Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Poženščeni moški -oddaja na TV

Default avatar

horška

Včeraj zvečer je bila na TV dokumentarna oddaja o odnosih med spoloma.
Ugotovitev: moški so vse bolj poženščeni.
Vodeb in podobni se pa zgražajo nad samostojnimi ženskami.
Trdijo, da smo ženske danes najbolj nesrečne v vsej zgodovini. Jaz pa imam občutek, da se nam ženskam veliko bolje godi kot recimo našim mamam, našim babicam, prababicam.
Po mojem smo veliko na boljšem, bolj srečne kot nekoč. Od kje ta mit, da smo nesrečne, če nismo?
Default avatar

Robi...

Zakaj pa vas potem toliko vara, če ste srečne ?
Default avatar

Sadni

Ker jih to osrečuje ?
"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.
Default avatar

Dater

horška je napisal/a:
Ugotovitev: moški so vse bolj poženščeni
Kaj takega so ugotovili??? Pa to je nemogoce!! :) Pa poglejto to poroceno macho zasedbo s foruma... Da so pozensceni??? Nikakor! To so le zreli _custveni_ moski... lol...
Default avatar

tako pač je...

Jaz pa vidim pretežno ločene,samske, praznoglave, domišljave, popolnoma nezrele in neodgovorne, ki se vse v eno pritožujejo kako jim drugi grenijo življenje...seveda se za vzorec najde tudi tistih urejenih, ki jim sreča in pozitivna energija sijeta iz obraza kot pomladansko sonce
Default avatar

horška

Robi... je napisal/a:
Od kje pa tebi ideja, da jaz koga varam?
Sicer pa je tako. Da nekoč je lahko imela ženska totalnega telebana za moža pa si ni imela kaj pomagat. Danes pa si lahko vsak skakanje čez plot privošči. Če ne drugega je na boljšem od svoje prednice pri tem, da lahko seksa :).
Default avatar

Robi...

horška je napisal/a:
Od kje pa tebi ideja, da jaz koga varam?
Od kje pa tebi ideja, da trdim, da ti varaš ?
Da nekoč je lahko imela ženska totalnega telebana za moža pa si ni imela kaj pomagat. Danes pa si lahko vsak skakanje čez plot privošči
In temu rečeš napredek ?
To je le beg pred resničnimi problemi.
Default avatar

Marko

Karkoli se opaža, dejstvo je, da se nič ni spremenilo v smislu iskanja partnerja. Če je manj resnih na razpolago, to pomeni, da je tudi manj tistih, ki iščejo resnost. Ti se bodo poiskali med sabo, tisti, ki pa želijo resno zvezo, pa se bodo še vedno našli skupaj. Pomembno je, da je človek zadovoljen, "poženščen" ali pa "možat", ni pomembno.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

horška

Robi... je napisal/a:
Tole si napisal Robi.
Dejstvo je, da smo danes ženske bolj srečne kot nekoč. No tudi v oddaji je nek moški trdil, mislim, da Vodeb, da smo danes ženske nesrečne. Zakaj moški to trdijo, ženske pa ne?
Default avatar

Marko

Kake veze ima, kaj trdi Vodeb? Saj ni to, kar on pravi, edina resnica. Tako pač on vidi stvari. Verjetno si pa še malo posplošila njegov pogled na svet. Zakaj te je pa to tako zmotilo, kar trdi? to lahko trdi kvečjemu nekdo, ki se ukvarja z odnosi, z ljudmi, ki imajo težave. Kateri ljudje pa imajo težave, če ne nesrečni?
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Dater

Marko je napisal/a:
Karkoli se opaža, dejstvo je, da se nič ni spremenilo v smislu iskanja partnerja. Če je manj resnih na razpolago, to pomeni, da je tudi manj tistih, ki iščejo resnost. Ti se bodo poiskali med sabo, tisti, ki pa želijo resno zvezo, pa se bodo še vedno našli skupaj. Pomembno je, da je človek zadovoljen, "poženščen" ali pa "možat", ni pomembno.
Bog se usmili tvojega razmisljanja in tvojih "DEJSTEV", lol

