Forum.Over.Net

Starševski čvek

Tito - obletnica smrti

Default avatar

Tito 2013

Obletnica smrti tovariša Tita

4.5.1980 - 4.5.2013

33 let, joj kako je minilo.
Default avatar

gi.h

Srečen dan!!!
Default avatar

Popay

Jp, še nebo joka. Nam je poslal celo točo nad Slovenijo, ker smo zašli iz njegove poti.
Default avatar

vv.vv

Popay je napisal/a:
Prej nam je on pošiljal točo, zdaj jo mora pa Bog...
Default avatar

o o

O mrvtvih samo dobro.

ni nam bilo tako slabo, da mladi ne bi našli dela, če že službe ne!
Default avatar

koprčanka2

Popay je napisal/a:
Še dobro da se je naš Popo obrnil proti Janković-Stanovnik-Kučan smeri, da imamo že cel dan sonce :-)
Default avatar

aHa

o o je napisal/a:
Seveda, glavno je, da nekaj delaš, če že zaslužiš ne, kajne????
Default avatar

relativno

aHa je napisal/a:
Plače smo dobivali VSI, delali pa nekateri.
Danes delajo le nekateri, plače pa jih dobi manj kot jih dela.

Nimam velike pokojnine toda za tisto kar sem delala dovolj.
Default avatar

o o

aHa je napisal/a:
Ja, čeprav sem bila navadna delavka, nisem niti enkrat ostala brez plače ali plačanih prispevkov.

In želim si le to, da bi se mojim otrokom dogajalo enako.
Default avatar

4.5.2013.com

Slava mu - vedno bo simbol blaginje in miru.
Default avatar

pa smo takrat mislili...

...da je v državi vse narobe! :-(

Slava mu!!
Default avatar

Janez Kranjski

Živel maršal Janez!
Default avatar

lubiana

Naj počiva v miru, slovenske matere sin.

Slika

Slava mu.
Default avatar

hehe jugonostalgiki

Na srečo sem mlajša generacija in nimam nekih konkretnih spominov na tega strička. Se pa še dobro spomnim, kako je jugo gospodarstvo propadalo še krepko v socializmu in posledično je šla država v franže.
Po profesiji sem pa zelo dobro seznanjena z vsemi dolgovi, ki so jih Jugoslaviji odpisovali v času Tita.

In vi tukaj o blagostanju. Seveda, skozi prizmo lastne riti, ampak to ni to. Dokler ne boste sposobni realnega uvida v situaicjo v kateri je Slovenija in v situacijo v kateri je bila Jugoslavija, bo tako kot pač je.
Ne vem kaj je z vami ljudje. Vi bi vsi v neki pravljici živeli, pa da nekdo drug misli in odloča od vas, vi pa da samo na banko greste in dvignete denar...
Groza kakšni pasivneži.
Default avatar

lubiana

hehe jugonostalgiki je napisal/a:
Mene bi na tvojem mestu, bolj tvoja pasiva skrbela.

Pa še to - tisto ni bila pravljica, v kateri zdaj ti živiš. Je lepo ane? ;)

Slika
Default avatar

naj počiva v miru

lubiana je napisal/a:
Lepo napisano.

Naj počiva v miru.
Default avatar

slava mu

Slika

Nekaj ne štima, če je res bil tako zloben, potem ne vem čemu je na njegov pogreb prišlo toliko predstavnikov tujih držav, delegacije, eminentni posamezniki .... . Do sedaj še se nobenemu voditelju ni poklonilo tolikšno število pomembnih ljudi. Glede na to lahko sklepamo, da le ni bil tako zloben kakor ga nekateri predstavljate. Običajno tisti, ki v tistih časih niste živeli ali pa ste bili še v vrtcu, no pa seveda tudi tisti, ki si sedaj neopravičeno polnite žepe na račun nemočne raje.
Default avatar

Tito je bil

spoštovan po celem svetu, nekateri pravite da je kradel, OK, pa če že je je tudi nam dal. DANES KRADEJO NAM PA NIČ NE DAJO !

TITO vsa čast in slava ti, počivaj v miru, čeprav ti nekateri tega ne dopuščajo.
Default avatar

slava mu

slava mu je napisal/a:
Ne se sekirat zaradi nekaj trapastih posameznikov. Večina nas ve, kdo je bil Tito in kako smo živeli. Tisti, ki niso živeli v naših časih so še najbolj pametni in vsevedni.

Na Titov pogreb so prišli z vseh strani, z zahoda, z vzhoda, s Kitajske, kronane glave, neuvrščeni. Vsi. In to ne tretjerazredni ministri, ampak kralji, predsedniki.
Default avatar

PaJa

slava mu je napisal/a:
Ja, mi, ki smo živi, vemo kako smo živeli.
Tisti, ki so po njegovi krivdi mrtvi, tega žal ne morejo povedat!