Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Rak na prostati

Rak na prostati

Lep pozdrav, rada bi izvedela nekaj o izvidih od mojega očeta (70let).

Pred 14 dnevi je bil na biopsiji prostate ,ker je imel povečan PSA. Nakar je dobil izvid na katreme piše :
Stebriček -1/4 ni tumorske ali sumljive rašče, fokalno pa se nakazuje PIN visoke stopnje.
Stebrički -5/8 fokus Adenokarcinoma prostate v stebričku 5 ki je dobro diferenciran.Gleason 3+3=6/10
v stebričku 8 pa je tudi fokus PIN visoke stopnje.
Kontrolo pri zdravniku ima šele čez 15 dni, jaz bi pa rada izvedla že prej pomen tega izvida, saj me za očeta skrbi.
Prosim če odgovorite in mi s tem boste v veliko pomoč.
Zahvaljujem se vam v naprej ter Lep Pozdrav.

Spoštovani!

Sicer bi bilo treba videti originalne izvide, ampak če prav razumem je samo v enem stebričku videti majhno mesto z začetnim rakom prostate (Gleason 6 – pri punkciji prostate je manjmanj, kar se lahko najde, Gleason 6, najslabše pa 10). Če je temu tako in je tudi PSA relativno nizek (pod 10), se nikamor ne mudi. Prav mogoče je, da mu bodo svetovali zgolj pozorno opazovanje in ponovitev punkcije prostate čez leto dni – tako se počaka z ukrepanjem, dokler ni več rakavega. Lahko pa seveda tudi vse ostalo (obsevanje, operacija…). Skratka, če je pri 70 let starem postavljena diagnoza raka prostate zgolj v enem stebričku in še to le Gleason 6, se zaenkrat ne mudi, je pa smiselno imeti stvar “na očeh”, saj je mogoče, da se rak s časom spreminja, postaja bolj agresiven in nevaren in takrat seveda zahteva ukrepanje.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close