Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek noro-odvoz smeti je že dražji

noro-odvoz smeti je že dražji

…zdaj bo na vrsti voda…potem še elektrika in po vsem nas čaka še višji davek + krizni davek.
Pa ta vlada ni normalna.
Kam smo prišli.A so bili zato protesti? A so se naši dedje v partizanih za to borili?
Kaj je narod kriv za krizo?

Pri nas je sedaj odvoz smeti 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenejši (snaga LJ)..očitno gre za bolj pravično razporeditev smetenja.

Pa iz Lj sem,ne me basat.

Pa iz Lj sem,ne me basat.[/quote]

Tako pač je.

Pa kakšne zneske to plačujete, da je že toliko tem danes ?

Prevoz se je podražil tistim, ki ne ločujete odpadkov in vam morajo zato mešane smeti odvažati pogosteje.

Pri nas so prej 770 l kontejner, v katerega mečemo smeti iz 5-ih hiš, praznili 2 x tedensko. Mi smo položnico plačevali po cca 20 EUR. Pa če za em kontejner vsaka hiša dobi enako položnico ( hiše so tipske, vrstne, torej vse enake ) – to je kar precej.
Včeraj pa smo dobili položnico za 30 EUR , ampak je pa dejstvo, da imamo črtn kontejner, plastiko posebej, bio posebej,… skratka, odpadki se ločujejo.

To pomeni pri nas 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podražitev.
Halo ???

M

Ne “smeti”.Tzdi za bio zaračunavajo-snaga ljub.

Pa si naročite svoje kante.
Mi imamo (LJ; Bežigrrad, stanovanjska hiša, 5-članska družina):
– črno kanto (ostanek odpadkov) – 120l
– rjavo kanto (bioločki odpadki) – 120l
– modro kanto (papir) – 240l
– rumeno kanto (embalaža) – 240l
Biološke odvažajo tedensko, ostale na tri tedne (v tem mesecu bo to dvakrat), položnica 10,74€

To je 150 litrov na hišo na teden, kart je občutno preveč. Pri nas pridelamo ca 30l odpadkov na teden.

Malo se zamislite nad sabo in svojim odnosom do okolice, potem pa Halovajte….

Kaj ne ločujemo, vse živo kant imamo v Lj in vse ločujemo.
A štekate ljudje vse ločujemo. Prej smo plačal 20 zdej pa 30.Popizditis sem dobu.

Kaj ne ločujemo, vse živo kant imamo v Lj in vse ločujemo.
A štekate ljudje vse ločujemo. Prej smo plačal 20 zdej pa 30.Popizditis sem dobu.[/quote]

Zmanjšajte količino odpadkov, ki jih proizvedete, potem pa popi*devaj.

Kaj ne ločujemo, vse živo kant imamo v Lj in vse ločujemo.
A štekate ljudje vse ločujemo. Prej smo plačal 20 zdej pa 30.Popizditis sem dobu.[/quote]

Blok, zasebna bajta? Ni dovolj, da imate kante, ampak gledajo, koliko pridelate mešanih smeti. Več je mešanih smeti, manj se ločuje – ergo, višja položnica. Nam mešane smeti vozijo na 14 dni (prej vsak teden) in je položnica enaka. Pa to ne pomeni, da nam vozijo polkrat manj, ker ostalih smeti ne odpelje dobra vila.
In na 14 dni je ob striktnem ločevanju prek zadost.

V lublan boste samo še za smeti denar dajali ker beton u Stožicama je treba plaćććat njeeeeeee… Klanjam se bivšim županjam da se niso spustile v brezglavo zakreditiranje in zapravljanje denarja občanov!!!! Zdaj imate pa samo njeee njeee njeeee pa njeeeeeee pa na pol končane stožice katere sami odplačujete z nabitimi položnicami za smeti!

Imamo malo smeti, ne dajo nam majše kante Od (80l). Kompostiramo.
Dovolj bi bilo če bi odvažali na 3 tedne kot ostalim,

AMPAK NE : Obvezen odvoz je vsak teden, pa če dvignejo naši dve kanti (mešani odpadki in embalaža ali ne). Torej moramo prestaviti hišo drugam!!!

Mene bo cenejše prišlo, če bom na 3 tedne vozila na komunalni odpad sama.

lp

To ne računajo pravično.V bloku vsi plačajo isto vsoto,ampak po logiki ima veččlanska družina več odpadkov,kot dvočlanska.
Al kako gre to?

Ne bodi senzacionalistična – to da vam ne dajo manjše kante je samo začasno, da se vsi prepričajo kaj portrebujejo.

Ti v glavi ne štima? Si pozabil/a tablete vzet. Ali si se med ovce vpisal/a? Si že slišal/a za evropske direktive in višino kazni za neupoštevanje za državo? Si? No, nisi! Torej ne seri!
PS: če se že greš ljubljančana se pri nas reče “u lublan” ne “v lublan” Kmetavz!

Jaz ločujem smeti, ker pač moram.
Niti slučajno si ne delam utvar, da VARUJEM OKOLJE.
Če bi šlo za varovanje okolja, bi bilo smeti in razne embalaže ( saj imate vsi najbolj polne kante tiste z embalažo, a ne?), bi bilo tega SRANJA vedno manj, tako pa ga je vedno VEČ. Nikomur ni v interesu, da bi zmanjšal odpadke. Odpadki so gonilo turbokapitalizma. A veste, koliko je to enih firm, ki vso to nesnago proizvede, koliko delovnih mest, in potem isto, na drugem koncu, firme in delovna mesta, ki ves ta drek pospravljajo in predelujejo. Tako da, odpadkov bo vedno VEČ, ne MANJ.

Odpadkov ali embalaže? Ker si kontriraš.

Eh sej folk je pa tud nor ko brezglavo kupuje tisto “žlabodro” v palstenkah… Če bi samo to nehali kupovat in raje kupili sirup v flaši ki je cenejši in več litrov soka narediš bi še cene mogli zbiti za smeti pa še kak kapitalist ki sok proizvaja se nebi verjetno več z mečko na okrog vozil…

11 vrstnih hiš.
2 kontejnerja, 770 in 900 l. prej 12€, sedaj 36€. pa so rekli, da bo znesek par {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višji. to je 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. banda lopovska..

Proizvajate občutno preveč smeti – normalno je ca. 5x manj.

New Report

Close