Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa PALEO DIETA STE PRIPRAVLJENE VSAJ 30 DNI

PALEO DIETA STE PRIPRAVLJENE VSAJ 30 DNI

Drage moje že od 2.aprila 2013 sem na paleo dieti moji začetni kologrami so bili 103,3 25.4.2013 danes 98,4. Dieta je krasna nič ne tehtam normalno jem in veliko pijem.
En dan sem pojedla 4 jabolka in 15 dag pršuta, ker mi ta dan ni pasalo nič drugega.
Drugače si pripravim zelenjavo, sadje, različne načine pripravljenega mesa kot so ribe, morski sadeži, govedina, perutnina, pršut…… receptov imam kar nekaj, se pa sproti zmišljujem recepte nekaj z neta.
Je katera pripravljena začeti, jaz pridno nadaljujem. Moj cilj je priti do 65 kg. Naj ne pozabim povedati, da ogromno pijem, neskladkane čaje, limonada, limeta in 1x tedensko multivitaminsko tableto zaradi vitaminov in kalcoj.

Kontakt [email protected]

bi lahko napisala naprimer kaj ješ za zajtrk za kosilo in večerjo..če po 18.ooh še ješ? in z kakšnim športom se ukvarjaš?
lp 🙂

Jaz paleu sledim kakšen mesec, pred tem pa sem pravzaprav odstopala le z rižem, kvinojo in mlečnimi izdelki (sir, skuta).
Meni se obnese fantastično, s hrano se ne omejujem, lačna nisem nikoli in tudi ne čutim, da mi kaj manjka.
Tako, da imam na vsak način v planu nadaljevat dokler mi bo tako ustrezalo. Aja, tudi shujšala sem, kar ni bil prvotni razlog za paleo, je pa zagotovo pripomoglo.Sem na 68.5 kg, prejšnji mesec enkrat sem jih imela še 73.
To je najmanj kg kar sem jih imela v zadnjih 4 letih in pa pravzaprav moja klasična najstniška teža. Zdaj jo le še utrdim pa bo 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Ženske ne bodite naivne, nobene diete ne delujejo! Kaj boste pa potem po dieti? Vse zgubljene, jejte vse normalno 4 obroki na dan zajtrk, mala malica, kosilo, lahka večerja okoli 7..diete pa ne delujejo! po dieti boste izgubljene in začele kg nabijati počasi nazaj. Ali pa če boste do konca življenja potem na dieti? Pomojem da ne boste ker to ni zdravo tudi.

Pa saj je namen diete ravno tak, osvojiti zdrave prehranske navade in se jih držat.
Jaz tako “dietiram” že dve leti in mi ni prav nič hudega. Gre se za izogibanje procesirane hrane pravzaprav, ne vem kaj bi bilo s tem narobe.
In nikjer ne piše, da po dieti pa kilogrami kar sami priletijo nazaj, seveda pridejo, če se zopet pretirava z vnosom, ni pa treba zdaj ljudi zavajat, da se to avtomatsko zgodi.
Kaj je zdravo v prehrani je pa odvisno koga vprašaš, vsak strokovnjak ima neko svoje mnenje, komur verjameš, ta ima prav.
Ni pa tu govora o kakšni hudi restriktivni dieti ala “zeljna juhca”, malo se je fajn pozanimat pa z nekim predznanjem komentirat, ker takole na pamet in vsepovprek nekaj zatrjevat je nesmisel.

loonna bravo, lepo napisano! se strinjam s tabo 😉

Sorry no samo jaz sem nasprotnica diet. Že samo ime dieta je recimo nekaj kar sploh ne bi smelo biti v človeškem življenju normalnega, zdravega človeka. V starih časih so se diet posluževali samo bolni in pa kakšni športniki sedaj pa kar vsi. To je nateg! In dieta defenitivno ni nekaj naravnega in zdravega pa je lahko paelo pa jajčna dieta pa z bananami pa ne vem še s kakimi jajci…resno no:)

Aja, sama sem shujšala nekaj let nazaj iz 70kg na starih 53kg visoka sem pa 167cm. Seveda brez diet, normalno sem začela jesti, disciplinirano jem pa vse samo se skoraj nikoli ne prenajedam več. Ampak dobro ženske pač naredite kakor vam paše, bo itak čas pokazal kako se boste znašle ko bo dieta mimo, v bistvu ni problem v hujšanju problem je v vzdrževanju teže. Povejte čez recimo 4, 5 let če boste uspele držati težo, to se naj šteje za uspeh. Ko premagaš zasvojenost s hrano, ko premagaš kompulzivno motnjo hranjenja. To me najbolj moti na tem forumu vsi neki tupite o dietah nihče se pa ne pogovarja o zasvojenosti s hrano in kompulzivno motnjo in ostalimi motnjami hranjenja. Vsi bi samo da se salo zmanjša ja itak:) saj je to vse lepo in prav..samo če psiha ni uštimana nisi naredil nič.

