Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mama nas je šokirala

Mama nas je šokirala

Bila so namigovanja,govorice o naši mami.Njeno vedenje je bilo res čudno.Izgovori,ki so se dokazali kot laži so prišli na dan.Objavljala je oglase za intimna srečanja,za to smo izvedeli iz namigovanj od drugih.Hodile so tudi k njej domov in imele orgije. Eden od nas otrok jo je zalotil z ženskama v avtu.Zdaj po toliko letih,ko smo že vsi samostojni s svojimi družinami,šele vemo,zakaj smo bili že v osnovni šoli drugačni,šikanirani zaradi mame lezbijke,vemo zakaj objemanje in božanje ,ogledovanje in dvigovanje krila na javnih mestih.
Vsi razen nas so vedeli kakšna je.Zdaj ko smo jo razkrinkali je do nas sovražna.Kako je lahko vsa leta živela tako,poročena imela otroke?In oče,vse je trpel,vedel je,osramočen je tako,da nam je napisal pismo,ni bil zmožen povedati.Kako je lahko bilo tako,kakšno življenje je to?Zakaj? Mama nas ne pusti blizu,grozi,tudi s policijo,če pridemo.Radi bi odgovore,pojasnila.Šokirani smo.

Kakšno pojasnilo bi pa radi? Da vam javno prizna, da so ji všeč ženske al kaj?
Bolj je tukaj problemv očetu, da je vsa leta živel tako kot je, čeprav je vedel.

Sicer težko verjamem, da je zgodba resnična. Če pa je, pa ne verjamem, da s evma to ni svitlao že prej.

Takšno razočaranje, vi pa hočete k njej? Zakaj bi vas sprejela? Da jo boste obtoževali in žalili?

Vsak težko verjame,nekaj negativnega o svojih starših.Pozneje ko zveš bolj je hudo,bolj boli in težje je sprejeti.

kakšna pojasnila naj vam daje mama?
Preteklost je nekaj, kar je bilo.
Tudi ona ni bila srečna, če je imela drugačna nagnjenja.

Bi jo radi obsojali za vse kar je bilo slabega.
Tudi oče ni bil kaj boljši, pač jemal je kar je lahko, dati ji pa ni mogel, česar si je želela.

ko jo ne boste samo obsojali se boste morda začeli tudi pogovarjati

Odrasli ste, predvidevam da ste po službah, z družinami, otroci, na svojem, … Seveda boli, ko zveš nekaj, kar tako globoko posega v tvojo intimo, v tvojo osebnost, kar podatki o mami pač so. Vendar ste odrasli, zato imate svoje življenje – nanj se osredotočite, čas bo svoje prinesel.

To ni nič takega.

Njo in še vse, ki so z njo počenjali ogabne sladkosti. Naj se ve.

Zakaj časopisi ne objavijo kaj o KK in Heleni Miklič?

že vidimčlanek v slovenskih novicah: N. N., mati 4 otrok, je dolga leta živela skrivno življenje. po smrti moža so prišla na dan njena prava nagnjenja … in blablabla

Vsi svoje starše idealiziramo, ker si pač želimo, da bi imeli starše, na katere bi bili ponosni in spoznanje, da ni tako, nas lahko potolče in razočara do konca. To so najgloblje intimne stvari, ki jih pravzprav o svojih starših nočemo vedet. In ko smo se s tem primorani soočiti, je toliko huje. Po moje bi bilo dobro, da bi se obrnili na kakšnega družinskega terapevta, ker boste težko to predelali sami in živeli dalje.

Od mame bi radi slišali, zakaj toliko let laži in prevar?Zakaj smo morali boti otroci žrtve?Ne pričakujemo pojasnila,da je to kar je .Zakaj se nista ločila in šla vsak svojo pot?
Kako lahko mama po letih in po tem razkritju postane sovražna do otrok? Mi otroci nismo krivi.Nismo krivi,da nas je rodila.Nismo krivi,da živimo.Ona nas ima za sovražnika ne mi nje.

