kopija tebe. V svojem drugem postu si pisala same nabuloze, odziva na nasvete, ki so ti ga dali ostali uporabniki pa nobenega. Še zahvalila se nisi, čeprav si dobila res odlične nasvete. Verjetno jih še prebrala nisi. Torej sklepam, da si na istem in boš tam še dolgo časa. Pišeš kar naprej eno in isto in se vrtiš v začarnem krogu, kako boš pa iz njega prišla pa še pomisliti nočeš. Ko boš res pripravljena kaj narediti si preberi zgornje nasvete, so zares dobri.

Na žalost se morem strinjat z Berito…
Treba bo nekaj naredit. Če si se odločila, da mu ne boš dajala več denarja in podpore s moreš tega držat. Al je mož doma al pa v službi! Vsi trije (ti, mož in hčerka) morete nastopiti kot eno, drugače ne bo nič če mu boš ti ali kdorkoli drug popuščal.

Jaz bi bolj rekel ali mu želi pomagat ali pa želi, da za vedno ostane njen sinček mali otrok.
V tem smislu potem dela tisto kar jih bo pripeljalo k želenemu cilju. Če je cilj mali otrok potem naj še naprej dela to kar je do sedaj počela, če pa želi da ta “otrok” odraste se pa naj poduči in naj mu več ne nastreza v stvareh za katere je on sam telesno sposoben jih opravit. Mislim pa, da je toliko star sin telesno bistveno sposobnejši od njegove mame in je ni stvari, ki je ne bi mogel sam opravit. Vprašanje je le, če mama ne bo preveč trpela, ko bo gledala kako se njen sinček muči z nečim kar bi lahko ona naredila in bo v želji, da bi “pomagala” to naredila namesto njega….

Ne vem, še koklja brcne piščeta od sebe, ko je ta dovolj velik in ptica porine mladičke iz gnezda, ko dobijo perje…. “človeška mami” pa tega ne pogrunta? ……. :/ 🙁

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

saj ne morem verjet. Mamica mu pri 25 letih pise prosnje. Skoraj umrl od smeha ko sem to prebral. Ko se samo spomnim na sebe, mati mi se enega nasveta ni dala glede tega, pa je bila direktorica. Pri 20ih sem sam pisal prosnje. Kako se pisejo sem se sam moral naucit.
Drugace pa identicen primer imamo mi v druzini. Mamica vse naredi za svojo hcerko, ker misli da ona ne zna, ne zmore in bo to rajsi ona resla. In ta hcerkica je napopana na njeno zizo ze celo zivljenje. Delovne dobe nic, interes za delo niti slucajno, kriva je recesija, pa to in ono in tretje…vse samo da ne rabi it delat. In je stara 50!! Tako da Aneja, tukaj lahko vidis kaj te caka. Imas in za vedno bos imela dojencka, ki nikoli ne bo odrastel, krivi pa bodo vsi drugi, ampak vedi da glavni krivec si ti! Spet sem se spomnil da si mu pri 25ih 4 mesece pisala prosnje, vmes ko je on luftal po kaficih in se ti smejal za hrbtom. Umiram od smeha res 🙂

Ma ni se za smejat, bolj se je za zjokat kaj vse so “pozabili” sinu vcepit v glavo, kako zgrešeno vzgojo so se šli in kako ničevo so ga pripravili za življenje…
Žal niso edini, žal…. :(((

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

New Report

Close