Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ob kateri uri imate kosilo ob nedeljah?

ob kateri uri imate kosilo ob nedeljah?

v naslovu…. Mi med 12 in 12.30 uro,med tednom okrog 15 ure,delam do 14 ure

hvala

V nedeljo med 12.30 in 13.00, med tednom pa med 16.30 in 17.00 in tako združino še kar večerjo.

Odvisno od marsičesa, nekje od 13 – 17ih, odvisno od tega kdaj greva na izlet, če pred ali po kosilu, če greva dlje, pa tam jeva, ko kaj najdeva..

nova
Uredništvo priporoča

od dvanajstih do enih, da imamo pol še kaj od popoldneva

Niti ne vem, tam enkrat med 13.30 in 15.00. Jaz ga sploh ne jem in imam sicer ful odpor do hrane v dopoldnaskem času, pa zato morda podzavestno zavlačujem s kuho (a zaradi otrok kuham).

Jem vsak dan med 16 in 17 uro, včasih tudi kasneje, poleti sploh….med tednom in vikendi.

Ne razumem pa žensk, ki med vikendi pripravljajo zajtrk ob 9 in kosilo ob 12, potem je logično da je družina lačna še enkrat ob 17-18 uri, ko tudi sicer med tednom jejo kosilo….ampak ok, vsak po svoje, ….

Nekje med 13:30 in 15:00, če smo doma.

Itak po nedeljah potegnemo s spanjem in tudi zajtrkujemo pozneje, tako da kosilo ob 12:00 bi bilo prezgodnje.

Ko smo pač lačni, to je lahko ob 12h, lahko pa ob 16h ali še kasneje pa je pol že večerja.

Ko pridemo od maše, grem koj v kuhinjo in začnem pripravljati. Okrog 11 ure pride tašča, malo kasneje še stric Poldi, ki živi sam.
Kosilo je na mizi natančno ob 11:59 in ob 12 se skupaj vsedemo in pojemo – potem sledi pogovor in sladica, nato pa kava v dnevni sobi ali na vrtu.
Pospravljam potem, ko tašča in Poldi odideta – ponavadi po 16 uri. Mož pa gre malo počit. Ko pospravim in pomijem ga zbudim, da gre s sosedom Francijem na pivo v gostilno pri trgu.
Potem, pa pogledam kako nadeljevanko ali malo štrikam – potem pa že sledi priprava večerje, ki jo imamo ob 18:30 – da lahko mož ob 19-ih gleda poročila.

Normalo prehranjen človek ima 3 glavne in 2 vmesna obroka. Jaz tako jem že od otroštva, prav tako moje družina.

Zajtrk 7-8
Malica 10-11
Koslio 13-14
Malica 16-17
Večerja 19-20

Mogoče pa ravno zato pri nas ni nikoli težav s težo, pri nobenem.

Ob sobotah in nedeljah ob 14h, med tednom pa vsak nekaj, ko pride, večerja pa ob 18h.
Zajtrk vsak sam, ko vstane.

Če sva ves dan doma( nikakvo vreme), potem med eno in poldrugo. Ponavadi pa nisva doma, takrat pa zelo odvisno kje sva in kaj počneva. Včasih jeva sendviče, pa potem zvečer kaj kuhanega, včasih zunaj kaj pojeva. Zdaj poleti bova bolj na sadju, sladoledu. Ma nimava nekega točnega urnika. Obroke prilagajava dejavnostim, ne dejavnosti obrokom. Načeloma jeva, ko sva lačna. Pri moji mami pa je bilo in je kosilo ob nedeljah točno vedno ob enih.

mi pa imamo ob nedeljah kosilo že med 11.30 in 12. uro. Potem pospravim in imam cel popoldan za družino. Tako je pri nas.

Ko sem lačna. To je pa lahko ob 10 zjutraj ali pa ob polnoči. Ali pa sploh ne. Dan v tednu na to nima nekega vpliva.

Odvisno od vremena.

Mi ob nedeljah ne kuhamo. Od doma se odpravimo okrog 11:30 in skoknemo do kakih kolegov ali znancev, pa tam ostanemo na kosilu, večina kosil je od 13:30 do ca. 15:00, tako da včasih smo že kar lačni, pa še ne prinesejo na mizo.

Bistvo nedelje mi ni in mi nikoli ne bo kosilo.

Pri nas praktično nikoli ne kuhamo, sploh pa ne v nedeljo. Vsak je, kadar je lačen. V nedeljo gremo običajno na izlete, hribolazenje, plezanje, smučanje, kolesarjenje… Pač nekaj zobamo vmes, semena, študenstko hrano, sadje, korenček, sendviče, čokolado…Urnikov hranjenja nimamo in jih nikoli nismo imeli, smo sami športniki.

Uf, meni je patole tako nezdravo,..nič kuhanega, nič toplega, nič na žlico, nič beljakovin, sama suha hrana,…..

sem ziher da pravociraš,če pa ne so te pa frendi ziher zelooo veseli.

sicer pa meni kuhanje ne predstavlja nikakršne obremenitve,pa saj ne rabim stat celo dopoldne za pultom.

je pa tud zelo lepo ko se družina vsaj ob nedeljah skupaj vsede za mizo in je.

Kašna je razlika med sredo, soboto ali nedeljo? In kakšno zvezo ima čas za družino s kosilom ob 12 h? Časa v kuhinji v vsakem primeru porabiš toliko, kolikor traja priprava obroka in potem pospravljanje, pa če je to ob 10 dopoldan ali ob 10 zvečer. Kakšna je razlika, če si namesto popoldneva z družino vzameš čas za dopoldan z družino, ob 12 poješ hitro malico (tako kot med tednom), potem se še naprej ukvarjaš z družino, npr. ob 17 pa imaš topel obrok, tako kot med tednom. Meni se zdi to čisto primerna razporeditev
– pozimi, ker lahko izkoristiš cel svetli del dneva, kosilo pa lahko komot ješ ob luči
– za izlete, delo itd, ker malico lahko vzameš s sabo in manjši obrok te tudi ne obteži in ne ustavi
– poleti, ker v opoldanski vročini bolj tekne kako sadje ali solata

Uf, meni je patole tako nezdravo,..nič kuhanega, nič toplega, nič na žlico, nič beljakovin, sama suha hrana,…..[/quote]

Tople hrane pa res ni (ampak ontogenetsko je bil človek tako in tako nabiralec;)))) beljakovine so v jogurtih, sirčkih, ki so namazani, pa v semenih tudi, ….pa ogromno vlaknin je v sadju in zelenjavi. Štos tega je prehranjevanje “po malem”, ko ti pač pač prija.
Takole živimo že dolgoooooo, tečem(o) tudi male maratone, težo imam pa tudi vrhunsko, pa ostali družinski člani tudi.

isto kot med tednom med 13-14 uro

Ob 11.30 !

okoli 15h.. radi doolgo pospimo in pozno zajtrkujemo

New Report

Close