Najdi forum

RESTAVRACIJA

Hojla !
Podedovala sem večjo vsoto denarja (ne mi bit fouš) in že od nekdaj si želim odpreti manjšo restavracijo -seveda prodajti hrano, ne samo pijačo.
Pomagajte mi svetovati, kakšno hrano naj prodajam.
Želim čim več odgovorov.Kaj imate radi, kaj večkrat jeste, po kakšnih cenah naj bi prodajala to jed, da bi vi prišli k meni jest.
Obljubim, da bom naredila žur za vse vas, ki boste sodelovali potem ko odprem lokal (maja 2005).
Za vas bom naredila hladni samopostrežni bife s pijačo-vse samopostrežno (sam točiš, sam vzameš hrano) pa malo muzike …Že v naprej hvala za sodelovanje.

Fajn bi bilo, da bi bilo precejšne izbire “slovenske kuhinje”…ala pecčnice, krvavice, zelje, repa…..na žlico……itn. Se mi zdi, da je takih rastavracij v Ljubljani(kokr jest vem) zelo malo….ker v glavnem so pizzerije….

Cene? hja….ugodno naj bo :), pa bomo prišli..:)

To je samo moje mnenje.

lp

Hehehe, bravo. Kje pa bo ta restavracija?

nova
Uredništvo priporoča

Če boš prodajala negojeno, lepo pečeno škarpeno po 2 jurja/kg ,pridem jaz sto posto k teb jest!

Ej me vzameš v službo za vratarja, varnostnika, lohk pa še kej druzga :)) povej kok si stara.

Andro

pregrešne sladice…

Restavracija, kot je na viču v Interšparu je zakon. Zmer je polno. Je pa samopostrežna hitra restavracija slovensko hrano.

Pomembna je frekventna lokacija, cena in prave marketinške akcije. Slednje še posebej ne pozabi. Še tako je lahko dobra, pa ne bo nikogar, če ljudje ne bodo vedeli zanjo.

koliko pa si podedovala?’:)
sama si namreč to izposlavila:)

Ja, to j ful res. mi mamo tle v šk.loki eno gostilno ”pri boštjanu”, ki ma tud same take domače scene (krače, pečenice, krvavice, štruklje take in drugačne itd…) fora je sam v tem, da je vse fajn mastno in kao domače, drugače pa nč posebnga. jst sm nekej časa delala tam prek študenta in folk rine tja iz lj in povsod-pa sama fensarija.

še zmer loh pa probaš kšn fast food in maš odprt celo noč, to pa itak zmer laufa. k je folk pjn je lačn. ajde!

Če ti bo uspelo ti želim vse naj naj.

Tudi jaz ti priporočam domače hrane od krvavic,zelja,žgance,golaž,….

Lahko me pa vzameš za kuharja,saj znam marsikaj narediti.

LP:)))))))))))))))))))

Jaz še nikjer nisem najdla restavracije,ki bi ne bi imela okusa,kot da je vse iz vrečke.Že dolgo časa iščem eno,ki bi imela res zdravo svežo prehrano z veliko izbora.Povsod prodajajo samo pizze in razna pohanja in špagete,na zelenjavo pa povsod kar pozabijo.Recimo dobra hrana se mi zdi v italijanski reviji CUCINA MODERNA,poglej malo po kioskih,če te zanima.

pejt sem poskusit:
Mana
Eipprova 1
1000 Ljubljana
Tel.: +386 1 283 52 94

ce se ti bo tudi tuki zdel kot iz vrecke pa nimas pojma

A kaj bolj pametnega in varnega se pa ne spomniš?

Če mene vprašaš – samo čisto slovensko kmečko košto! In dobra odprta vina, pa seveda dobre kuharje in stare mame z recepti in nasveti.

Obilo uspeha!

ej d best. jest bi tud to nardila z večjo količino denarja.

Poceni, pa dobro, pa velike porcije…. Ne moreš zgrešit.

Če bo menza, vse na žlico (razne mineštre itd, jote, ričet, ohrovteve in telečje enolončnice, pasulj itd…). Razne lazanje in ostale pašta zadeve, pa glej da bodo špageti okej kuhani in ne suhi, razne rižote, solatni bife in vse tisto, kar so rekli o slovenski hrani. Dobro izbiro za menzo ima Merkator pa tudi Špar. Ne pozabi vključiti bonov za študente. (Včasih naredi veliko spremembo samo če riž malce drugače skuhaš, ali da mu dodaš piro, pa je prec druga jed. )

Če bi bila restavracija bolj fensi, pol pa…. bolj fensi stvari. jest bi izbrala različne kuhinje, najboljše jedi iz posameznih držav. ali pa se osredotoči na atribute kuharja, kaj zna pač najbolje pripravit… Dobi si kvalitetnega kuharja ali kuharico. Naj ti za avdicijo pripravijo tri njihove jedi, ki jim res ratajo. Pridem pomagat izbirat :)) Tu bi dala veliko na vzdušje – oprema gostilnice. Aja, a boš kuhala ti?

sam mislim da z napotokom: poceni, dobro in veliko ne moreš zgrešit. Za dobro gostilno se hitro razve. Sploh, če lahko nafutraš poceni cca 20 ljudi in da maš žilico za predloge, kako narediti pogrinjek in vse kar spada zraven za zmerno ceno.:)) Tudi, če imaš dovolj prostora, da se lahko otroci zraven nemoteno igrajo (alias Jurman), pripelje kar nekaj ljudi k tebi.
Pa stalno preverjanje svoje kvalitete tudi ne moreš zgrešit (se tudi javljam, da pridem preizkušati :D). Izboljšava receptov, posvetovanje s kuharjem. Vse to in stalno iskanje novih receptur. Za prvič, pa naredi nekaj takega, da se bo govorilo o tebi. zastonj narezek za vsakega. 🙂

velike porcije,skoraj zastonj,pa otroško igrišče,paa velik izbor hrane-kar pomeni tudi velike zaloge, jedilnik kot telefonski imenik-pa poceni in še enkrat poceni hrana in velike-VELIKE porcije, pa delat celi dan, pomivat,kuhat,švicat, da na koncu ugotoviš, da si imel polno gostilno, veliko ljudi, velike porcije,VELIKE STROŠKE in da ti ni skoraj nič ostalo..vse kar si pokasiral si dal za hrano,pijačo,kuharje,pomivalce,pomočnike,natakarje, na koncu še za čistilko, pa serviserje in kar ti je ostalo, ti je pobral še računovadja za vodenje računovodstva in kar ti ni pobral on, ti je pobrala DAVKARIJA.
Eh, bom rajši vse skupaj naložila v vzajemni sklad in delnice.Upam, da bom vse skupaj oplemenitila z vsaj 15 % letno in bo denar delal za mene, pa bo.
Hvala vsem, ki ste sodelovali, ampak tole o veliiikiih porcijah in poseni, to je možno samo v Sloveniji.Morda grem odpret restavracijo v kakšno od EU držav, kjer so bolj kultivirani in kjer bolj cenijo kvaliteto in kjer pazijo kaj mečejo vase in koliko.
Lepo se imejte.

Zelo zelo pametna odločitev, Helenca!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close