V starih časih tudi ljudje niso jedli kot jemo danes, ampak so jedli, da so lahko funkcionirali, danes pa hrana ni več nuja za življenje ampak en kup enega preseravanja.
S hrano ima itak sodobna družba težave, tukaj se očitno tega nihče ne loteva, lahko pa ti začneš.
Meni beseda dieta ne predstavlja kamen spotike, gre se pač za način prehranjevanja. Obstajajo pa zelo različne, paleo je dolgoročna, medtem ko dieta z jajci ni in ju kot taki ne moreš enačiti. Če je tebi vse eno in isto potem prav.
“Jesti vse” ima za različne ljudi različen pomen in nekomu, ki želi shujšat jaz nikakor ne bi svetovala naj je vse in, da je to zdravo. Kako je sladkor zdrav, pa margarina ali moka in zakaj človek brez tega ne bi mogel živet in to zdravo.
Fitneserji npr so cel čas na dieti, torej jejo “clean”, bi si upala stavit, da dajo več na svoje zdravje kot nekdo, ki ves čas po malem posega po vsem.
In ga ni, ki bi mi zdajle dopovedal naj si za zajtrk namesto, jajca in zelenjave, namažem pašteto na kos kruha, ker je tako bolj zdravo.
O tem kdo ima poštimano psiho in kdo ne pa nebi presojala na podlagi par prispevkov na forumu.
Cilj imamo enak, ne obstaja pa do tja samo ena pot, če si ti zase ubrala pravo potem lahko samo čestitam.
Kaj bo čez pet let pa nihče ne ve.

Jaz že od kar obstaja berem maxximum portal in moj trener in druge, pišem članke v zvezi s tem, se pravi sem morala kar dosti stvari se naučit, prebrat, preizkusit… Celo življenje se ukvarjam s športom in imam stik z raznimi trenerji, ki so tako BTW vrhunski in trenirajo profesionalce. Mislim, da nihče še nikomur od svojih varovancev ni predpisal keto diete ali pa paleo… Po mojem je to čista neumnost, sploh mislim dolgoročno. Moj trener je bil zelo dober portal, BTW… Medtem ko maxximum zame pride v poštev zaradi kakšnih dodatkov, ki jih kupim tam.

Piše pa na maxximum nekako tako, da je paleo prehrana način prehrane, ki jo je imel naš prednik, sam da lahko se pa uporabi beljakovinske praške… :))) Hahaha, večje neumnosti pa še ne – kje so pa predniki dobili praške?? Paleo ni nič drugega kot v bistvu beljakovinska dieta, s tem da se še nekaterim stvarem bolj izogneš.

Eno je, če se na nekaj alergičen, ampak moraš to z nečim nadomestit, drugo pa je, da izločiš iz prehrane bistvene stvari, ki jih telo potrebuje.

Za določeno obdobje, seveda za tekmovalce v fitnessu zaradi težnje po čim manj maščobe v telesu to pride v poštev za en minimalen čas. Če bi si dobro prebrale svari, bi videle, da imajo tudi off season… Ko ne jedo tako. Pa preden gredo an tak jedilnik, že imajo razmeroma nizek procent maščobe.

Ne bit tako nastorjene proti tistim, ki vam povedo resnico – ker so stvari že pri sebi odkrile.

A ti skušaš dopovedat ,da so tvoji dodatki iz maxximuma bolj “zdravi” kot način prehranjevanja po paleo principu???? Pa ne me basat, no…ha,ha,ha

In po tvojem je kruh, testenine, riž, sladkor,itd…bistvena stvar, ki jo telo potrebuje???? Svašta, no :-)))))

Jaz sem na paleo od 1. Novembra lani. Vsak Dan kuham kosilo za v sluzbo. Procutje je super, nikoli nisem lacna, prej sem bila vedno in ob vsakem casu. Izgubila sem 8 kg, iz 76 na 68 kg in 170 cm visine. Edina tezava je bila kava brez mleka.

Tiste, ki ste na paleu, ste 100% ali imaste pač dneve, ko se ne izide (pikniki, rojstni dnevi,..). Jaz sem na paleu kakšna dva meseca.
Overall se ga držim, pridejo pa tud te dnevi in sem ugotovila, da mi takšna prevetritev organizma ubistvu dobro dene, če se gre za off obrok, če se le ne zavleče na več dni, potem je pa sra**e.

