Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina krvavitev iz penisa

krvavitev iz penisa

danes sem najprej na spodnjih hlačah opazil neke pikice krvi, mislil sem da je kje zunaj prišlo do kakšne poškodbe, ko sem šel na veliko potrebo, sem ob uriniranju začutil pekočo bolečino, zaradi sedenja nisem bil pozoren na urin, kasneje sem na penisu opazil da mi uhaja nekaj krvi, več večjih kapljic, tudi kasneje pri umivanju sem opazil še dodatne kapljice, pred nekaj dnevi sem imel vnetje ki pa se mi je uspešno odpravilo in sicer na kožici, zanima me kaj bi lahko bilo to, s čim si lahko pomagam sam? in kdaj naj grem k zdravniku če ne bo bolje? težav z uriniranjem nimam.

Spoštovani!

To še najbolj kaže na vnetje sečnice ali mehurja. Če se bo kri ponavljala več dni, potem pojdite k zdravniku, sicer ni potrebno, ker je lahko šlo tudi za kakšno počeno žilico.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

se opravičujem še enkrat zarad pomote in mojih mnogih vprašanj, ker nisem bil dovolj jasen se je izbrisalo napačno vprašanje, odgovor pa sem dobil na tisto kar sem napisal da ni potrebno tako da bom sedaj postavil še enkrat. vprašanje se navezuje na zgornji dogodek.

namreč v zadnjih 10 letih sem imel recimo 3x na leto nekakšno pekoče uriniranje (ki je trajalo ponavadi 1 dan = 2x, v tretje pa je bilo že veliko izboljšanje, podobno kot tudi zadnji dogodek ki sem ga zgoraj opisal. se pa do včeraj nikoli ni pojavila kri v kapljicah, čeprav sem predvsem v preteklosti na spodnjih hlačah opazil nekakšne temnejše madeže ki bi lahko bili kri , vendar o tem sem začel razmišljat šele sedaj. sem pa imel v tem času tudi 2x vnetje mehurja (pogosto uriniranje, občutek da moram ves čas na wc), nekaj kar v ostalih primerih o katerih sedaj govorim ni bilo prisotno (je pa tudi to vnetje mehurja trajalo 1 dan nikoli več, vsaj simptomi), v ostalih primerih pa je večinoma šlo samo za pekoče uriniranje, ki je trajalo kot že rečeno največ pri 3x uriniranju v enem dnevu in se recimo pojavilo čez nekaj mesecev. sem pa imel pred pol leta UZ trebuha (zaradi želodca), kjer ni bilo vidnih težav z mehurjem, prostato in ostalim. tudi sistematski? pregled krvi in urina ki sem ga opravil preden sem bil poslan na gastroskopijo in UZ je bil bp.
skratka kar me zanima je ali je lahko to kaj nevarnega, ali lahko govorimo o nekakšnih vnetjih sečnice oz mehurja? ki se ponavlja že toliko časa, brez nekih vidnih poslabšanj (razen tega s krvjo). je lahko krivo mogoče preagresivno milo? ali higiena? stres? star sem 30 let

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Iz povedanega in opravljenih negativnih izvidov ne vidim kakšne boelzni, zaradi katere bi bilo potrebno ukrepati. Lahko poči kakšna žilica, ali pa gre za kakšno prehodno manjše vnetje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Med spolnim odnosom se mi večkrat zgodi, da pride do hude krvavitve iz penisa. Zlasti ko je opčevanje intenzivnejše ali čuden položaj. Kot da bi počila neka žilica v notranjosti – podobno kot krvavitev iz nosu. Krvavitev se težko ustavi, lahko se tudi ponovi ob ponovni erekciji ali naporu oz. napenjanju pri veliki potrebi. Ko sem to omenil urologu se je čudil in NI ukrepal. Kaj mi svetujete?

Spoštovani!

Če je to res večkrat, potem bi, kljub temu da se to pojavlja samo pri odnsoih, ne pa tudi po uriniranju, bilo smotrno narediti cistoskopijo, da pregledajo sečnico, in potrdijo, da imate mroda tam kakšen pletež kapilar, ki zakrvavi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za odgovor.

Po krvavitvi pri odnosih, se lahko pojavi še par dni tudi pri uriniranju, zlasti zjutraj, ko je večji pritisk.

Kakšna je pa rešitev, če se pri cistoskopiji ugotovi pletež kapilar?

Lep pozdrav.

Spoštovani!

O tej možnosti sem bolj ugibal – pri tem samo potrdimo vzrok, i ni nevaren za zdravje, da nas ne bi skrbeli, če bi bil v ozadnju kakšen tumor.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za nasvet.

Vsekakor bom opravil cistoskopijo sečevoda, potem pa naprej, če bo potrebno.

Lep pozdrav.

New Report

Close