Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek posesivna tašča

posesivna tašča

Odtrgalo se mi bo, najraje bi spokala kufre, ampak se mi smili moj mož…

Sin je že velik, tako da okoli že počasi pohaja s prijatelji, midva z možem pa odideva kam tudi sama…

Jasno živimo skupaj v hiši, midva zgoraj, in tašča spodaj…, ker drugače nismo mogli…

Tast in tašča stalno doma, tudi v trgovino, lekarno…nikamor več. Sedita notri in se ne premakneta, razen malo okoli hiše, to je pa cel njun svet.
Ko greva z možem kam, naju čakata kot psa čuvaja na oknu, če se že malo dlje zadrživa so grdi pogledi, že kakšna beseda pade na ta račun…
Nočem se kregati zaradi moža, imam ga neizmerno rada, njegovi starši ga pa grdo izkoriščajo in manipulirajo.
Moj mož pravi, mah ne porajtaj, meni se pa že trga, ko vidim te manipulacije s strani tašče in tasta…

Nočem, da se zaradi njiju podre najin zakon, sta kot psa čuvaja, ko tašča zažvižga misli, da bo moj skočil, dejansko pa počne to, ker išče pozornost samo da se vse dogaja okoli nje, ker se ji nikamor ne da misli, da bova tudi midva čepela doma pri oknu in gledala kam in kdaj kakšen sosed gre in seveda s kom…

ogromno je podobnih zgodb kot tvoja……

a si mogoče pomislila, da ju je strah, da bosta ostala sama in pa da se vama mogoče kaj hudega stori. moja tašča je ista, vendar vem, da jo samo skrbi, najrajši vidi, da smo vsi lepo doma na varnem.. starejši ljudje so kot otroci, vsega novega, vsega drugačnega jih je strah. rabijo rutino. verjemi tudi ti boš v njihovih letih enaka. vidim pa, da ene nimate drugih skrbi, kot, da se ubadate s nepomemnimi. mož ima prav, zamahni z roko in reči ja, ja. pa zakaj se folk sploh obremenjuje s takimi stvarmi. res ne razumem. ja, no mogoče pa kot sem rekla nimajo drugih bolj pomembnih.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi ti boš enkrat stara. Kdo ve, če ne boš še hujša, ko si že sedaj tako nestrpna. Če skupaj živite, pač tako je. Lahko se pa odselite in svoje stanovanje pri tašči oddajate, s tem si pa plačate najem nekje drugje.

Brihtne ste kot strele,….pa kje piše, da lahko tastari manipulirajo s tamladimi???
Kje si vzamejo to pravico?
Stari naj živijo svoje življenje, mladi svoje, tudi če so v isti bajti…, eni gor, drugi dol, vsak se naj briga zase in to bo to.

Očitno ste komentirale same stare babe, ki ste vse zdolgočasene in se nimate kam dat kot oprezat za tamladimi.
Dajte mir, pustite mlade, da živijo svoj lajf!

Se strinjam z napisanim … poslušaj moža in si naredi prepih v glavi, pa bo.

točno tako, po možnosti naj jim ta stari zrihtajo stanovanje zastonj, dobre službe, otroke mirkajo in ko jih rabijo naj priskočijo takoj na pomoč, drugače naj se pa poskrijejo

ja ta mladi bodo postali slej ko prej tudi tastari. nobenemu ne uide, verjemite, me pa res zanima kaki bodo bili.

kako so že rekli, ti očeta do praga hiše, sin tebe pa čez prag.

današnja mladina, vsaj nekateri sodobni, sploh ne vejo kaj kaj pomeni živeti v skupnosti, kajti važni so samo oni in nihče drug in samo njihov lajf je nekaj vreden,

ja me pa zanima samo še tole, zakaj se eni tok usajajo. će mački stopiš na rep zamijavka,a ne.
zgleda, da so/ste tok obremenjeni s tem, da je že kar bolno.

Ampak ne moreš se zaradi staršev živ zakopat pri 40 ali 50. Navsezadnje sta pa tudi onadva mogoče stara šele malo nad 60, pa že taka zapečkarja.

Če veš, da ne delaš nič narobe – in dejansko ne počneš nič narobe -, naj kar grdo gledata. Pa hodita z možem domov ob takšnih urah, da bosta že spala in vaju sploh ne bosta mogla videti.

