Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek večje družine – ogrevanje vode

večje družine – ogrevanje vode

Zanima me, kako tisti iz večjih družin (6 članov in več) zagotovite toplo sanitarno vodo za vse družinske člane? Predvsem kar se tiče tuširanja. Kako velik bojler imate, da se zadnji ne tuširajo z mrzlo vodo?

…pretočni bojler?
Samo je kriza, če je več kopalnic in drug drugemu “kradejo” vodo.

Saj se v teh velikih čredah bolj poredko tuširajo.

Res odgovor na mestu, ja… Na nivoju mona pač…

Družine s 4 otroki se ne tuširajo? Veš iz prve roke, ker živiš v taki družini? Ali pa morda družina z dvema otrokoma, živijo pa v hiši z babico in dedkom. Tudi ti se ne tuširajo?

Pri nas se po dva in dva skupaj tuširata.

Ko smo imeli bojler, se je moški del tuširal zvečer, jaz prva zjutraj, za mano pa hči, ki je porabila cel bojler. Sedaj je topla voda na plin, pa še različen tajming imamo, tako da problemov ni več.

Dokler nisem uvedla takega reda sem pred kopalnico na 5min. vpila: šparaj vodo. Pa je zadnji kljub temu zadnji vedno ostal brez tople vode.

Poskušajte se dogovoriti za časovni termin. Res je problem, če se šola in služba začne ob enakem času.

tkole na palec:

Toplotna črpalka (TČ) ene 300, morda 400 l (če mate gor vezna pralni stroj, pomivalni stroj je fajn kaka 400 l)
če se da kominibiniraj še kake kolektorje gor
dogrevaš pa s kakim čim cenekjšim energentom (ne gloh z elektriko, mapka kakimi peleti, morda drvmi (biomasa))

samo tak hec zna biti takoj ene 5 , 10 jurjev… sam maš pa subvencije

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Mi smo sicer “samo” 5-članska družina. Imamo TČ 300l in ko pridem jst na vrsto … zadnja … se še lahko namakam v vreli vodi. 🙂 Je pa res, da tamala se kopata skupaj, potem se ta velik in tata tuširata (na hitro pač … po moško) … in potem pridem jst, ki sem rada ene pol ure pod tušem. 🙂 Mogoče potem na koncu res ni več tako ekstremno topla, kot je po mojem okusu … 🙂 … ampak se ni za pritoževat.

kolektorji segrejejo 750 l vode, vendar je voda segreta zjutraj takoj, ko se pokaže sonce
z viškom pa ogrevamo hišo poleg TČ

New Report

Close