Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Na kakšen način kupujete garderobo?

Na kakšen način kupujete garderobo?

Idejo sem dobil na ženskem čveku, kjer se je debata o šopingu v Bosni sprevrgla v razpravljanje, ali se splača kupovati dražja in kvalitetnejša oblačila ali ne.

Kako vi ravnate? Ste eni od tistih, ki vsako sezono menjajo celotno kolekcijo, od glave do pet in posledično seveda tudi kupujejo cenejšo robo, sicer bi bankrotirali? Pač nagonsko, kot večina, kaj je pač “najbolj moderno”?

Ali pa gojite nek svoj slog, imate radi, da nekatere stvari držijo dlje, ne kupujete vsako sezono nove jakne in novih zimskih čevljev za sneg…

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

S težavo. Ne vem kdo si je izmislil, da je nakupovanje oblek neka sprostitev. Po petih minutah bi najraje kr užrla kšnga, ki se s kupom vrečk in tropom nadobudne mladeži prav po polžje vlači tik pred mano in zavzame celo avenijo:) Pa une komolčarke, ki ti ravno izpred nosa staknejo z obešalnika ravno tisto srajco, ki ti je bila všeč…
Nakar garderoba, kjer ti mora uspet v pol metra krat 20 cm slečt bundo, pulover in po možnosti še hlače (nikjer nobenga obešalnika, valda) in nase navlečt kšno obleko, ki ti je seveda premejhna. Ven prideš ves zadihan, z naelektrenimi lasmi u stilu The Cure u ta najbolših časih.
In na konc kupiš iz obupa kr neki, kar zagotovo ne boš nikol več obleku.
Krasni so tud uni špegli u garderobi, kjer v vseh zgledaš, k da imaš rit kot vogal centralne banke, čeprav si twigy, to se posebej izkaže pri kupovanju kopalk.

Kupim kar mi je všeč, rahlo sledim modnim smernicam, grem pa raj enkrat pa kupim ful, kot da bi šla večkrat.

Malo enega in malo drugega. Imam nekaj dražjih stvari, ki jih nosim dlje časa in nanje tudi malo bolj pazim. To seveda pomeni, da spadajo bolj med klasične stvari, ostalo je pa bolj nekje v srednjem rangu. Ne kupujem pa si oblačil ala Center mode ali kaj podobnega, kjer že na 100 metrov vidiš da je zanič roba. To seveda pomeni, da ne morem biti oblečena po zadnji modi, kar mi pa tudi na najbolj v interesu, ampak se oblačim tako, kot mi v enem trenutku odgovarja.

Imam pa čuden stil nakupovanja. Vedno se zapičim v prvo stvar, ki jo vidim. Včasih potem tega namerno ne vzamem in grem pogledat še kam drugam, ampak na koncu vseeno pristanem pri prvi izbiri.

Jaz garderobo dopolnjujem in ne kupujem stvari,ki so moderne le eno sezono..
Imam tako H&M in no name oblacila,kot nekaj designerskih kosov… (Helmut Lang,Kenzo,Custo..)
Priblizno tudi vem,v katerih trgovinah bom nasla kaj zase:-)

:)))) Točno tako :)) Pol ko že msiliš da si se znebil celulita, ugotoviš v eni trgovini da se še rpav lepo vidi.

Priznam, da mam že tri leta iste čevlje, eni so vmes razpadli, trojne kavbojke, pa narastek čez pol glave. In ko najdem vseen kako staro cunjo nek na dnu omare in vso pomečkano, pa dam to gor, pol pa kdo vpraša če mam novo :))) Lani ko so bile razprodaje pa sem končno imela nekaj denarja, da ga v miruzapravim, so mi pa ukradli skup s torbo še denarnico z dokumenti. Ko bodo boljši časi, pa tud ne mislim kupovat oblačil po high cenah, ker tud če gor Nike piše (recimo da sem se ravno na športna oblačila spomnla…), ko vem da je lahk s Kitajske pa je en kos cunje 1 dolar, tu ga pa dobiš za 9k SIT, isto je pa z dost drugimi stvarmi.

Stvari kupujem, ko kaj rabim, večkrat pa je tak, da ne rabim, ampak mi je pač nekaj všeč in pol enostavno moram to imet:-) Na razprodajah pa vedno, čeprav glih tak ni potrebno. Zdaj glede cene pa je tak, da včasih dam več včasih manj, odvisno od finančne situacije, pa večkrat je tak, da izkoristim razne praznike pa rojstne dneve, pa takrat potem dobim kaj dražjega.

