Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pošta in teden rdečega križa

Pošta in teden rdečega križa

Pozdrav,
zanima me, po kakšnem zakonu lahko Pošta zaračunava dodatne znamke za klinčev teden rdečega križa???

lahko, da obstaja tak zakon, ampak jaz ga zaobidem tako, da doma nalepim znamko in pošto vržem v nabiralnik…

Tudi mene zanima. In te znamke MORA plačati popolnoma vsak, ni važno v kakšnem finančnem stanju je. Poštarce kar lepijo in računajo te zneske, kot po tekočem traku. Pošteno bi bilo, da bi vsakega vprašala, če je pripravljen in pa sploh ZMOŽEN plačati te njihove vsiljene znamke.

Sedaj so obubožani in brezposelni prisiljeni prispevati v rdeči križ!! In to nobenega ne moti. Skrajno grdo!! mogoče tudi kaznivo??

nova
Uredništvo priporoča

Po Zakonu o rdečem križu Slovenije:
http://www.rks.si/
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predpis_ZAKO250.html

Si sedaj zadovoljna?

In kako zaobideš ko je treba paket poslat 🙂 Jim pa kar pred vrati pustiš hahahaha

Saj poštarice niso tu nič krive.

Sem prebrala, da je menda treba tudi pri avtobusnih in železniških vozovnicah doplačevati za RK. Gnusno!

In kako zaobideš ko je treba paket poslat 🙂 Jim pa kar pred vrati pustiš hahahaha[/quote]

hahahaha. V tistem tednu NE pošiljam paketov. če bi vsi tako delali, bi bilo konec tega vsiljevanja. Samo jeza pa, žal, nič ne pomaga.

Doplača prejemnik ..

In kako zaobideš ko je treba paket poslat 🙂 Jim pa kar pred vrati pustiš hahahaha[/quote]

hahahaha. V tistem tednu NE pošiljam paketov. če bi vsi tako delali, bi bilo konec tega vsiljevanja. Samo jeza pa, žal, nič ne pomaga.[/quote]

Ti strela, kako selektivni spomin!
Tole določa zakon. In tule kup pametnjakovičev predlaga kako zaobiti, bojkotirati zakon in kako doseči, da bi se ukinil.
Par tem nižje, kjer pametujete o prometnih nesrečah, ste pa vsi svetniški, kako je treba zakone in predpise dosledno spoštovat in upoštevat.

Dajte se sedaj odločiti; zakone upoštevat ali delat po svoje?

hahahaha. V tistem tednu NE pošiljam paketov. če bi vsi tako delali, bi bilo konec tega vsiljevanja. Samo jeza pa, žal, nič ne pomaga.[/quote]

Ti strela, kako selektivni spomin!
Tole določa zakon. In tule kup pametnjakovičev predlaga kako zaobiti, bojkotirati zakon in kako doseči, da bi se ukinil.
Par tem nižje, kjer pametujete o prometnih nesrečah, ste pa vsi svetniški, kako je treba zakone in predpise dosledno spoštovat in upoštevat.

Dajte se sedaj odločiti; zakone upoštevat ali delat po svoje?[/quote]

Pametne upoštevat, neumne pa bojkotirat.
Kaj imam jaz z RK? Sem brezposelna, mož tudi… Komaj komaj živimo. In naj darujemo RK? Kje je tukaj logika???

Doplača prejemnik ..[/quote]

Ne verjamem.

Ti strela, kako selektivni spomin!
Tole določa zakon. In tule kup pametnjakovičev predlaga kako zaobiti, bojkotirati zakon in kako doseči, da bi se ukinil.
Par tem nižje, kjer pametujete o prometnih nesrečah, ste pa vsi svetniški, kako je treba zakone in predpise dosledno spoštovat in upoštevat.

Dajte se sedaj odločiti; zakone upoštevat ali delat po svoje?[/quote]

Pametne upoštevat, neumne pa bojkotirat.
Kaj imam jaz z RK? Sem brezposelna, mož tudi… Komaj komaj živimo. In naj darujemo RK? Kje je tukaj logika???[/quote]

Logika je v solidarnosti. Logika je v tem, da v kolikor sta res oba brezposelna, sta upravičena tudi do pomoči Rdečega križa. Do prehranskih paketov. Če ti je izpod časti vzeti pomoč, je pa to tvoj problem.

Doplača prejemnik ..[/quote]

Barca to ni res, da plača prejemnik pošte, če gre za doplačilno znamko RK. Prejemnik doplača, če je premalo plačana poštnina.

Delam v podjetju na sprejemu pošte in v 30 letih še nismo doplačali, če ni bilo gor znamke RK, pa tudi doma ne doplačam.

Doplača prejemnik ..[/quote]

Ne verjamem.[/quote]

To je tvoj problem. Je pa dejstvo.

