Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kupujte zalogo hrane na dva meseca!

kupujte zalogo hrane na dva meseca!

Veckrat vidim da sprasujete koliko porabite na mesec za nakupe ( torej, hrana, cistila, kozmetika )
Glih danes smo sli po spezo: hofer, spar, Diskont v Italiji. Porabli 300 eur za dva meseca, ce recimo vmes kupujemo se mleko, sadje zelenjavo in kruh, ajde da dodamo se 200 eurov je to za dva meseca slupaj 500, torej 250 eur na mesec za 4 clansko druzino. Nekje sem slisala da porabijo tudi 250 na clana na mesec!! Sam to je res absurd! No en namig, ker manjkrat greste v stacuno, manj porabite.

Imate torej cca 2 € na dan po osebi. Verjetno nekaj zapravite še za malice itd. Po mojem se da s tem shoditi, sploh če kupujete bolj osnovna živila in ne toliko predelanih.

Brez veze. Jaz grem vsak dan v štacuno in kupujem vse sproti. Niti ne gledam akcij in ne preračunavam cen, pa vseeno normalno pridem skozi mesec. Ta obsedenost s šparanjem je kontraproduktivna.

nova
Uredništvo priporoča

Med tednom kuhamo zvecer, mlajsi je itak v vrtcu, starejsa je malico v soli, doma nekaj prigrizne na hitro, midva pa al si vzameva v sluzbo kaj od doma, al pa kako sadje (kupim kg jabolk za v sluzbi) pa tam grizkamo. Zato smo pa popoldan ko pridemo domov vsi lacni in kuhamo.

S takimi nasveti, res. Vsi nimamo avtomobilov, ne vozimo, ne živimo ob meji, tako da si take nasvete lahko nekam vtaknemo.

Mimogrede, jaz kupujem dnevno v Mercatorju, nič preveč ne pazim na cene, je pa res, da kupim le tisto, kar res rabim (ja, eni zmoremo), pa se tudi s takim proračunom lahko pohvalim:)

Ta namig je namenjen tistim, ki morda skusajo kaj prisparat, pa da poskusijo tudi na en tak nacin. Mi smo doma 4je, ne recem, da imamo slabe place, vendar so stroski veliki, in ce zelimo karkoli dat na stran in se enkrat tega najema resit, je pac treba preracunavat.

S takimi nasveti, res. Vsi nimamo avtomobilov, ne vozimo, ne živimo ob meji, tako da si take nasvete lahko nekam vtaknemo.

Mimogrede, jaz kupujem dnevno v Mercatorju, nič preveč ne pazim na cene, je pa res, da kupim le tisto, kar res rabim (ja, eni zmoremo), pa se tudi s takim proračunom lahko pohvalim:)[/quote]

Če bi gledala na cene, ti ne bi bilo treba peš hoditi.

S takimi nasveti, res. Vsi nimamo avtomobilov, ne vozimo, ne živimo ob meji, tako da si take nasvete lahko nekam vtaknemo.

Mimogrede, jaz kupujem dnevno v Mercatorju, nič preveč ne pazim na cene, je pa res, da kupim le tisto, kar res rabim (ja, eni zmoremo), pa se tudi s takim proračunom lahko pohvalim:)[/quote]

Če bi gledala na cene, ti ne bi bilo treba peš hoditi.[/quote]

Hočeš reči,da je treba celo življenje najcenejšo repo žret, da bo za avto?

pri nas gre tkole:

1. LIDL (v Italiji, takoj čez mejo)
– pralni prah (tudi tekoč , sicer poredko a vseeno) – marsiglia
– tablete (senza fosfati 60 kom 3,5 €) in sol za pomivalca . To je strošek cca (2 paketa tablet na mesec)
– pašta (svedri, špageti,…)
– parmezan (grana padano, se ga precej porabi, kupimo ene dva, tri velke kose), servieti
– za tamalega nekaj kinder rezin, nutelo, pa občasno kake sladkarije (čokolada, rogljiči)….

skupaj tam med 70 in 110 €, odvisno kolk parmezana in kolko praha se nakupi.

