Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V čem je fora, da Ljubljančani rinejo na morje za 1. maj? :)

V čem je fora, da Ljubljančani rinejo na morje za 1. maj? :)

Razumem obsedenost celinskega folka z morjem sredi poletja. Pridejo celinska dekleta na plažo in takoj odvržejo cunjice, z modrcom vred. Potem se pržijo na soncu dokler si v tednu dni ne pridelajo kožnega raka.

V čem je pa fora rinit na morje za 1. maj? In to v neke nagnetene kempe za rajo na bližnjo Hrvaško. Pa to razglašat po fejsbuku in tviterju kot da se gre najmanj na Maldive?

Ali pa Ljubljančani v Protorožu za vikend. Pa njihovi zapisi v družabnih omrežjih, kako martinčkjao v Portorožu in pijejo kavo. Ja big deal! Eni pijejo kavo vsak dan v Portorožu. No, ko pridejo Ljubljančani malo manj, ker ni več gušt. 🙂

Slovenija je držaa, ki jo vsak lahko prevozi v pol dneva. Ni nek hud podvig se premaknit 100 kilometrov južneje. Zato ne vidim smisla v takšnem brezveznem hvalisanju samo zato, ker je ena lenoba premaknila svojo rit na sonce. Primorci imamo o njih itak svoje mnenje. 🙂

lepo napisano in se v vsem strinjammmmm!!

če je pa tako, pol pa jaz ne bom šel več na Primorsko, ker očitno nisem tam zaželjen

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Popolnoma se strinjam s tabo.

Ljubljančani se pač morajo “zasnobirati” na morju, drugače se ne počutijo dobro…in da se potem hvalisajo…ker le to znajo:)))

Ej, primorske mone, en sončen pozdrav izpred prikolice:-))) skor, da žabarka…..

1raglja, kje si postavljena, če ni skrivnost?
lp

Pa ne da si to zdaj prvič slišal 🙂

Saj Ljubljančani tudi ne marajo folka z drugih koncev Slovenije. Tako ful zviška gledajo nanje. Še posebej kakšne podnajemnike, tudi če imajo recimo na drugem koncu Slovenije altroke vilo kot je pa tista njihova smrdljiva luknja, ki jo hočejo oddat za bogastvo.

Itak pa ni fora v tem ali vas lokalci marajo ali ne. Zanima me v čem je fora teh morskih počitnic izven sezone med Ljubljančani. Ali vam je to nek ljubljanski statusni simbol, neka ljubljanska fora, kaj?

Ker Primorcem nam je to smešno. 🙂

Tudi mi na Bledu smo jih siti teh nadutežev, nesramnih, nevzgojenih, ki se ne znajo obnašati!!!

Mislim da Ljubljančanov nihče ne mara:)

Pozdrav na Primorsko!!!

Ja, itak da je to zanje statusni simbol. Kaj slišiš po Portorožu te dni?

“Pejmo u Cacao.”

“Ah ne, pejmo raj u Alayo.”

Vrsta za sladoled v Cacau do ceste. Vsi polegajo po tistih brezveznih kavčih. Adijo pamet:)

Po moje so pa lastniki lokalov veseli, da pride folk mal zapravljat. Ker najbrž domačini hodite samo v lokalne poceni pajzle in nekdo pač mora financirat vso infrastrukturo, ki je v zadnjih letih zrasla na obali.
Nisem sicer iz Ljubljane, grem pa za praznike nekam na obalo, k sosedom, kjer vem da bom dobrodošla. Mal prepucat sinuse z morskim zrakom. Eni tako, drugi tako. Po fejsbuku se pa eni hvalijo še, ko gredo na wc, tako da niti ne razumem začudenja nad tem. Fejsbuk je družabno omrežje, kjer ljudje pač delijo dogodke, ki se jim zdijo za tja. Če ti tega ne razumeš, še ne pomeni, da so ostali čudni. Sprejmi, da ne razmišljajo vsi tako kot ti in pika.

