Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NAJEM POLOVICE HIŠE

NAJEM POLOVICE HIŠE

nujno iščem stanovanje. v vidu imam najem polovice hiše, z ločenim vhodom, stanovanjske površine je 70 m2, na dvorišču lahko parkiram dva avtomobila, parcela je ograjena, tako da se bi otrok lahko zunaj brez skrbi igral. vendar hoče najemodajalka 200 eur najemnine na mesec, hiša se nahaja v bližnji okolici Maribora. Aja, pa še to…dovolili bi nam da se prijavimo na bivališču.

oklevam, rada bi znižala najemnino na 150 eur, vendar je lastnica kar trmasta, pravi da izpod 200 eur ne da.

Kako se to kaj vam zdi?

prepoceni

Zakaj?

zato, ker če bereš forum, dejansko veš, da so najemnine visoke….
za 200€ lahko dobiš garsonjero,
cena 70m2 je nekje okrog 300€.

pa nisem lastnica, ampak najemnica,
Da jaz dobim za 200€ polovico hiše v najem v mojem kraju, grem celo trato brezplačno kosit…(ne samo polovico)

Sem v najemu in vem kakšne so cene. Izven LJ dejansko lahko dobiš polovico hiše za 200 evrov plus stroški, seveda.

lp

Koliko pa je še ostalih stroškov zraven?

Poglej v oglasih, kakšne so cene najema, in od tiste najemnine odštej 50 evrov, pa boš dobila občutek, ali je ta najemnina realna. Meni se zdi za okolico MB čisto v redu cena.
(Sem na hitro pogledala … tako poceni ponudbe v oglasih NI!)

Cena je prenizka, vsekakor. Ti pa odkrito povem, da najemniku, ki skuša ceno nižati, sama že iz principa ne bi oddala. S takšnim so navadno večni problemi.

To je zelo poceni. Ti si mal smotana. Itak bi vsi radi vse zastonj. Halo!!!

tudi meni se to zdi čist zastonj!

jaz za enako zadevo malo ven iz Lj (no kak kvadrat več) plačujem 750 mesečno! (najemnica z enim otrokom). Zdi se mni kot da sem v raju :)) Enako bi plačevala v istem kraju za dvo ali dvoiplsobno stanovanje!

odkrito povedano, jaz ti ne bi oddala niti pod razno.

Hja….če lastnica stanuje v drugi polovici hiše, bi na tvojem mestu vseeno še malo razmislila. Ne moreš si predstavljati, kakšen pekel je lahko tako “sožitje”, včasih niti zastonj ni dovolj ugodno.

Ne, nič ni prepoceni. Jaz sem imela v najemu 370m2 bajto v Polhovem Gradcu z vrtom, sadovnjakom, rastlinjakom in delavnico 100m2 ter bazenom za 600 eur.
Bodi pa pozorna na stroške, ker so lahko enormni.

Seveda je prepoceni in to zelo, za ta denar dobiš garsonjero, če imaš srečo.
Me pa zanima kaj je narobe, če je lastnica v drugi polovici hiše? A ti bi rada v hiši zganjala kaj takega kar se ne sme? In želiš lastnico čimdalj stran?
No ja, hvala lepa za takega najemnika, je res boljše, da ne vzameš!

Nekateri očitno še niste nosu porinili kaj dlje od lj obvoznice?

http://www.bolha.com/nepremicnine/hise/podravska/hisa-podravska-ormoz-lacaves-pri-kogu-samostojna-80-m2-oddam-1273983569.html?aclct=1363557764

http://www.bolha.com/nepremicnine/hise/savinjska/hisa-slovenske-konjice-stranice-samostojna-140-m2-oddam-1286963459.html?aclct=1367828613

samostojne hiše.
stanovanj v dvojčku malo morje.

Jaz tudi ne bi šla v španovijo z lastnikom, da ti skoz teži za nekaj in si jemlje vse pravice, čeprav pošteno plačuješ za najem…

Da, in to je vse okolica MB a ne. Ormož je slabih 50 km proč od MB, to je isto, kot bi primerjala cene Domžale in Kočevje.

Pa kaj tu kažeš neke podrtije…. Pa sploh veš kje je Kog pri Ormožu? To ni okolica MB, to je čista vas… Tega ne moreš primerjati z bližnjo okolico Maribora. Bližnja okolica so Hoče, Rače…

p.s. tisti, ki se bojite lastnika, pa imate očitno maslo na glavi!

Ma kakšno maslo. Če že plačujem za najem, nočem gledat še tečnega lstnika zraven, ki bo težil za vsako malenkost. Pač tako je!

Ma kakšno maslo. Če že plačujem za najem, nočem gledat še tečnega lstnika zraven, ki bo težil za vsako malenkost. Pač tako je![/quote]

In zakaj točno bi bil lastnik tečen, če je s teboj vse v redu?
Za takšne kot si ti, je itak daleč najboljše, da imajo lastno stanovanje, pa še tam mu bodo šli na živce tečni sosedje.

New Report

Close