Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poroka -priče

Poroka -priče

Kar tako iz firbca me res zanima, zakaj je potrebno, da imaš ob poroki pričo?

ker je poroka civilnopravna pogodba, po Zakonu o družinskih razmerjih

Zakon pravi nekaj, jaz pa menim, da sta nujni zato, ker sta oba udeleženca( vsi različni , vsi enakopravni) v trenutku poročne evforije opravilno nesposobna, kaj pa drugi menite? Lp vsem samskim in poročenim, reklamacije se pošiljajo pričam.

Ja, ampak je neka čudna pogodba. V teoriji piše: “zakonca imata dolžnost, da se vzajemno spoštujeta, si zaupata in si medsebojno pomagata”, v praksi pa sodnika ne zanima, kdo je koga pretepal ali varal, da je prišlo do nevzdržnosti zakonske zveze po tej pogodbi. Tega ne razumem.

Midva sva se porocila brez pric in nama prav fajn laufa. Sva bila pa oba opravilno sposobna na dan poroke 🙂

Mogoče, ampak prav gotovo ne v Sloveniji. Pa tudi če, tak zakon ni veljaven po slovenski zakonodaji.

Mogoče, ampak prav gotovo ne v Sloveniji. Pa tudi če, tak zakon ni veljaven po slovenski zakonodaji.[/quote]

E velja velja, na UE v Slo me vodijo kot poroceno in zato, ker nimam pric mi nihce niti slucajno ni kompliciral. Aja, porocil naju je pa sam g. zupan, kater pa ne izdam 😉

Mogoče, ampak prav gotovo ne v Sloveniji. Pa tudi če, tak zakon ni veljaven po slovenski zakonodaji.[/quote]

E velja velja, na UE v Slo me vodijo kot poroceno in zato, ker nimam pric mi nihce niti slucajno ni kompliciral. Aja, porocil naju je pa sam g. zupan, kater pa ne izdam ;-)[/quote]

če sta se poročila v sloveniji, so nekoga zavedli kot pričo. mogoče zaradi osebnega poznanstva z matičarjem priče niste rabili ob dejanskem obredu, ampak nekdo je v papirjih napisan kot priča.

sicer lahko eden od vaju vloži tožbo za neveljaven zakon…..
in bo uspel…

Lorealka, mene pa zanima…čist tko, iz ferbca: A si še poročena in pa…. ali si sploh kdaj bila???;))

New Report

Close