2. ERA
mleko good (2paketa)… ene 15 €. je pa res, da se precej mleka pokupi na mlekomatih ali pa kupimo (občasno) svežega (S budget ali pa v Hoferju)… ga polni mlekaran Celeia

15 € + sprotni stroški (še ne 10,12 €)… sta pa ta dva paketa mleka za kar precej časa (mesec pa pol)

3. ŠPAR, MERCATOR, lokalna pekarna
sprotne zadeve (jogurti, delikatesa, občasno kaka navadna čistila (špar), radenska, toal papir (oni od špara 24 rol ,ali pa s budget paket 10 rol, papirnate brisače s budget) … tko ene 100 € mesec

riž kupujemo etin v mercatorju, kake knor kocke, paradižnikove konenrate po potrebi oz ko so znižane (vsaj kocke)

poslužuejmo se tudi onih kuponov 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na izdelek (špar) ali pa ko mam mercator kake akcije na njihovo kartico (recimo jogurti in podobno)

4. Občasno gremo na fructal po sokove (kupujemo one znižane z napako)… tko do ene 20 € mesec/pol. za tamalega pa nakupimo sokove na zalogo (pije zglj jagosnega) ko majo kake fajn ugodne akcije (recimo kak mesec nazaj so meli jadosni sok v 0,2steklenici cel paket (24 stekleničk) za ene 5 €….. pa smo zagonili ene 20,25 € in je za par mesecev mir

pa recimo da majo falš frutabelo ( paket 1kg cca 4 €) tud pade občasno…. mislim, da mi ni potrebno razlagati zakaj

pivo če se kupi se ponavadi kupi v Hoferju. zelenjvo, na tržnici (lokalni kmetje, malce dražje, a se manj porabi ker je kakovostno) v kolikor ne prinese kak del žlahte kakšne zelenjave (če jo seveda majo), jajca pri lokalnem kmetu

sadje Hofer ali pa pri potujočih trgovcih (oni s tovornajkom)

Tko da od oka ne mesec zagonimo ene 350, 400, morda tudi 450 € za cca 2 familiji. (5 odraslih , en otrok)

se pa vsak dan kuha kosilo (kaka mineštra, pašta s pomidori (one konzerve – pelati od ete k so (ene manjše ene večje)), kaka pašta z golažom (golaž se skuha čez vikend, pa se ga da v skrinjo… meso je domače in se ga kupi enkratletno oz. se ga po potrebi dokupuje. Domače da ne bo pomote)

to je to.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Če bi gledala na cene, ti ne bi bilo treba peš hoditi.[/quote]

Hočeš reči,da je treba celo življenje najcenejšo repo žret, da bo za avto?[/quote]

Repo komot izpustiš, da ti je ne bo treba “žret”.

Približno 300 eur na mesec za hrano in ostale osnovne reči – za 4 člansko družino. Najdražji so mlečni izdelki in meso. Zalogo kupujemo na en teden, ker imamo manj prostora za shranjevanje živil pa tudi hladilnik pač povprečne velikosti. Seveda govorim le o osnovni nabavi, vse kar je dodatnega razni pikniki, rojstni dnevi, darila za rojstne dneve ni všteto v ta znesek. Vsak dan imamo poleg tega, da jemo v službi in otroka v šoli še kompleten kuhan obrok.

Pri hrani se da najmanj prišparati. Šparajte pri TV naročnini, internetu, telefonih, bencinu, ….. če že šparate.

Kako to misliš “z napako”? Embalaža rahlo pošvkodovana?

