Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sivi lasje – nič barvanja

Sivi lasje – nič barvanja

Sodelavka se je odločila pustiti lase sive, se ne barva.
Ko ona hrbet umakne, ostale sodelavke hop po njej in se zgražajo kaka čudakinja je, kako neurejena je, ker ima sive lase, da to se pa na spodobi.
Tipične mone.

mam 37 let, pa kup sivih las, meni jih ne paše met, zato hitro na pramene ko jih spet zapazim. Je pa tako, da še prameni jih več dovro ne prekrijejo, …ah…
sivih las nimam kot nek dokaz staranja, sej se z njimi spopadam že od 22ga leta. Imam pač dedno tako zasnovano, moj dedek je bil pri 30ih čist siv…tak da….ja
nekateri to jemljejo drugače…če se je tvoja sodelavka tako odločila ima svoje razloge, mal pa je tudi odvisna njena strost…pri do 40 letih je res mal tako videt sivo glavo :))
ampak vsak ve zase…

Časi so taki, da ženske začnejo šparati tudi na sebi. Barvanje ni poceni.

Meni ni prav nič čudno, če ima ona pri 35ih sive lase in si jih ne barva. Ostale sodelavke pa so zgrožene. Ko se ona umakne, se začnejo zgražat.

to so pa babnce kaj češ 🙂

Sive lase je treba zelo negovati in paziti na frizuro, da izgleda ženska tako urejena kot prej. Imam dve kolegici s sivimi lasmi, ena zgleda super, druga ne preveč. Opravljamo jih pa res ne. Jaz bi si tudi pustila sive, pa si ne upam, ker sem siva totalno, kot bakica.

Eh, kako naumesno predvidevanje. Jaz sem res že 37, pa imam srečo, da imam le tu in tam kakšen siv las, ampak se ne pobarvam zaradi zdravje, ne zaradi denarja. Sem urejena, spedenana vsak dan, tudi naličena, ampak tista kemija na glavi mi pa ne paše. Kaj bo, ko bom imela veliko sivih še ne vem, mi bo pa zdravje vseeno na 1. mestu!

Zgleda, da se ti in ostale sodelavke bolj obremenjujete s tem, kot se ona sama.

Bom še enrkat ponovila: mene ne moti.

Zgrožena pa sem kaj se dogaja, ko ona odide.
Jaz sem namreč na njeni poti. Nisem še niti 30 pa kup sivih las in se tudi ne barvam. Tako, da domnevam, da je podobno kot pri sodelavki. Ko odnesem pete… sicer pri meni še ni tako očitno, postaja pa vse bolj očitno. V njenih letih bom čisto siva.

Lej, če ne bi bili sivi lasje, bi bilo pa kaj drugega. Omejencem v glavi ne moreš nikoli ustreči, če se ne spustiš na njihovo raven. Bodi, kar si, ker si očitno čisto fajn oseba. Oziroma če imaš kako drugo relevantnejšo hibo, se lahko malo poglobimo vanjo, sivi lasje to sigurno niso.

Eh, ne boš ne bo. jaz sem začela siveti pred 30 letom in zdaj 8 let kasneje ni bistveno drugače kot pri 32. Tam okoli ušes so se zasrali (teh se niti barva ne prime) in sence, ostalo pa nekako stoji. Vsaj za enkrat.

Sodelavke pa na ignor, pa je. Pri nas ni nobena brez sivih, se sicer barvamo vse. A narastki so vedno prisotni ins tem očitna sivina. One so pač dobile kost za glodanje, če ne bi to, bi pa kaj drugega. Takim enostavno ni pomoči.

Eh, kako naumesno predvidevanje. Jaz sem res že 37, pa imam srečo, da imam le tu in tam kakšen siv las, ampak se ne pobarvam zaradi zdravje, ne zaradi denarja. Sem urejena, spedenana vsak dan, tudi naličena, ampak tista kemija na glavi mi pa ne paše. Kaj bo, ko bom imela veliko sivih še ne vem, mi bo pa zdravje vseeno na 1. mestu![/quote]

In kaj to mene briga? Kje si se pa našla v moji izjavi? To pač opažam zadnje čase.

Jaz sem začela siveti pred 20tim letom. Že v SŠ so se mi začeli pojavljat prvi sivčki. Tako, da zdaj je že kar razlika od takrat.
Če bi bilo več takih sodelavk kot je ta z nebarvanimi lasmi, se sploh ne bi kaj sekirala. Bi bile pač vse sive. Meni pa ni do barvanja. Na živce pa mi gre to zgražanje sodelavk nad nepobarvanimi sivimi lasmi. Ker vem, če se zgražajo nad njo, se tudi nad mano.

Meni se zdi, da sivi lasje pašejo samo, če je frizura kratka in urejena. Najhujše je pa vmesno obobje, ko se sivi že konkretno vidijo, ni pa vse sivo.