Malo kaj se NI spremenilo. ;)
Default avatar

Marko

Malo sem se nerazumljivo izrazil, očitno. :) Spremenilo se ni prav veliko v smislu izpolnitev želja okrog partnerstva oziroma v smislu iskanja smisla za posameznika, v smeri ljubezni.
Default avatar

X6

horška je napisal/a:
Ugotovitev: moški so vse bolj poženščeni.
Vodeb in podobni se pa zgražajo nad samostojnimi ženskami.
Trdijo, da smo ženske danes najbolj nesrečne v vsej zgodovini. Jaz pa imam občutek, da se nam ženskam veliko bolje godi kot recimo našim mamam, našim babicam, prababicam.
Po mojem smo veliko na boljšem, bolj srečne kot nekoč. Od kje ta mit, da smo nesrečne, če nismo?
od kod tebi mit , da ste srečne? z Vodebom je pa tako, kako se naj nekdo uveljavi, kot dežurni dušebrižnik, če ne meče med zainteresirano ( vsega naveličano) javnost dimne bombe?
poglejte malo zadevo širše, v zgodovinskem kontekstu, živimo danes enako kot pred 100 ali 50 leti? se mar niso vloge med spoloma spremenile? želele ste enakopravnost in ste jo dobile oz si jo izborile, zdaj pa jo imate pa ne veste kaj bi znjo, in še vedno sanjarite o tipu ki vas bo ( medtem ko padate v nezavest) elegantno ujel in odnesel v svojo kamro, kjer se boste strastno "ljubile" in zraven vdihovale vonj primarnih telesnih tekočin...ste pač zmedene
Default avatar

Robi...

horška je napisal/a:
Robi... je napisal/a:
Tole si napisal Robi.
Dejstvo je, da smo danes ženske bolj srečne kot nekoč. No tudi v oddaji je nek moški trdil, mislim, da Vodeb, da smo danes ženske nesrečne. Zakaj moški to trdijo, ženske pa ne?
Jaz vem kaj sem napisal. In pisal sem na splošno.

Zakaj imaš takšno potrebo trditi, da ste ženske na splošno srečnejše ?
In to celo v množini.....
Število propadlih zakonov, število prevar, število samohranilk...To je zame pokazatelj, da ženske niste toliko srečnejše, kot želiš ti poudariti.
Da nekoč je lahko imela ženska totalnega telebana za moža pa si ni imela kaj pomagat. Danes pa si lahko vsak skakanje čez plot privošči
Torej bo ali je skakanje čez plot rešilo naše težave v odnosu ?

Se ženske zato počutite svobodnejše ?
In če ima doma totalnega telebana, zakaj potem živi z njim ? Zakaj ga je sploh izbrala in z njim postala nesrečna, da mora potem zadoščenje iskati pri drugem ? Je to način, kako se maščujejo moškim ? Je potem to razlog za srečo ?
In če svojega vara s poročenim, je potem tisti drugi manjši teleban, pa čeprav on vara drugo žensko ?
Default avatar

Senza

Nesrečne so tiste ženske, ki so šle v odnos na podlagi predstav o tem, kako naj bi bilo, ne pa, kako je. Vsako glavo boli, ko se zaleti v zid.
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar

Marko

Saj gre vsak v odnos s predstavo o tem, kako bo. Razlika je le, da malokomu uspe to predstavo uresničit. Včasih je vzrok napačna/nerealna predstava, včasih pa je predstava realna, pa je vložek, da, bi se ta izpolnila, premajhen. Se pravi, da smo sebe napačno ocenili.
Default avatar

Robi...

