Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nova vzmetnica mi ne ustreza

nova vzmetnica mi ne ustreza

Pred cca mesecem dni sem kupila vzmetnico, ki se jo nikakor ne morem navadit. Ob treh ponoči me že vse tako boli, da… Ker sem zanjo plačala skoraj 800 eur me zanima, če imam po zakonu kakršnekoli možnosti, da vzmetnico vrnem.

Po zakonu ti po mojem nič ne pripada oz. nimaš pravic iz tega naslova. Povprašaj pa pri prodajalcu, če se da menjati.

Se bojim, da ne. Ker najbrž to ni napaka vzmetnice, da tebi ne ustreza.
Mogoče bi se morala ob nakupu dogovorit za kakšen preizkus.
Sicer pa pokliči prodajalca, če se bo dalo kaj dogovorit.

Lahko si pa prebereš Zakon o varstvu potrošnikov, če boš notri našla kakšno varianto.

A si poskusila že s tem, da bi zamenjala posteljno dno? Ker nam so recimo rekli, da na vzmetnice (ne na latex in ostale pene) ne pašejo tiste letvice, pač pa moraš imeti prav dilo spodaj (in obratno seveda)…

Sicer pa bi v skrajnem primeru, če pri trgovcu ne boš nič dosegla, morda poskusila s telovadbo? Jaz sama sem zelo dolgo mislila, da je vzmetnica kriva, da se zjutraj zbudim vsa polomljena, odkar redno telovadim, teh težav nimam več (vzmetnica je še vedno ista)…

kupiš nekaj za toliko denarja in se ne pozanimaš prej, ali ti bo odgovarjalo, ležiš magar dve uri gor, sprobaš vse in se še dogovoriš kaj v primeru, da ti ne bo odgovarjalo, ker zagotovo tega ne moreš vedeti, saj v salonu ne moreš ležat čez noč…največkrat pri dragih vzmetnicah rečejo, da lahko menjamo, razen, če ni delo po naročilu in se tega potem ne bo dalo prodat. Jaz imam meblo komplet posteljo, drago je bilo preko 3200 evrov in smo se dogovorili, če jogi ne bo odgovarjal, da ga menjamo za drugega, k sreči je vse klapalo.

Mi smo uspeli zamenjati. Zakon omogoča reklamacijo izdelkov, seveda če gre za reklamacijo (izdelek ni tak, kot bi moral biti, kot se je oglaševal ipd).

Pokliči prodajalca in vprašaj/reklamiraj:)

Menjava letvenega dna je tudi ena možnost. Pa posteljni nadvložek, če ne bo šlo drugače. Je pa odvisno, ali ti je vzmetnica pretrda ali premehka.

Ja tudi sama sem pomislila na letveno dno. Vzmetnica mi je pa premehka. Tako, da bom res probala še letvice zamenjat za iverko.

Hvala

Jaz tega ne bi delala. Mi je začel dormeo zaradi vlage gniti ko sem imela iverko. Pa je bila naluknjana, da bi se kao zračilo.

Dormeo je pena. Čista pena. Vzmetnica je z vzmetmi. Predvidevam, da ima avtorica takšno.

Imajo pa tudi letvena dna dosti kompaktna.

Mi smo imeli leta vzmetnico (tako s fedri) na iverki, nič naluknjani, nikol nobene vlage.

Zdaj imamo dormeo, na letvicah, sem po parih mesecih na spodnji strani z grozo opazila madeže in zdaj ležišča na 14 dni obračim, zračim… Kljub letvicam. Tale pena je šit, ne pa posteljno dno.
No hvala bogu midva vsaj spiva v redu, pa tud celega premoženja disva dala za ležišča.

New Report

Close