Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povprečni stroški goriva 230 km dolga pot

Povprečni stroški goriva 230 km dolga pot

Pozdravljeni!

Prosim za mnenje, koliko bi znašali stroški povprečni stroški goriva za 230 km dolgo pot.

Zanima me približna vrednost v EUR, za avto z neko povprečno porabo goriva.

Hvala za odgovor in mnenje.

A se ti hecaš?

Kaj pomeni povprečna poraba? To je poraba na sto km poti. Torej ta podatek zmnožiš z 2,3.

Upam pa, da nas malo provociraš s tem vprašanjem.

Če ti avto pije 7 litrov/100km, ti bo za 230 km porabil 16,1 liter (= 7 x 230 / 100), kar stane cca. 25 EUR.

Pomnoži povprečno porabo na 100/km z razdaljo ter ceno goriva

Ne vemo, ali imaš “težko” nogo, ali boš vozil-a po avtocesti, ali tankaš bencin…

Ne hecam se. Res pa sem malo starejša in mi te stvari niso niti približno jasne…

Bom postavila vprašanje tako. Nekdo me bo peljal na 230 km dolgo pot, koliko lahko (približno) pričakujem, da me bo to stalo?

Tole je pa zdaj nekaj popolnoma drugega; nihče ne ve, ali ti bo račun zraven še obrabo avtomobila, svoj čas ….

Okvirno ceno goriva pa so ti za to razdaljo že napisali zgoraj.

Preden gresta na pot, naj gre tankat na bencinsko in ko se vrneta, naj gre spet tankat in to plačaš ti, torej boš plačala točno porabljeno gorivo.
Pa seveda, če bo dogovor, da mu/ji daš še kaj za uslugo..

Ravno zato me je zanimalo.

Oseba, ki naj bi me peljala je ocenila, da stroški znašajo 50 EUR…

Najprej hvala za odgovor. Te zadeve so mi res popolna neznanka.

Krila bolj zgolj stroške goriva.

Je torej 50 EUR za 230 km dolgo pot (zgolj stroški goriva!, čas se ne upošteva!) primerna cena ali ne?

Ja, je primerna, oziroma celo nizka. Pri vožnji se ne porablja samo gorivo, ampak tudi avto. Če gre zaposleni na službeno pot, kamor ga napoti delodajalec, in za to uporabi svoj avto, mu delodajalec za gorivo in obrabo avta povrne stroške v višini 0,37 EUR/km. Torej bi za 230 km dolgo pot dobil povrnjenih 85 EUR. Čas tukaj ni vštet, saj bi ta delavec dobil plačo tudi za tisti čas, ko bi bil na poti.

Torej 50 EUR za 250 km dolgo pot je zate kar ugodno.

Pardon – 230 km!

Ja, je primerna, oziroma celo nizka. Pri vožnji se ne porablja samo gorivo, ampak tudi avto. Če gre zaposleni na službeno pot, kamor ga napoti delodajalec, in za to uporabi svoj avto, mu delodajalec za gorivo in obrabo avta povrne stroške v višini 0,37 EUR/km. Torej bi za 230 km dolgo pot dobil povrnjenih 85 EUR. Čas tukaj ni vštet, saj bi ta delavec dobil plačo tudi za tisti čas, ko bi bil na poti.

Torej 50 EUR za 250 km dolgo pot je zate kar ugodno.[/quote]

Hvala za mnenje.

Glede porabljenega časa in obrabe avtomobila tega naj v ceni ne bi bilo, ker bi oseba x (voznik) to pot moral opraviti tudi brez mene.

No, saj tudi goriva bi porabil enako, če bi se peljal sam.
Vse je stvar dogovora – oziroma ponudbe in povpraševanja.

Jaz včasih poberem kake študente preko http://www.prevoz.org, in če peljem enega, imam pokritega pol goriva, če peljem dva, imam pokrito gorivo v celoti, če pa peljem tri, imam še malo za obrabo avta, s tem da se tudi sama pripeljem na cilj, kamor sem namenjena – kamor bi šla tudi sama.

Se strinjam… 50 EUR je primerna cena. Sicer pa goriva pa ne bi porabil toliko, če bi šel sam, ampak manj. to je edino kar se ne strinjam z zgoraj napisanim, ker pri dveh osebah je zaradi teže, poraba že večja…
pa predvidevam da končni cilj obeh oseb v tem primeru tudi ni enak.

to pomeni, da boš plačala samo bencin tja in nazaj,
šofer pa ti bo svoj fraj dan šenkal.

Šifer ima v tujini enak oprav kot jaz (enak zdravstveni pregled). Ravno zato je bilo rečeno, da plačam zgolj stroške goriva.

Pri porabi 7l/100 km in dolžini poti 230 km = 16,1 l kar pa ni enako 50 EUR! Iz tega izhaja cela dilema…

Šifer ima v tujini enak oprav kot jaz (enak zdravstveni pregled). Ravno zato je bilo rečeno, da plačam zgolj stroške goriva.

Pri porabi 7l/100 km in dolžini poti 230 km = 16,1 l kar pa ni enako 50 EUR! Iz tega izhaja cela dilema…[/quote]

vseeno je to povprečna poraba. nekdo več bencina porabi na relaciji med dvema mestoma, kjer se vozi po cesti, kot pa nekdo drug, ki se vozi iz Novega mesta v Ljubljano po avtocesti.
poraba 7l/100 km je najbolj realna recimo na avtocesti, kjer je konstantna hitrost. poraba na “stari” cesti pa je lahko zelo različna, običajno pa precej višja kot na avtocesti, zaradi speljevanja in vožnje v različnih hitrostih ob različnih prestavah.