1raglja, kje si postavljena, če ni skrivnost?
lp[/quote]
parkirana v postelji, ker me je ujel en zoprn prehlad, drgač na hr, da dam primorcem gmah:-)))
seveda je skrivnost, me lohk en al pa še clo več najde:-)))

Škoda, ker nimam denarja, ker Maj je res eden lepših mesecev. Ker obožujem morje je zame že kratek sproščujoč izlet na obalo pravi dogodek. Če se kdo s tem hvali me pa niti ne gane prav dosti. Tisti, ki so pravi snobi gredo dejansko na bolj elitne destinacije in se niti več ne upajo tako na glas hvaliti, ker je toliko revščine.
V bistvu niti ne razumem dobro kaj avtorja sploh moti? Gostje, ki zapravljajo denar na obali?

ti pa res veš dosti o infrastrukturi na obali,kdo jo financira,hahahhahah;))

Še dobro, da pridejo, nam bi posel že zdavnaj crknil, če ne bi bilo Ljubljančanov. Lokalci so škrti in zadrti. Ljubljančanov smo pri nas vedno veseli. Pa tudi nisem še opazila, da bi nas gledali z viška. Če se normalno obnašate, se oni tudi.

Sami predsodki so vas in foušija.

kar tolaži se sama s sabo

Koliko denarja pa zapravijo, če v kempu grickajo čimps in imajo za zajtrk,kosilo in večerjo hrenovke? :))))
Daj, daj, od teh gostov noben turizem ne cveti.

Koliko denarja pa zapravijo, če v kempu grickajo čimps in imajo za zajtrk,kosilo in večerjo hrenovke? :))))
Daj, daj, od teh gostov noben turizem ne cveti.[/quote]

Tako je!

In ob eni kavi sedijo na soncu 5 ur, v upanju, da bi jih kdo opazil, ahahahaha:)

Ker tako kot ena piše tam v eni drugi temi, so ZADNJE PARE dali za prikolico v kempu! :))))

Koliko denarja pa zapravijo, če v kempu grickajo čimps in imajo za zajtrk,kosilo in večerjo hrenovke? :))))
Daj, daj, od teh gostov noben turizem ne cveti.[/quote]

Tako je!

In ob eni kavi sedijo na soncu 5 ur, v upanju, da bi jih kdo opazil, ahahahaha:)[/quote]

se strinjammmmmmmmm

Obožujem morje in morki zrak. V vseh letnih časih. Poleti v vročini in pozimi, ko brije burja. K morju grem za svoj užitek in prav malo me briga kaj si o tem kdo misli. Aja, pa nisem iz Ljubljane. Sem zato kaj bolj dobrodošla ?

Živi in pusti živeti

Midva greva vsako leto med majskimi prazniki na morje, zakaj maj? . Ker imava oba dopust. Kolektivni. Kam? … Opatija, Rijeka, Krk … ker je blizu, lepoo in poceni ….. greva, da se naužijeva sonca, morja, druge klime, da se napolnijo batarije … greva zaradi neke nostalgije iz otroštva, ker je vse kar sva dobila luksuza od staršev – teden dni Umaga… zato tako rada greva dol. Včasih se v petek po službi zapeljeva do slovenske obale, prespiva kar v hostlu in v soboto nazaj. Samo zaradi lepšega. Ker je drugače.

No meni pa se, kot mariborčanki, zdi totalno mimo, ko gledam avtobuse polne turističara, ki martinčkajo pri Areni in rinejo peš gor proti Pohorju. Mislim, kot da je na vrhu še kaj drugega kot kup dreves… Tako se tebi zdijo brezvezni tisti osebki, ki maja rinejo na morje , meni pa tisti, ki julija na Pohorje.

Sem bil kar nekaj let zaposlen na Bledu in moram priznati, da od Ljubljančanov ni bilo kaj dosti koristi. Od vse gostov so zapravili najmanj, preseravali in izmišljevali pa so se najbolj!!!

Nedelje smo se vedno najbolj bali:)

Za Portorož ne vem, v Koper pa verjetno pogledat, če so nove palme še tam ;).

Ah ja:)))

Nekaj posploševati, da so vsi Ljubljančani zafnani in vzvišani in neolikani je malce primitivno.
V čem je fora, da pridejo na morje. Zima je dolga in biti 5 mesecev zaprt med 4 stenami ja……je fino iti na obalo ali v hribe ali skratka nekam na izlet. Ne vem, če je to ravno hvalisanje in Portorož ipak ni neko medeno mesto je pa blizu in tako za 3-4 urce izleta zelo priročno.
Glede na vso krizo je vsak gost dobrodošel najsibodi Italijan, Hrvat, Ljubljančan…….
Meni ste Primorci zanimivi in vsekakor vabljeni in dobrodošli v najlebše mesto.

New Report

Close