Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Izvid nefrologa

Izvid nefrologa

Pozdravljeni,

Stara sem 34 leta, mati 4-ih otrok. Prejšnji teden sem imela pregled pri nefrologinji, kjer sem vodena zaradi cist na levi ledvici (2 cisti – veliki 10mm in 20mm). Ciste so mi odkrili po natančnem pregledu pred 4-imi leti, ko mi je na hitro umrla sestra pri 23-ih letih. Šele na obdukciji so ugotovili, da je imela redko bolezen MEN II. Prosim za razlago naslednjih izvidov…nefrologinja je bila bolj redkobesedna pri pregledu, vprašala me je le, če pijem veliko mleka, jem mlečne stvari, če imam kakšne težave. Poslala me je še na Polikliniko, da sem dala vodo in kri za neke teste…biokemija??? Izvide iz Poliklinike še čakam.

Izvid nefrologinje z dne 3.4.2013:

Kontrolni pregled:
V zadnjem času nima težav. Ne jemlje nobenih zdravil. Po jedi še opaža preskoke srčnega ritma, vendar Nexiuma in Concorja ne jemlje. Popije okoli 1,5 do 2 l vode na dan. Ne oteka.

Izvidi 6.3.2013: kalij 4,2, levko 8,1, hemoglobin 137.

Klinični pregled:
Je neprizadeta, evpnoična, acianotična, anikterična.
Dihanje normalno slišno.
Srčna akcija ritmična, tona primerna, slišni posamezni prezgodnji utripi, šumov ne slišim.
Trebuh mehak, neboleč. Ledveni udar neboleč.
Okončine brez edemov.

UZ:
Mehur prazen.
Vena cava inferior primernega lumna.
Proste tekočine v trebuhu ni, plevralnih izlivov ni.
Ledvici sta na običajnem mestu, ravnih kontur, vzdolžno merita 12,2 cm desna, 12,7 cm leva, parenhim meri prečno 16 do 17 mm. Izražene so hiperehogene papile. Jasnih znakov za kalcinacije ali kamne ne vidim.
Perfuzija obeh ledvic je živahna. RI na nivoju segmentnih arterij je 0.58 do 0.62, akceleracijski čas 20 ms, zgodnji sistolični vrh poudarjen, hitrost na koncu diastole 14 do 22 cm/s.

Mnenje:
Opravila bo še nekaj dodatnih lab. testov na Polikliniki – napotnico prilagam. O izvidih bo obveščena. Zaenkrat veljajo dosedanja navodila.

Dg.: Stanje po ventrikularni ekstrasistoliji
GERB?

DIAGNOZE:
N39.9 Motnja sečil, neopredeljena

Še del izvida z dne 11.7.2012:
Ledvica desna meri 11 cm, leva 12 cm, parenhim meri prečno 15 do 18 mm, poudarjena je hiperehogena sredica.V centralni coni desno nekaj hiperehogenih drobnih odbojev z diskretno distalno senco – lahko mikronefroliti ali kalcinacije. Obstrukcije ni, večjega kamna ni.
RI na nivoju segmentnih arterij obojestransko je 0.55, akceleracijski čas 20 do 30ms, zgornji sistolični vrh jasen, hitrst na koncu diastole 13 do 18 cm/s.

Ker je nekaj sprememb v primerjavi z izvidi pregleda 3.4.2013 in 11.7.2012, sem v skrbeh….ker tudi nefrologinja ni bila zgovorna ampak bolj skrivnostna.

Prosim vaše mnenje….vprašanje sem poslala že na 3 posvetovalnice na tem forumu in ne dobim od nikogar odgovora…

HVALA.

Lp

Otroci - naš največji zaklad!

Pozdravljeni
Verjamem, da imajo vsi težave pri odgovarjanju. V samih izvidih ni nič zelo specifičnega in samo po sebi izstopajočega, kot diagnoza pa so na nefrološkem izvidu navedene ekstrasistole (ki pomenijo srčne utripe “iz ritma” in pa GERB, ki je težava z zatekanjem želodčne kisline v požiralnik. Iz ostalih podatkov pa mi ni povsem razumljivo, kaj še obravnavajo pri nefrologu, v UZ izvidih tudi ne navajajo nobenih cist na ledvicah.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close