Razmerje in zakon mojih staršev se je končal po 20 let travmiranja in manipuliranja, vtikanja tašče ki je isto živela spodaj mi smo bili pa zgoraj v hiši. Bilo je katastrofalno moja mami ni mogla več zdržati, od tega je že 15 let od ločitve mojih staršev pa mi je oče nekaj let nazaj s solzami v očeh priznal da mu je zelo žal da se nismo odselili na svoje že ko sem bila jaz dojenček.

Moj nasvet? V dom ju dajte, predlagajte dom, itak so domovi prezasedeni kar vpišite ju v dom, prec bosta stara 80, let in takrat bo treba čakati za sobo, pa bolna bosta. Moj oče je tako naredil s svojo mamo in hvala bogu da jo je že leta nazaj vpisal v dom ker je danes stara 90+ in ima v domu vse kar potrebuje.

sposobna nista bila ama ništa v življenju. nastanila sta se pri njih, otroka sta vam spedenala, sedaj bi pa najraje, da se hitro stegneta. Klinc gleda take nesposobne tamlade.

točno tako. joj, kako so nekatere občutljive. pa še ponosne so na to.

Seveda ne.

Me prav zanima, koliko tistih, ki so tu glasne, ima izkušnje s tovrstnim vsakodnevnim maltretiranjem, ko slišiš očitke za vsak sprehod, obisk ali piknik. Zakaj pa nisi raje doma, kdaj prideš domov, zakaj spet greš.

In še en bonus – vedno huje je, na koncu v nedeljo zvečer poslušaš, če moraš naslednje jutro res spet v službo.

A to naj človek mirno prenaša? Da se pri 40ih priveže na dom? In ko bodo starši umrli, bo on sam ravno prav star, da sam ne bo mogel nikamor več.

Seveda ne.

Me prav zanima, koliko tistih, ki so tu glasne, ima izkušnje s tovrstnim vsakodnevnim maltretiranjem, ko slišiš očitke za vsak sprehod, obisk ali piknik. Zakaj pa nisi raje doma, kdaj prideš domov, zakaj spet greš.

In še en bonus – vedno huje je, na koncu v nedeljo zvečer poslušaš, če moraš naslednje jutro res spet v službo.

A to naj človek mirno prenaša? Da se pri 40ih priveže na dom? In ko bodo starši umrli, bo on sam ravno prav star, da sam ne bo mogel nikamor več.[/quote]

Nimamo izkušenj, ker smo po zaključenem šolanju šli na svoje. Začeli plačevati svoje račune, se preživljati sami in zato lahko imamo normalne odnose s starši in taščami. Ker smo vsi odrasle osebe.
Res pa da to košta, treba je biti priden, včasih stisnit zobe, se potrudit.

slabo si informirana, ker za mesto v domu ni potrebno več čakat nič, domovi se praznijo, recesija ima pač svojo ceno tudi na tem področju.

No, mi imamo pa v familiji zgodbo, ko hčerka po diplomi ni šla na svoje, ampak si je stanovanje naredila v zgornjem štuku. Starša sta ji pazila otroke itd.

Zdaj, ko sta že ostarela in potrebujeta pomoč, imata vse zrihtano. V trgovini nista bila že 20 let, hčerka kuha, pere, pospravlja, ju vozi okrog zdravnikov, vse.

Ampak po vaše bi se morala ona totalno uklonit, nehat hodit laufat, na obiske, na izlete in na splošno cele dneve tičat doma (razen k maši, k maši bi še vedno lahko šla), ker starša pač tako želita. Onadva cele dneve preležita na kavču ali v postelji, gledata televizijo in bereta časopise. A mora hči tudi tako živet?

Ker tukaj se ne pogovarjamo o tem, da se za ostarele starše poskrbi, to je menda vsakemu normalnemu človeku jasno.

To, da gre odrasel človek lahko brez nekih večnih očitkov v nedeljo popoldne na sprehod in sladoled, bi pa tudi moralo biti samoumevno.

Seveda ne.

Me prav zanima, koliko tistih, ki so tu glasne, ima izkušnje s tovrstnim vsakodnevnim maltretiranjem, ko slišiš očitke za vsak sprehod, obisk ali piknik. Zakaj pa nisi raje doma, kdaj prideš domov, zakaj spet greš.

In še en bonus – vedno huje je, na koncu v nedeljo zvečer poslušaš, če moraš naslednje jutro res spet v službo.