Teoretično bi se dalo bolj natančno izračunati strošek porabe goriva, če nam bi dala več podatkov o sami poti… dolžina vožnje na avtocesti, dolžina vožnje na “stari cesti”, itd…

vseeno je pa 50 EUR fer cena, za moje pojme.

Zdaj pa še nekaj – je 230 km od tam, kjer bosta šla in do tam, kjer bosta opravljala preglede ali je 230 km pot tja in nazaj?
Ker to pa spet bistveno spremeni stroške..

Šifer ima v tujini enak oprav kot jaz (enak zdravstveni pregled). Ravno zato je bilo rečeno, da plačam zgolj stroške goriva.

Pri porabi 7l/100 km in dolžini poti 230 km = 16,1 l kar pa ni enako 50 EUR! Iz tega izhaja cela dilema…[/quote]

potem ti pa računa polovico preveč – ker bo dejansko svoj opravek čisto brezplačno opravil.

Šifer ima v tujini enak oprav kot jaz (enak zdravstveni pregled). Ravno zato je bilo rečeno, da plačam zgolj stroške goriva.

Pri porabi 7l/100 km in dolžini poti 230 km = 16,1 l kar pa ni enako 50 EUR! Iz tega izhaja cela dilema…[/quote]

potem ti pa računa polovico preveč – ker bo dejansko svoj opravek čisto brezplačno opravil.[/quote]

Ja, saj ravno zato se gre.

230 KM je tja in nazaj (pot znaša 115 v eno smer).

kakšen človek, pa je to, ki hoče za to vožnjo, ki bi jo tako ali tako opravil sam, 50€.!!!???
če vi plačate komplet gorivo je to cca 30€..
..mislim da mu toliko tudi dajte in niti centa več!

50 € za gorivo se mi zdi ogromno za toliko kilometrov; kakšen avto pa ima?
Meni se prej zdi, da hoče ta človek zaslužiti na tvoj račun; tudi jaz bi bila pripravljena dati max 30 €, 50 € pa nikakor.
Predlagaj mu to, kot ti je nekdo svetoval zgoraj: štartata s polnim rezervoarjem in ko se razideta, naj gre spet tankat, ti pa plačaš to gorivo.

To bi bila dobra varianta, če bi bila avtorica domenjena, da jo nekdo nekam pelje samo za stroške goriva.

V tem primeru pa bi šofer točno tole pot opravil tudi če bi šel sam.
Pošteno po mojem mnenju bi bilo, da po poti gresta še enkrat tankat in si ta strošek razdelita na pol ali pa 1/3 šofer (ker je dal avto) in 2/3 avtorica, ki ji je bila narejena usluga.

jaz sem mislila, da je 230 km v eno smer, za takšno pot sem prejšnji teden natankala za 60€ pa je še ostlo bencina, tak da bi mu že pri tej poti celoten bencin povrnila,

sedaj pa praviš, da je to v obe smeri in da oba gresta v isto zgradbo,

porabil bo nekje 40€ ….
glej, prosi nekoga drugega, ti bo čisto enako računal in bo šel samo zaradi tebe. Ta bi rad samo zaslužil,

tukaj bi bilo 20€ dovolj, bi glede na to, da gre sam zaradi sebe tja, dobil polovico stroškov povrnjenih, ker bi se ti peljala zraven.

Ne vem no, če jaz grem to pot in imam plac zraven, nekomu s katerim se družim, ne bi računala nič, kvečjemu ene kave bi bila vesela. Če pa nekoga vzamem amo zato, da njemu uslugu naredim, pa se drugače ne družim z njim, bi pa vzela 15€..

tak da razmisli….

potem ti pa računa polovico preveč – ker bo dejansko svoj opravek čisto brezplačno opravil.[/quote]

Ja, saj ravno zato se gre.

230 KM je tja in nazaj (pot znaša 115 v eno smer).[/quote]

Ampak njemu še vedno ni mus tebe peljati. njegov avto njegova pravila.
Mislim ej, jst pa takih nebi peljal, k bi se radi samo zastonj prištukal nekam. Si računala mogoče se svojo maso v vozilu? kok bo zaradi tega večja poraba?si mogoče namesto 7l napisala 8? NE seveda ne, ker potem bi morala plačati že več. kaj pa gume, olje, itd to boš tudi vračunala? ne, ker gre on tudi v tisto smer.
Ampak še vedno je on investiral v avto, ga kupil, registriral, opravil tehnični pregled, plačal zavarovanje, in ko ti ON postavi ceno, koliko stane prevoz tja… je tvoj odgovor ne, manj ti bom plačala.
Jaz te v takem primeru sploh nebi hotel več peljati. Jaz na tvojem mestu, bi ti rekel hvala lepa. najdi si svoj prevoz.

Doma vzemi eno kanglico, pa noter natoči bencina za 50 EUR, pa probi sedaj it na pot. do kje boš prišla…?

Absurd kako nekateri razmišljajo, kot da so sami na tem svetu. Pa pojdi z vlakom ali avtobusom, če je kaj ceneje.

New Report

Close