Jaz sama, bi se sama sebi zdela neznansko stara in neurejena, če bi se nehala barvat, ker sem pri svojih 47 letih tudi že kar zelo siva. Pa še moja osnovna barva je taka mišje rjava, nič lepa, tako da se z barvanjem malo poživim. Že tako so mi geni prinesli zgodnje smejalne gubice okoli oči, povešeno kožo pod brado.. vse sem verbala od svoje mame, tako da se bom še kar nekaj časa barvala.

Imam pa prijateljico, ki so ji po kemoterapiji zdaj ponovno zrasli njeni lasje, povsem sivi in zdaj se ji kodrajo, kar se ji prej niso. Nihče od nas si je ne zna več predstavljat s staro, dolgolaso in temnolaso frizuro. Kratki lasje jo prav pomladijo, čeprav so pravzaprav beli. Tako da, po moje je treba tudi malo vedeti, kako si siv/siva – nekaterim zelo paše, druge spet postara.

Tebe sploh ne moti? One jo opravljajo v službi, ti si pa še na mon morala prijaviti:)))). Drugače pa, daj ti to raje tvojim sodelavkam povej, da so ene opravljive kure, pa kaj jih to konec koncev briga.

Daj dobro preberi. Mene ne motijo njeni sivi lasje, ker imam tudi jaz sive lase in se ne barvam. Moti me, ker njo opravljajo, ker vem, da tudi mene, ker sem tako kot ona. Samo mlajša, zaenkrat manj siva, sivim pa hitreje kot ona.

Joj koliko debate bi sele bilo ce bi se pobarvala na blond in si dala lasne podaljske.

Meni je to neurejeno če se ženska ki je zelo siva ne barva, tudi ni mi urejeno če ima grdo naravno barvo las. Nekaterih žensk res ne razumem, barva je res poceni danes in pobarvaš se v 10 min, barva pa stane tam od 5-10 €, tudi nanos barv je dandanes že tako enostaven da bi to še taka nevešča se lahko naučila. Ene ženske nič ne dajo nase, barva za lase je v bistvu izum ki je ženske pomladil za 10, 15 let ne dojemam zakaj se ene ženske ne farbajo. Sama sem se prvič začela barvati že ko sem imela 13, 14 let, ker imam tako pepelnato rjavo barvo las mišja barva in mi je grdo to, mi barva da lep lesk in si ne predstavljam da bi okoli letala z mišjo barvo las kaj šele s sivimi to žensko res postara za 20 let.

In kako točno definiraš grdo barvo las? In kaj so lepe barve las, da se bomo znale vse pobarvat v te lepe barve in bit čudovite?

Meni je grda barva las recimo moja naravna ki ni ne tič ne miš ni ne rjava ne siva ne svetlo rjava je kot neka pepelnato rjava, grdo pač. Poznam samo eno žensko ki ima naravno barvo las res lepo temno kostanjevo rjavo, sem jo enkrat vprašala če ima barvo ali kakšen preliv gor in je rekla da ima naravne. Tako da ona je edina ki mi ima čudovito naravno barvo las, vse ostale ženske ki sem videla z naravnimi imajo podobno meni nič posebnega barva brez leska no te ženske se tudi vse barvajo. Samo to sem pač jaz, imam malo višje kriterije glede teh stvari in mi je malokatera stvar res všeč.

Če so pa te ženske ki se ne farbajo srečne pa dobro za njih briga me…imam pa svoje mnenje kot vsak.

1. Če te moti, potem reci kaj na to temo vsem sodelavkam, ki jo obrekujejo ali pa bodi tiho – ker drugače nisi nič kaj manj kriva kot one.
2. Lahko pa povem svoje mnenje: tudi meni je najbolj neurejeno in zanemarjeno, če se ženska ne barva las. Nič hudega, če se ne šminka, lakira nohtov ipd., ampak pobarvani lasje so zame na ženski osnova urejenosti. Imam takšno kolegico, jo ne obiram, mislim pa si svoje: večino pik je zgubila pri meni ravno zaradi tega.

Meni je pa grdo, če je človek plitek, kot si ti in je dejansko tako omejen, da ljusi doi po barvi las in jim celo očita, da so “neurejeni”. Žal je tako, da po tvoje “neurejeni” ljudje svoj “kvazi-problem” uredijo v pol ure, ti pa svojega zlepa ne boš, ker enostavno ne dojemaš oz. nisi sposobna dojet, da eni imajo nekaj tudi V glavi in ne samo NA njej in da ker premorejo vsebino, jim “embalaža” niti najmanj ni tako pomembna kot tebi. Meni so sivi ali “mišji” ali kakršnikoli lasje, ki so umiti in vsaj približno urejeni v neko frizuro povsem v redu. Mastni, smrdljivi ali vsi skurjeni od neštetih “izboljšav” so pa res obup od obupa. Predvsem pa ne sodim folka po tem, kar ima na sebi, ampak po tem, kaj da od sebe.

Meni je pa grdo ko vidiš 35 let staro žensko s sivimi lasmi ki izgleda stara 50.

sem alergična na barve, tako da bom kar siva, pa če je komu grdo ali ne

naprej zdravje!

New Report

Close