Starševstvo in vzgoja

Odgovarjajo: mag. Nataša Durjava, EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka • prof. Andreja Vukmir, spec. zakonske in družinske terapije • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Motivacija za učenje

Default avatar
Pozdravljeni! Stara sem 25 let in delam podiplomski študij. Moj večni problem je kako se spraviti k učenju oz. kako najti motivacijo za učenje. S tem imam probleme že od srednje šole. Nikoli mi ni pomagalo prigovarjanje mame, ukori, opomini, razne nagrade za učenje... Vedno sem rajši vse drugo počela kot se učila. Ko se mi je ratalo spravit k učenju mi je učenje steklo in sem dobivala tudi zelo dobre ocene, ampak da pridem do te faze je skoraj nemogoče. Vse naredim v zadnjem trenutku, ko so že nujno potrebni pogoji za napredovanje v višji letnik in podobno. Sem kar malo razočarana nad sabo, da pri teh letih in po tolikih letih šolanja nisem sposobna vsaj par urc na dan sedet za knjigami. Tudi za letos sem si obljubila eno super nagrado, če naredim vse izpite do konca junija, pa se še kar ne spravim k učenju.

Zadnje čase je moj največji problem, da ogromno ur prebijem za računalnikom in ves čas samo surfam po internetu in se pol zaradi tega ne učim. Tukaj sem sama v stanovanju, tako da ne morem nobenemu dati računalnika za tistih par urc, da jaz ne bi imela dostopa do njega. Sem se že nekajkrat šla zaradi tega učiti v knjižnico, mi je tam sicer lažje, ampak se najlažje učim proti večeru in ponoči, takrat pa žal ni knjižnica odprta, pa tudi čez vikende ne...

Je imel že kdo kakšne podobne probleme? Kako jih je rešil? Pa prosim brez komentarjev v stilu, da naj pustim faks, če mi ne gre učenje, ker vem da nisem neumna, samo težko se spravim učit.
Hvala za vaše odgovore!

Moderatorji

mag. Nataša Durjava , EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka
durjavaN
prof. Andreja Vukmir , spec. zakonske in družinske terapije
Zavod Pogled
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic