Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek poznate prijatelje svojih otrok

poznate prijatelje svojih otrok

Naša punca je zakorakala med nastnike in puberteta jo kar dobro trka. V zadnjem času se je začela družiti s starejšimi od sebe, deklica bo stara 12 let, prijateljice pa 14 ali več. Opazujemo od daleč, priznam, da me malo skrbi, da ne bo zašla v kakšno sumljivo družbo, vendar ji nočem dihati za vrat. Kako dobro poznate prijatelje svojih otrok? Govorim o tistih, ki niso iz njenega razreda, nekateri hodijo še celo na drugo šolo, tako, da ne poznam niti otrok, niti staršev. Družijo se na igrišču in nekatere pripelje tudi domov. Razen imena načeloma ne ven nič, malo mi je zoprno, da tuji otroci pohajajo po hiši, po drugi strani pa jih imam vsaj na očeh.
Poleti bo tega najbrž še več, saj me dopoldne ne bo doma. Kakšna pravila glede tega imate pri vas?

Pri nas smo se veliko pogovarjali,delali na zaupanju…skratka vse oh in sploh.Sem mislila, da res nimam za kaj skrbeti.Potem pa enega čisto navadnega dne,kopridem prej iz službe, ker sem zbolela, zalotim hčerko brez hlačk.Bila je z družinskim prijateljem,s katerim sta res od malega skupaj gor rastal.Takrat se mi je kar tema naredila.Skupaj sta eksperimentirala že kar dooolgo časa,pa starši nismo nikoli niti malo posumili.Vedno je imela okrog sebe prijateljice,ta pa je bil edini fant in res nič sumljiv.Ampak je fejst poba in sta ostala kar nekaj časa par.Sedaj sta že oba poročena.

Poznam prijatelje hčerke in sina. Imam tudi njihove mobilne številke. Občasno tudi pogledam njihove FB profile. Vpliv prijateljev je zelo velik. Nisem vedela, da je tako velik.

Naša dva sta zelo samostojna in trmasta. Znata reči ne in znata biti posebna. Nihče ne kadi in ne pije. Pa vendar je imela ena prijateljica, ki je bila sicer zelo uspešna in sta skupaj študirali (zelo uspešno) velik vpliv na hrano. Kar naenkrat ni bilo nič dovolj bio, dovolj brez maščob, dovolj brez mleka, brez moke, brez krompirja. Nekaj je seveda vplival študij, nekaj pa ta punca. In moja hči je postala tako suha, da me je kar bolelo. Že prej je bila suha, potem je bila cela kost in koža. Ko je zaključila študij in sta se s to sošolko manj družile, je takoj prišla na kile. Zdaj je spet lepo suha.

nova
Uredništvo priporoča

Moja hči je stara 13, njene prijatelje poznam po imenih, od nekaterih imam številke in poznam tudi starše. Se pa druži tako z enako starimi, kot tudi s starejšimi in mlajšimi ( seveda je govora o letu ali dveh). To so otroci iz šole, raznih dejavnosti in iz našega naselja. Družijo se večinoma vedno pri nekom doma ali pa gredo v kino, na pico…
V bistvu me nič ne skrbi. Vem, da se ne more družiti samo s sošolkami. In domov vedno pride ob dogovorjeni uri.
Če prijatelje vozi domov, bi bila na tvojem mestu vesela.

New Report

Close