Zakaj pa misliš, da se vsi tile kurbirji in kurbetine na monu, ki se tako nesrečno zaljubljajo in čutijo metuljčke, ko so poročeni, ne ločijo? Veš koliko ljudi je skupaj samo zaradi bajte, udobja in podobnih reči? Otroci večini niso pomembni, pa četudi se tako zgovarjajo na njih.

in ti misliš, da ona ve odgovor na ta vprašanja, in to tak odgovor, da bo tebe zadovoljil?
itak sem mnenja, da hudo pretiravaš, pusti žensko bit, če noče imet stikov s tabo pa še toliko bolj.

Madona, no, zakaj toliko laži in prevar, a se spomniš razprave lani o družinskem zakoniku, koliko nizkotnosti, primitivizma in sovražnosti gelde homoseksualcev smo morali vsi skupaj prenašati? Pa je bilo to l. 2012. Bohve, kaj bi vse morala skozi dati, če bi pred tridesetimi leti oznanila, da je lezbijka. Je slabo, da so bili vmešani otroci, ampak tudi to je preprosto posledica homofobnega vzdušja, ki v tej državi še vedno prevladuje, kaj šele v preteklosti.

in če ste jo “zdaj razkrinkali”, je tudi jasno, zakaj je sovražna do vas. Poleg tega gre zdaj verjetno za starejšo žensko, ki ni mogla imeti lepega življenja, če je pol tega res, kar pišeš, in v starosti ljudje pogosto privlečejo na dan vse pretekle zamere in bolečine, tudi takšni, ki so imeli veliko bolj povprečno življenje.

saj ste otroci odrasli, mama je odrasla, vsak odgovarja zase.
Seveda je res, da nas take stvari prizadenejo, vendar ti pišeš, da bi radi slišali zakaj prevare, zakaj ste otroci žrtve. Zakaj se nista ločila z očetom, to vam lahko pojasni tudi sam, če imate stike z njim, ste pa to vse že očitno preživeli ; osredotočite se na svoje življenje in svoje družine.

Sicer pa, če moji starši ne bi želeli imeti stika z menoj, ga tudi jaz povratno ne bi iskala, ne glede na to, kaj bi pripomglo k temu (razen seveda kakega bolezenskega stanja).

Lp,D.

Kaj bi TI naredila, če bi bil kateri od tvojih otrok homoseksualno usmerjen?

Ni vredna besede mama.

Žrtve ste se počutili zaradi okolice. Ki vas je zaradi mame ožigosala. Morali bi na zagovor poslati tiste, ki so vam življenje grenili, ne pa mame, ki vam je vse to želela prihraniti.
In sedaj jo obtožujete še vi. Zakaj? Zaradi isto spolne usmerjenosti, kot da je to sama izbrala.
In če ste jo zalotilli , se še sedaj zgražate. Jao pa ste res omejeni. A misliš da ste edini, ki ste zalotili starše prii seksu. Eno veliko licemerstvo veje iz vas.
Ni čudno, da vas ne želi videti.

Polna si presodkov in bi rada, da ti mama polaga račune. Dej no, spametuj se!

Če si res odrasla in če je zgodba resnična, se sprijatelji z resnico in poskusi sprejeti mamo kot je.

Ko boš to naredila, ti bo tudi mama odprla vrata in povedala svojo zgodbo, mogoče … Ne pričakuj pa odgovorov na vprašanja, zakaj, ker že v svoji obliki obtožujejo.

Končno pa, lahko ti tudi jaz povem, zakaj. Zato, ker bolje ni znala!

Tudi moja ni bolje znala, kot da me je tepla, trpinčila, čustveno izsiljevala itd, da ne vmešavam svoje zgodbe v tvojo … Le katera mama je boljša? Prepričana sem, da nobena. Vse naredijo kakor najbolje znajo … Na zunaj lahko zgleda, da tudi ne znajo … ampak tega ti odgovor na vprašanje Zakaj, ne bo nikoli zadovoljivo odgovoril.

Simpel ali pa komplicirano, potrebna je zrelost, da to spoznaš in vseeno odpreš srce.

Srečno!

Mati mora biti tista,ki odpušča.Mati te vodi,usmerja,motivira,svetuje,pomaga.Čas celi vse rane.

New Report

Close