A to naj človek mirno prenaša? Da se pri 40ih priveže na dom? In ko bodo starši umrli, bo on sam ravno prav star, da sam ne bo mogel nikamor več.[/quote]

stvar je pač taka, da smo veliki individualisti in največkrat sposobni sprejet in razumet zgolj svoje lastne potrebe in nič več.

pri starejših ljudej je točno tako, kot je napisala ena zgoraj .. so kot otroci in dejansko jim je treba postavit meje in se, v konkretnem primeru, ki ga izpostavlja avtorica … ne pustit izsiljevat, pač pa jasno povedat kako in kaj… verjemi, bodo poslušali in tudi razumeli, v kolikor niso dementni.

je pa najlažja rešitev sterat starejše v dom … to se pa strinjam … ampak, a je njim tudi to najboljša rešitev?

Seveda ne.

Me prav zanima, koliko tistih, ki so tu glasne, ima izkušnje s tovrstnim vsakodnevnim maltretiranjem, ko slišiš očitke za vsak sprehod, obisk ali piknik. Zakaj pa nisi raje doma, kdaj prideš domov, zakaj spet greš.

In še en bonus – vedno huje je, na koncu v nedeljo zvečer poslušaš, če moraš naslednje jutro res spet v službo.

A to naj človek mirno prenaša? Da se pri 40ih priveže na dom? In ko bodo starši umrli, bo on sam ravno prav star, da sam ne bo mogel nikamor več.[/quote]

Jaz imam izkušnjo, živim že več kot 20+. pa sem še vedno pri zdravi pameti. Vsaj upam, Pa dobr ne smeš se obremenjevati in analizirati vsako njihovo besedo, narediš sam tisto, kar misliš, da je potrebno. Kaj si pa oni mislijo, je pa njihov problem. ne rečem, da včasih zavre kri, ampak tudi pri drugih stvareh tudi.

Večina tukaj se preveč obremenjuje, pišejo celo, da gre zakon po gobe. Verjemite, za polom zakona nista kriva starša, kriva sta zakonca, pa naj rečete kar koli. Samo onadva sta odgovorna za svoj zakon, nihče drug, zgovarjanje na tretjo osebo je odraz neresnosti in neodraslosti.

slabo si informirana, ker za mesto v domu ni potrebno več čakat nič, domovi se praznijo, recesija ima pač svojo ceno tudi na tem področju.[/quote]

me prav zanima, kako lahko tamladi, od katerih nič ni, kar iz njihove bajte sterajo tastare v dom?

Seveda ne.

Me prav zanima, koliko tistih, ki so tu glasne, ima izkušnje s tovrstnim vsakodnevnim maltretiranjem, ko slišiš očitke za vsak sprehod, obisk ali piknik. Zakaj pa nisi raje doma, kdaj prideš domov, zakaj spet greš.

In še en bonus – vedno huje je, na koncu v nedeljo zvečer poslušaš, če moraš naslednje jutro res spet v službo.

A to naj človek mirno prenaša? Da se pri 40ih priveže na dom? In ko bodo starši umrli, bo on sam ravno prav star, da sam ne bo mogel nikamor več.[/quote]

kam grem, kdaj pridem, kdaj grem … – odgovorim. Me to kaj stane? Ne.Je to problem? Ne.
Če ima tašča s tem problem, je to njena stvar, ne moja in se tudi tako postavim.

Da je osamljena, razumem. Grem kdaj k njej dol na kavico, kdaj mož, kdaj otroci.
Včasih je ona kaj skuhala še za nas, zdaj ko jaz kaj dobrega kuham, odnesemo še njej.
Ko grem v mesto v trgovino, jo vprašam, če kaj potrebuje. Če imam čas, jo vzamem s sabo.

Ko ona kaj tupi, mi gre skozi eno uho noter, skozi drugo ven, ker svojo lepo glavico ne bom obremenjevala z njenimi neumnostmi (pa ne samo njenimi, z nikogaršnjimi!).

Dala mi je stanovanje v času, ko nisem imela kam. Potem sva z možem hišo obnovila, zrihtala vse v nulo, velikokrat je počuvala otroke, jim kaj skuhala, velikokrat je imela tudi svoje ideje, pa smo se skregali …

Moja tašča je pač moževa mama. Živimo v njeni hiši. Ne morem se do nje obnašat kot do psa. To, da ona ob vseh mogočih urah kliče svojega sina, je pač njena starostna fora.
Ne, ni prav, da stari manipulirajo z mladimi, ampak manipulirajo pa točno toliko, kolikor jim sam dovoliš!
In da se izogneš manipuliranju ni potrebno, da prekineš stike! Samo postaviti se moraš pošteno do sebe in do starca, predvsem pa tolerantno do sebe in starca.

