Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posebne odeje, da se otrok ponoči ne odkrije

Posebne odeje, da se otrok ponoči ne odkrije

Že pred časom je bil tukaj objavljen link na internetno stran, kjer so prodajali posebne odeje slovenskega proizvajalca, pri katerih je bila osnovna ideja, da se otrok ponoči ne more odkriti. Iščem, pa žal ne najdem. Imamo mogoče kdo shranjen link? Hvala, LP!

Zakaj pa spalna vreča ni OK?

Ne rabim ne vreč in ne odej, ampak rabim tisto stran kot primer predstavitve izdelka.

Misliš tole?

http://www.mali-vragci.si/reer-drzalo-za-odejo-4-kos-3

http://www.indiegogo.com/projects/zipcover-the-best-you-can-do-for-your-child

Tole je to, super, najlepša hvala! 🙂

Zelo dober izdelek, po tistem, kar vidim. In bi kupila zaradi padanja dol, ko bo moja punčka šla v navadno posteljo. Kar pa se odkrivanja tiče, je moja filozofija, da se otrok odkrije z razlogom, da mu je vroče in jo pustim odkrito, če se sama odkrije. Opazila sem, da če jo zebe, se sama pokrije, pa čeprav je stara šele dobro eno leot.

Mučenje otrok, po mojem mnenju.

Vprašaj se raje, zakaj se otrok odkriva. NO? Zato, ker mu je prevroče!

Če boš imela 3 stopinje manj, se zagotovo ne bo odkrival. Ali pa mu malo zraka spusti v sobo, revčku.

(Čim naletim na takole bolno zadevo, me zvije. A je res toliko neumnic, ki nimajo občutka za toploto, vlago, veter, zrak…. OMG. Ubogi otroci….)

Svašta….
Tale stvar je izmed seznama “Ne potrebujete”, ko delate seznam stvar za otroka. Ta ima dva razdelka “Potrebujete” in “Ne potrebujete”.
Pod “Ne potrebujete” je svašta neumnosti, s katerimi trgovci seveda ustrežejo potrebam novodobnih supermam.

Pa mu dajte eno bolj toplo pižamco….

Mene bi bilo strah, da bi se lahko zadušil.

Zato nisem uporabljala teh priponk in odej.

lp,D

Preden smo se preselili v novo stanovanje, smo imeli otroka v sobici brez izolacije, s slabim lesenim oknom, pod katerim smo morali pozimi zadelat z brisačami in odejami, ker je spodaj tako pihalo, da je dvigovalo zaveso. Obrnjeno direktno na vzhod, od koder je nabijala burja, ki je lomila drevesa in premetavala kontejnerje. Ponoči se seveda ni kurilo, mentaliteta lastnika hiše pač. V sobi je bilo slabih 14 stopinj. Otrok se je celo noč odkrival. Res…sigurno mu je bilo toplo, jaz pa neumnica brez občutka za toploto, vlago in veter. Ker 13, 14 stopinj ponoči je tako toplo, da se moraš odkrivat?! Tisto zimo sva bila v povprečju bolna vsak po 3 tedne. On ker je bil večino noči ledena kocka in jaz, ki sem vstajala in ga pokrivala.

Od selitve dalje nimamo več tako mrzlo. Otrok se odkiva tudi sedaj. Pa ne zato, ker bi mu bilo toplo ali mrzlo, pač pa zato, ker ne spi pri miru, obrača se vsakih nekaj trenutkov, noge gor, glava dol, čez pet minut glava gor, noge dol, počez, postrani, z glavo na postelji in telesom na tleh. Tak pač je.

Preden smo se preselili v novo stanovanje, smo imeli otroka v sobici brez izolacije, s slabim lesenim oknom, pod katerim smo morali pozimi zadelat z brisačami in odejami, ker je spodaj tako pihalo, da je dvigovalo zaveso. Obrnjeno direktno na vzhod, od koder je nabijala burja, ki je lomila drevesa in premetavala kontejnerje. Ponoči se seveda ni kurilo, mentaliteta lastnika hiše pač. V sobi je bilo slabih 14 stopinj. Otrok se je celo noč odkrival. Res…sigurno mu je bilo toplo, jaz pa neumnica brez občutka za toploto, vlago in veter. Ker 13, 14 stopinj ponoči je tako toplo, da se moraš odkrivat?! Tisto zimo sva bila v povprečju bolna vsak po 3 tedne. On ker je bil večino noči ledena kocka in jaz, ki sem vstajala in ga pokrivala.