Pametne upoštevat, neumne pa bojkotirat.
Kaj imam jaz z RK? Sem brezposelna, mož tudi… Komaj komaj živimo. In naj darujemo RK? Kje je tukaj logika???[/quote]

Logika je v solidarnosti. Logika je v tem, da v kolikor sta res oba brezposelna, sta upravičena tudi do pomoči Rdečega križa. Do prehranskih paketov. Če ti je izpod časti vzeti pomoč, je pa to tvoj problem.[/quote]

….ki pa jih potem plačam na pošti???

In kako zaobideš ko je treba paket poslat 🙂 Jim pa kar pred vrati pustiš hahahaha[/quote]

hahahaha. V tistem tednu NE pošiljam paketov. če bi vsi tako delali, bi bilo konec tega vsiljevanja. Samo jeza pa, žal, nič ne pomaga.[/quote]

ja seveda bi moje kupke tako rade čakale še 1 teden ali več za tisto kar so plačale. S tabo je verjetno lepo živeti,ko si tako pametna

Logika je v solidarnosti. Logika je v tem, da v kolikor sta res oba brezposelna, sta upravičena tudi do pomoči Rdečega križa. Do prehranskih paketov. Če ti je izpod časti vzeti pomoč, je pa to tvoj problem.[/quote]

….ki pa jih potem plačam na pošti???[/quote]

No, če ti je paket vreden 0,17€, potem je res bolje da ne greš ponj. Imaš vsega dovolj.
Marsikomu je precej vrednejši. Nikakor pa me ne boš prepričala, da v tem tednu pošlješ 150 pisemskih pošiljk.

Ne verjamem.[/quote]

To je tvoj problem. Je pa dejstvo.[/quote]

ne pa ni…

============================================= "Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen." Mati Terezija

In ti misliš, da one uživajo v tem??? Pa prav paše jim poslušat pritožbe in žaljivke…

============================================= "Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen." Mati Terezija

Pred leti sem bila se bolj brez denarja, kot zdaj. Sem dobila na pošti kar odklop zaradi te znamke. Hebes tako solidarnost po zakonu.

Nisem kupila znamke, tudi prejemnik ni doplacal. Je pa gospa postarca trdila da bo moral.

Bo treba kaj narediti, da se stvari spremenijo.

Meni je pa poštarca sama rekla, da če oddam njej, moram doplačati, če pa vržem zunaj v nabiralnik, pa ni treba. Sama mi je to svetovala! Pa tudi za doplačat ni. Če poštar to zahteva, gre v njegov žep, ker doplačil ni. Še nikoli nisem nič doplačala v tistem tednu RK, pa sem dobila veliko pošte brez tiste znamke, tako da ne govorit neumnosti.

Ti strela, kako selektivni spomin!
Tole določa zakon. In tule kup pametnjakovičev predlaga kako zaobiti, bojkotirati zakon in kako doseči, da bi se ukinil.
Par tem nižje, kjer pametujete o prometnih nesrečah, ste pa vsi svetniški, kako je treba zakone in predpise dosledno spoštovat in upoštevat.

Dajte se sedaj odločiti; zakone upoštevat ali delat po svoje?[/quote]

Pametne upoštevat, neumne pa bojkotirat.
Kaj imam jaz z RK? Sem brezposelna, mož tudi… Komaj komaj živimo. In naj darujemo RK? Kje je tukaj logika???[/quote]

Si slišala kdaj za solidarnost? Bohnedaj, da jo boste vi kdaj potrebovali, da bo potrebno morda po paket osnovnih živil in oblačil na RK… To je solidarnost, tudi iz tistega denarja, ki se lepi v obliki znamk ta teden.

Babe žabe, ko bo potres in povodenj boste pa brez slabe vesti sprejele pakete RK, njihove šotore, njihove prostovoljce in še kaj bi se našlo! Ko boste potrebovale kri ( ali nekdo od vaših bližnjih) boste tudi rekle, ne to pa ne, ker ….
Solidarnost, medsebojna solidarnost je nekaj, kar ste babe žabe že zdavnaj pozabile!
Mene bi bilo sram razpravljati o 0,xx evrov, ker gre za tako minorne zneske, da se o tem res sploh ne splača razpravljati.
Če pa vam je znesek res “prevelik”, pa pot pod noge, pa same raznosite pisma pa pakete, pa izračunajte stroške.
In za tisto, kjer sta oba brezposelna – gotovo delata na črno! In kljub temu da nič ne prispevata imata zdravstvo pa šolstvo (kar gre iz mojega ne vajinega) ŠE VEDNO ZASTONJ!! In to je solidarnost!! Ker če je ne bi bilo, bi vidva ne imela več niti dostopa do zdravnika, pa otroci do šole, pa ….. Ker gre iz mojga tošla, nič pa iz vajinega!!

Da bo RK še lahko zgradil kakšno garažno hišo??? Tudi RK in ostali podobni se gredo posel in nič drugega.
Da bo stvar bolj pravična za vse je treba solidarnost rešiti drugače. To je za mene biznis in nič drugega!!!

New Report

Close