Kako to misliš “z napako”? Embalaža rahlo pošvkodovana?[/quote]

glede sokov z napako:
– narobe natisnjeni datumi
– zavrnjeno, ker ima prekratek datum (tisto ko piše uporabno najmanj do)
– velikokrat piše z napako na embalaži (kaj to poleg datuma še pomeni ti žal ne znam povedati)….

kar se frutabel tiče (so v bistvu iste kot one v redni ponudbi , samo niso tko lepo oblikovane, se razlezejo, ko si niso enako veliki….). Pač obliak šepa in zato so cenejše. je pa potrebovedeti, da niso vedno in vsi okusi na razpolago v taki pakungi (max ene dva, max trije različni okusi)…. ko pač določeno linijo zalaufajo, prid tudi do t.i. škarta in to je to

pri sokovih bi ti dodal še to, da občasno imajo one po 0,2 l pakirane v trojčka (3 skupaj), drugače pa kar po cel paket (mislim, da jih je noter 24)

POtem maš pa še popuste na čisto navadne artikle (recimo čiščenje zaloge) za kake fruce, ledene čaje, sadne pijače (one po 1,5l), pa tudi kake prizme so občasno malce ugodnejše (to so one po 1l)….

če si njihov porabnik, ti svetujem, da greš enkart v njihovo štacuno (če ne veš kje je mi piši za ZS pa ti povem kje se nahaja) in pregledaš ponudbo. Se splača in dostikrat vidim folk k se tud z ljubljane pripelje in nakupi za recimo 50, 100 € (pomožnosti še za celotno žlahto in klapo) in tko malo prišparajo (ker so takile soki nekoliko cenejši od onih v redni ponudbi oz, je ceneje kot če bi ga kupoval v šparu, merkatorju)….

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Pri nas pa porabimo 50€ na mesec samo za kruh, tako da z 250€ ne bi prišli skozi niti slučajno. Jemo pa vsi trije vse doma ali od doma in se ne prehranjujemo zunaj (nič hrane v šoli, službi).
Zalogo špecerije za 2 meseca nimam niti kam spravit!
Kupujem dnevno in sem ugotovila, da če vsak dan kupim samo tisto, kar potrebujem za naslednji dan, še najmanj porabim. Ne kupujem pijač, sokov, piva, mleko minimalno, jogurti minimalno ali sploh ne, salame občasno kakšen kmečki pršut, čipse in podobno tudi ne, kupim pa veliko zelenjave in meso jemo skoraj vsak dan (300g mesa na dan za 3 osebe), prašek in mehčalec uporabljam v majhnih količinah, od sladkarij kupujem samo čokolado, ostalo pečem sama itd., pa ne pridemo skozi izpod 400€, čeprav skrbno spremljam akcije in prilagajam jedilnik akcijam.
Je pa res, da kupim vse od A do Ž, da nič ne pridelam in nič ne dobim.

Jaz ne vem koga imate za norca. 250 eur za 4-člansko družino? Kaj stradate? No ja, saj res, če ni nič v hladilniku se še najmanj vidi, a ne?
Sicer pa me zanima kako nabaviš za 2 meseca? Kako npr. lahko nabaviš sir ali salamo za dva meseca?

Moje mnenje je, da so sokovi, fruci, ledeni čaji, in podobno sranje čisto nepotreben strošek, pa še zdravi niso. Prav tako mehčalec, sem ga že zdavnaj črtala z nakupovalnega seznama. Jogurte se dobi poceni, navadne mercatorjeve, sadni so spet polni cukra in barvil, mi tega vase ne trpamo. Sadje in zelenjava v bližnjem diskontu zelo ugodno, jabolka 0,70 €, paprike 1,70 €, …

Poskušam kupovati čimbolj zdravo, nepredelano hrano brez dodanega sladkorja in barvil.