Senza je napisal/a:
Nesrečne so tiste ženske, ki so šle v odnos na podlagi predstav o tem, kako naj bi bilo, ne pa, kako je. Vsako glavo boli, ko se zaleti v zid.
In te predstave na podlagi katerih je šla v odnos, so del nje same. Skozi odnos je potem le spoznala kdo je in kakšne predstave v resnici nosi v sebi. Če se je "zaletela v zid", se je zaletela vase.
Default avatar

hroščka

[quote=X6
od kod tebi mit , da ste srečne? z Vodebom je pa tako, kako se naj nekdo uveljavi, kot dežurni dušebrižnik, če ne meče med zainteresirano ( vsega naveličano) javnost dimne bombe?
poglejte malo zadevo širše, v zgodovinskem kontekstu, živimo danes enako kot pred 100 ali 50 leti? se mar niso vloge med spoloma spremenile? želele ste enakopravnost in ste jo dobile oz si jo izborile, zdaj pa jo imate pa ne veste kaj bi znjo, in še vedno sanjarite o tipu ki vas bo ( medtem ko padate v nezavest) elegantno ujel in odnesel v svojo kamro, kjer se boste strastno "ljubile" in zraven vdihovale vonj primarnih telesnih tekočin...ste pač zmedene[/quote]

Spet sami predsodki. Če povprašam ženske, potrdijo, da nam je danes bolje kot nekoč. Da smo bolj srečne kot naše babice. Vsaj v povprečju.

Robi... je napisal/a:
Jaz vem kaj sem napisal. In pisal sem na splošno.

Zakaj imaš takšno potrebo trditi, da ste ženske na splošno srečnejše ?
In to celo v množini.....
Število propadlih zakonov, število prevar, število samohranilk...To je zame pokazatelj, da ženske niste toliko srečnejše, kot želiš ti poudariti.
Torej bo ali je skakanje čez plot rešilo naše težave v odnosu ?

Se ženske zato počutite svobodnejše ?
In če ima doma totalnega telebana, zakaj potem živi z njim ? Zakaj ga je sploh izbrala in z njim postala nesrečna, da mora potem zadoščenje iskati pri drugem ? Je to način, kako se maščujejo moškim ? Je potem to razlog za srečo ?
In če svojega vara s poročenim, je potem tisti drugi manjši teleban, pa čeprav on vara drugo žensko ?
Pisal si za drugo osebo množine, torej si me štel zraven.
Seveda smo srečnejše. Glej več je propadlih zakonov, več je samohranilk. Se ti zdi to slabo? Nekoč je bilo tako, da je lahko mož ženo pretepal, zaničeval, varal, ona je morala biti zraven njega. Danes se lahko loči. Ločenke so veliko bolj srečne kot tiste, ki so morale nekoč trpeti v zanič zakonih.
Na skoke preko plota se žal ne spoznam. Dejstvo pa je, da so si to lahko nekoč privoščili predvsem moški, danes pa lahko tudi ženske, če je moški zanič ljubimec. Bolje ločitev kot to, ampak vseeno bolje pa kot trpljenje kot nekoč.
Robi, sprijazni se z dejstvom, da smo ženske veliko na boljšem kot nekoč.
Tudi veze so bolj kvalitetne.
Default avatar

Paco Moralles

Dokler in če bo Vodeb (klonirani Rugelj) merilo za to kakšen naj bi bil moški in kakšna ženska, se ne bom čudil ničemur!
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

Senza

Marko je napisal/a:
Saj gre vsak v odnos s predstavo o tem, kako bo. Razlika je le, da malokomu uspe to predstavo uresničit. Včasih je vzrok napačna/nerealna predstava, včasih pa je predstava realna, pa je vložek, da, bi se ta izpolnila, premajhen. Se pravi, da smo sebe napačno ocenili.
Ja, že v štartu sem imela v glavi razkorak med realnim in umišljenim - od partnerja, ki prihaja iz disfunkcionalne družine, in ki nikoli ni nič naredil v smeri razumevanja (oz. spreminjanja) svojega družinskega vzorca in njegovih posledic, pač ne moreš pričakovati, da bi sijajen, saj bo slej ko prej prišlo do loma.
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...