Enkrat bom jaz stara baba, kdo ve, kakšne starostne fore bom jaz imela! Si sploh ne upam pomislit na to!

Nekaj me zanima: Ko boš ti stara, računaš na to, da bo nekdo od tvojih otrok živel v polovici, ki jo bo izpraznila tašča, ko bo umrla? In ga boš ob vseh urah klicala, ker bo to pač tvoja starostna fora?
Res sem radovedna, ali tisti/e, ki živite v hiši staršev ali tastov, potem pričakujete enako od svojih otrok?

Nekaj me zanima: Ko boš ti stara, računaš na to, da bo nekdo od tvojih otrok živel v polovici, ki jo bo izpraznila tašča, ko bo umrla? In ga boš ob vseh urah klicala, ker bo to pač tvoja starostna fora?
Res sem radovedna, ali tisti/e, ki živite v hiši staršev ali tastov, potem pričakujete enako od svojih otrok?[/quote]

Veste kaj ne pričakujemo nićesar od svojih otrok, temveč jih vzgajamo tako. Vzgajamo jih v čuteče ljudi, ne pa zaverovane same vase. Poleg tega pa otroci tudi rastejo v takih medgeneracijskih sožitjih, zato je tudi njim to samoumevno. Vse je pač na princimu vzgoje, oziroma videnja. To je to.
Brez vsakega velikega pompa in pregovarjanja. Otroci pač vidijo vzorec, to je to.Od vas je odvisno kakšen vzorec bodo imeli, od nikogar drugega.

Nekaj me zanima: Ko boš ti stara, računaš na to, da bo nekdo od tvojih otrok živel v polovici, ki jo bo izpraznila tašča, ko bo umrla? In ga boš ob vseh urah klicala, ker bo to pač tvoja starostna fora?
Res sem radovedna, ali tisti/e, ki živite v hiši staršev ali tastov, potem pričakujete enako od svojih otrok?[/quote]

Sem zelo samostojna oseba in zelo samosvoja, menda zato tudi zmorem vse tole s taščo.
Nimam v planu otroke vezat nase, lede na stanje v naši državi jih celo spodbujam, da gredo v tujino. Z možem imava plan, da hišo prodava ali oddava in greva živet kam v kakšno milejšo klimo. Kaj bo pa življenje prineslo, nikoli ne veš. In če bom enkrat stara, ne vem, kakšna bom in če bom zoprna, bo še vedno moral nekdo gledat, pa naj bo to moj otrok ali nekdo, ki ga bom plačala. KOliko se bom jaz svoje zoprnosti zavedala, je pa veliko vprašanje. Ti za sebe lahko zagotavljaš, da boš super starček?

Men se pa zdi da malo pretiravaš. Hudiča ne mora ti tašča uničit zakona. Mož seveda iz spoštovanja do staršev ne more sedaj kar znoret nad njima, to moraš razumet.

Kaj pa je narobe s tem, da sta tastara dva ves cas doma? To jima pase, pa kaj . In da gledata cez okno? In kaj pokomentirata? Kaj ste eni tako nestrpni. A ti s tem kaj skodita? Zivi svoje zivljenje, saj ti nista nic naredila.

Seveda ne.

Me prav zanima, koliko tistih, ki so tu glasne, ima izkušnje s tovrstnim vsakodnevnim maltretiranjem, ko slišiš očitke za vsak sprehod, obisk ali piknik. Zakaj pa nisi raje doma, kdaj prideš domov, zakaj spet greš.

In še en bonus – vedno huje je, na koncu v nedeljo zvečer poslušaš, če moraš naslednje jutro res spet v službo.

A to naj človek mirno prenaša? Da se pri 40ih priveže na dom? In ko bodo starši umrli, bo on sam ravno prav star, da sam ne bo mogel nikamor več.[/quote]

To se dogaja vsem tistim nesposobnim, ki nič v življenju niso naredili, razen da so se nasrali tastarim nad glavo, kjer zastonj živijo in jim ni nič prav. Vsi vemo, da stari in mladi niso za skup in da če ne znajo iti drugam, morajo požreti vse sekirancije. Vedno pa je možnost oditi v najem drugam.

New Report

Close