Jst sm bolj sezonski tip. Stvari se hitr naveličam, imam pa en svoj stil oz. ne pretiravam z modnimi hiti..npr. ultrapopularnega Pink, Sex, Fancy..baga ne kupm pa če mi oni plačajo da ga odnesem :)) Tko, da imam par trgovinic, kjer vedno najdem kej zase in ponavadi kr tja zavijem 🙂

Mal več denarja namenim edin kakšnim zimskim plaščkom, jaknam…pa recimo čevljem. Čeprov ne dam 22 čukov za Puma superge..Če si zaželim kej dragega počakam na razprodaje in si kvaliteto privoščim po ugodni ceni.

Odvisno – majčke kupujem poceni, ker se jih hitr naveličam. Poleg tega se mi zdi, da npr. črne hlače lahko večkrat oblečeš, ista majica pa nekak “bode” v oči, bolj si jo zapomniš. Posledično deluje, kot da si vedno oblečen v eno in isto. Tako, da jaz imam zgornje dele v zelo različnih stilih, barvah, tudi več jih imam.

Hlače, razne jakne, plašče in čevlje pa raje kupim nekoliko bolj kvalitetne – posledično dražje. Nisem pa nek modni obsedenec, nekatere trenutne modne domislice me spravljajo v smeh, če ne celo v grozo. Hja kaj čmo – 80a so bila, za moje pojme, modni kiks – samo upamo lahko, da se ne bodo povrnila v preveliki meri.

Ti pa sam se o cunah postas……

Znamka mi ne pomeni čisto nič, kupim tisto kar mi je všeč in kar mi lepo stoji, kar pa z znamko nima nobene zveze! Ponavadi te cunje nosim leto, dve, odvisno kolk pogosto kaj nosim. Nikoli pa ne bi kupvala dražje stvari, ker naj bi bile kvalitetnejše, ker se mi tako mišljenje zdi naivno! Dražje plačuješ znamko ne pa tudi kvaliteto. Npr. Levis hlače so po kvaliteti ene najslabših, pa so tolk drage, tko da ne meši teh dveh pojmov. Dostkrat kupim kakšno stvar, ki je tudi zelo draga pa ni nobena znamka…

:))) da nisi ti tip?

lp ajs

Hm..preden grem v trgovino pomislim koliko je tistih 30 dek bombaža v resnici vredno…tko da na splošno mam odpor do dragih stvari ker se počutim nategnjenga… sam če se pa v kej zapičim hehe… 🙂

lp ajs

To je isto kot pri tlakovcih! Kdor se ne spozna, je v rit! Te nategnejo by the way!

Pol si pa malo poglej kavbojke v Emporiumu ki jih hočejo prodat ta 15čukov pa se jim od daleč ne vidi da niso ok. Od malo bliže pa so ista šund roba kot metro….samo da so dražje

and now for something completely different… :))))))))))))))))

lp Monty Python

Kriza “srednjih” let…:D

Spadam bol v drug razred… sploh kar se tiče kake zimske bunde, kavbojk, čevljev (sploh zimskih)… kupim 1x na leto in kvalitetno.
Mogoče z malo večjo frekvenco kako jopo/pulover – ki se nažalost neglede na kvaliteto (izjema kak Hugo Boss – za katerga pa tko nimam denarja) abšlesajo… – pa še to torej zarad kvalitete neham nosit ne zarad mode.

Še najbolj frekventno majce (za katere ne grem v rdeče cifre) – pa tut te ne grejo v nič – ko odslužijo svoje ratajo “fitness clothes”… 🙂

Sicer pa nevem… a se je moda nekga (moškega) študenta ful spremenila v zadnje 2-3 letih? Meni se zdi da ne… in posledično res ni treba kupit vsak mesec novih cot… Sploh pa se mi redno dogaja, da tut po 1 letu pavze oblečem kako zadevo k mi je spet kul (če je le nisem “prerastu” hehe)…

No, si že kupim vsako sezono par stvari, ampak zmeraj nekako gledam na cene, da ne kupujem pretirano dragih stvari, ker se mi zdi res brezzveze. Pa tudi ne dam vstran vseh stvari, ko si kupim nove. Kakšne puloverčke imam lahko celo par zim.

Ajde, daš več za kaki plašček al pa kaj takega, ko ziher nimaš samo eno zimo, ali pa za teniske že dam malo več denarja, tega me je že zgodaj ata naučil, da za teniske raje daš malo več in maš dobre, kot pa da bi neke plastične mel na nogah. Medtem, ko za čevlje dam tudi po par jurjev, če jih kje najdem, ker glede na to, kolko si jih nakupim… 🙂 Pa kake majčke čist navadne valjda, d abom bolj poceni kupla, ker se res ne splača dat kakih 8 jurjov za kako čist navadno tanko majčko.

Svoj stil, vem kaj mi je všeč in to kupujem. Posledično tudi ni nobene potrebe, da bi zamenjala vsako leto vse. Par stvari je bolj, par manj dragih. Če mi je nekaj všeč & vem, da je kvalitetno, mi ni težko dati več. Moja naj firma je Morgan de toi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close