Vsaka druzina ima svoje navade in posebne lastnosti, pri nas recimo nekateri druzinski clani ne prebavijo mlecnih izdelkov, zato od sira kupujem sam sircke za mazanje, od mlecnih izdelkov pa mleko, jogurte in maslo. Salam ne kupujemo, razen ce gremo na izlet si kupimo sendvice. Namesto salam kupujemo skuse delamarisa recimo, tune, pasteto. Meso damo v zmrzovalnilk, jemo pa ga v povprecju dvakrat do trikrat tedensko, enkrat na teden, panirane ribje palcke (hofer). Imamo spajzo (verjetno jo ima se kdo) in vecino spravimo not. Hladilnik je pol prazen, al pa pol poven, kot vzames, spajza pa kr polna 🙂 je pa tako, da velikokrat mi tudi mama kajk skuha, ker zaradi delovnika ne utegnem. Sem pa se najde tudi marsikdo. Nimamo svojega vrta, da bi sami pridelovali. Zelenjavo sadje kupujemo v hoferju ali na trznici v Izoli ob petkih in sobotah sta dva kmeta ki prodajata kao domace 🙂 nam tako uspeva. Veliko pa smo tudi prisparali letos ker smo se ogrevali na klimo, z nakupom susilca ipd… No, res iscemo resitve, da stroskovno pridemo bolje skoz, kot sem napisala, da kaj damo na stran – nogavica.

kako vam to uspe 500 na mesec za 4 člansko…….mi porabimo najmanj 1000in še kaj zdraven 5 člasnka družina

Kupujem sproti, olje, moko sladkor kupim po 2-3 kom, da ni treba kar naprej nosit težkih stvari.Kruh, mleko, meso, sadje ,zelenjavo,delikateso kupujem sproti.

S takimi nasveti, res. Vsi nimamo avtomobilov, ne vozimo, ne živimo ob meji, tako da si take nasvete lahko nekam vtaknemo.

Mimogrede, jaz kupujem dnevno v Mercatorju, nič preveč ne pazim na cene, je pa res, da kupim le tisto, kar res rabim (ja, eni zmoremo), pa se tudi s takim proračunom lahko pohvalim:)[/quote]

Če bi gledala na cene, ti ne bi bilo treba peš hoditi.[/quote]

Si že slišala za to, da mogoče kdo tudi nima izpita? Ne boš verjela, tudi taki smo na tem svetu.

Za kity-ko! Ne zaparavite ne veliko, pa tudi malo ne. Če pa želiš izračunati, koliko v resnici pojeste na mesec, računaj tudi hrano v vrtcu, hrano v šoli in občasna kosila pri mami- tudi to je hrana.

Ja itak. Predpostavila sem predvsem potrosniski del. Ostali stroski…Raje jih ne pristevam 🙂 moja mama je pac moja mamica:)

Ja itak. Predpostavila sem predvsem potrosniski del. Ostali stroski…Raje jih ne pristevam 🙂 moja mama je pac moja mamica:)[/quote]

Lepo prosim, če napišeš še enkrat koliko vas je, pa vašo starost, spol, težo. In rada bi, da nam napišeš kdaj jeste (ure v dnevu) in kaj, za recimo en teden.

Ja itak. Predpostavila sem predvsem potrosniski del. Ostali stroski…Raje jih ne pristevam 🙂 moja mama je pac moja mamica:)[/quote]

Lepo prosim, če napišeš še enkrat koliko vas je, pa vašo starost, spol, težo. In rada bi, da nam napišeš kdaj jeste (ure v dnevu) in kaj, za recimo en teden.[/quote]

Ojej tako podrobno?
No smo 4 je, oba starsa blizu 40 otroci punca 13 fant 2. Ko smo doma, med tednom jemo okoli 18ih do 19ih, kasneje kak mini prigrizek, al kaj sladkega. Cez vikend zajtrk! Kosilo, malica za otroke, zvecer pa odvisno od kosila, je je blo mocno, kaka pasta. No je pa res, da je pri nas velikokrat pasta , riz na en in sto nacinov. Tako da kratko. Diagnoza?

New Report

Close