Jaz se držim 99 odstotno. Izjemoma, ce ne gre drugace se kaj pregresim. Se pa paleo ujema z mojo dieto, ki so mi jo dolocili a bioresonanci, zaradi alergij.

Se držim tam nekje 95%.Grešim s kavo+kanček mleka (brez sladkorja),pa sem pa tja kako malo pregreho.
Tak način prehrane mi 100 % odgovarja in sploh ne razmišljam o tej prehrani kot o dieti. Plus je še to, da zdaj vsak dan kuham.

Tudi meni nasploh paše, počutim se veliko bolje in lažje, tudi fizično sem lažja čeprav to ni bil moj namen. Prav zanimivo je s kakšno lahkoto sem se prilagodila.
Tudi sama je ne smatram za dieto, ker mi je najbližji način prehranjevanja, celo mož mi brez težav v skupnih obrokih sledi in prav uživa.
Jaz sem se mleku že dosti prej odpovedala, s sirom je bilo malo več težav ampak ga pač ne jem.
Edino kakšni pikniki me še zamajejo, večinoma ne a prvomajski je bil že tak, da bi bila sicer samo na solati, tako sem pa še golaž zraven jedla.
Kakorkoli, prav zanimivo je, da večini, ki se odloči za paleo, ta odgovarja tudi na dolgi rok.

Od 2. aprila do danes sem lažja za 10 kg. Počutim se krasno, pa še nekaj Paleo ni dieta ampak zdrav način prehranjevanja. Všeč mi je, da človeka pripravi do tega, da si skrbno kupuje živila in sam kuha. KRASNO!!!!!!

Pišite mi, da si potalamo kak jedilnik in misli 🙂
[email protected]

Paleo dieta sploh ni dieta, ampak način prehranjevanja in življenja. tako, da s takim načinom, ko ga enkrat preizkusiš in občutiš vse pozitivne posledice, nadaljješ, sploh ne razmišljaš, da bi nehal… Mogoče le kakšen prekršek ob izrednih situacijah…

Moje izkušnje: po 4 mesecih paleo prehranjevanja sem izgubila 10 kg, vendar nisem bila nikoli lačna.. počutim se odlično, zdravstvena slika super (sem imela preventivni pregled prejšnji teden je vse super)….

Mislim, da je to kar pravi in najbolj naraven način uravnavanja telesne teže in na splošno zdravja..

Dober večer, sem tudi na paleo prehrani že skoraj 2 meseca. Zanima me, če kdo ve, kako je z izgubo kilogramov. Meni so šle kile kar dol, čeprav to ni bil cilj, vesela sem, da sem izgubila vse šlauhe okoli trebuha, ampak zdaj bi rada nadaljevala s paleo načinom prehranjevanja, ne bi pa rada še naprej izgubljala teže. Kako naj ravnam? Kaj naj jem? Kakšen nasvet?

Hvala!

Jaz bi enostavno povečala vnos kalorij, če tvoje telo dobro prebavlja maščobe, boš to najlažje storila ravno z maščobami.
Žlička masla nekje, olivnega olja na solati več, ekstra oreščki, manj pusto meso..

kaja k, tudi meni so šle kile dol, kljub temu, da to ni bil moj namen. Ampak nekje sem prebrala, da izgubiš ali stopiš samo tisto kar je preveč oz. odveč, potem se izgubljanje (hujšanje) ustavi.
Uporaba večje količine maščob, pa po moje ni rešitev, saj je slošno znano da se od ( dobrih ) maščob ne redimo, zato je njihovo omejevanje nesmiselno ( tudi za tiste, ki si želijo zmanjšati telesno težo ).

daisyc, se strinjam, to JE način prehranjevanja. Jaz se po dveh mes. in pol počutim super, nikoli lačna, od prejšnjega prehranjevanja ( vsejedka ) nič ne pogrešam, nikoli nimam volčje lakote… Vedno imam dovolj energije, veliko se športam ( predvsem tek in gorsko kolesarjenje ), zato sem bila na začetku v dilemi, ali bom zmogla narediti kakšno zahtevno turo, vendar ni problema ( očitno res ni vse v testeninah ).

Pa še nekaj, prej sem se vedno nekaj “pazila”, nap. kdaj bom pojedla zadnji obrok, pa koliko bom pojedla, sedaj tega ni, jem kadar hočem, ne glede na uro in koliko hočem. Želja po sladkem se mi je zmanjšala, vendar si občasno pripravim kakšen paleo sladoled ali pa suffle, pečene banane…..

New Report

Close