Od selitve dalje nimamo več tako mrzlo. Otrok se odkiva tudi sedaj. Pa ne zato, ker bi mu bilo toplo ali mrzlo, pač pa zato, ker ne spi pri miru, obrača se vsakih nekaj trenutkov, noge gor, glava dol, čez pet minut glava gor, noge dol, počez, postrani, z glavo na postelji in telesom na tleh. Tak pač je.[/quote]

Te razumem, samo glej, otrok raste in prihaja poletje. In če je tale dekica ok za zimo, pa še to le, če so noči res mrzle in stanovanja premalo ogrevana, je za poletje to čista tortura.

Imam jaz tri take odkrivalce, pri 6 letih še vedno padanje po tleh iz postelje med drugim … Samo počasi se pa tudi že začnejo zavedati in tudi prevzeti odgovornost za pokrivanje ponoči. Ker tudi pasiva na tem področju ni dobra, ustvari otroke, ki se ponoči zbudijo in kličejo starše češ … mami, vroče mi je … pišuka, ja odkrij se, no …

Imam 5 otrok in iz izkušenj lahko povem, da otroci se ponoči odkrivajo, četudi jih zebe. Ponoči ne kurimo in moji so se zbujali prav zaradi mraza, večkrat so se odkrili in se seveda niso nazaj pokrili, jaz pa jih tudi nisem, če se nisem zbudila in so se zbudili ledeni od mraza in prav zaradi mraza.
Zato se mi zdi izdelek dobra pogrutavščina, če bi imela še manjše otroke, bi sigurno kupila. Sicer sem se sedaj spomnila, da bi lahko na podoben način tudi ježke za zalepit našili na posteljnino.
Ena pravi, da to ni za poletje, saj na posnetku je prikazano, da ne rabiš zadrge zapreti in je navadna odeja.

Preden smo se preselili v novo stanovanje, smo imeli otroka v sobici brez izolacije, s slabim lesenim oknom, pod katerim smo morali pozimi zadelat z brisačami in odejami, ker je spodaj tako pihalo, da je dvigovalo zaveso. Obrnjeno direktno na vzhod, od koder je nabijala burja, ki je lomila drevesa in premetavala kontejnerje. Ponoči se seveda ni kurilo, mentaliteta lastnika hiše pač. V sobi je bilo slabih 14 stopinj. Otrok se je celo noč odkrival. Res…sigurno mu je bilo toplo, jaz pa neumnica brez občutka za toploto, vlago in veter. Ker 13, 14 stopinj ponoči je tako toplo, da se moraš odkrivat?! Tisto zimo sva bila v povprečju bolna vsak po 3 tedne. On ker je bil večino noči ledena kocka in jaz, ki sem vstajala in ga pokrivala.

Od selitve dalje nimamo več tako mrzlo. Otrok se odkiva tudi sedaj. Pa ne zato, ker bi mu bilo toplo ali mrzlo, pač pa zato, ker ne spi pri miru, obrača se vsakih nekaj trenutkov, noge gor, glava dol, čez pet minut glava gor, noge dol, počez, postrani, z glavo na postelji in telesom na tleh. Tak pač je.[/quote]

podpišem. Otrok se ne odkriva, ker mu je vroče – kar lahko preverite same. Otroci se odkrivajo, ker brcajo, ker se še ne znajo pokriti, če se odkrijejo in ker se pač odkrijejo med obračanjem.
Razen otroka od ene zgornje dečve, ki se star 1 leto že sam pokrije. Vsaka ti čast, najbrž ima tvoj otrok nadnaravne sposobnosti.

Ja, nekateri res pišete svetovne neumnosti – otrok (mali, npr. enoletnik ali dvoletnik) je ponoči odkrit, ker mu je vroče. Pa najbrž mu je ravno prav, če je potem sredi noči čisto leden in se še polula po vrhu (kar se, če je v vreči, nikoli)? Aha, a tako ….. ?!? Jao, preden napišete tako bedarijo, raje trikrat premislite.
In ne, spalne vreče niso nobeno mučenje. Moji jih imajo – zimske in poletne, pa čisto lepo spijo v njih od 3. oz. 4. meseca starosti dalje. Od nekje drugegal leta, ko so brez plenic, si jih pač odpnejo in smuknejo ven, če je treba na stranišče, potem pa nazaj. Smo poskušali brez vreče in samo z oddejo, pa se, razen za popoldansko spanje to nikakor ne obnese. Nikakor se ne pokrivajo sami, niti petletnik ne. Oz. ta se potem zbudi zjutraj čisto premražen. Da pa se dobro leto star otrok pokriva sam? :-))) Ja, očitno je edinstven primerek, res….:-)))
Jao, ubogi otroci nekaterih “pametnjakovičev”, res…Aja, pri 15 stopinjah se pač utrdijo, a ne? :-((((

Se strinjam z ”dobra ideja”.. tudi pri nas se mala odkriva iz neznanega razloga ne da bi ji blo vroče! saj pa otrok morda kaj sanja, kake pa mate ene no..

New Report

Close