Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Anja Štefan – jo poznate?

Anja Štefan – jo poznate?

Danes je bila na naši šoli ga. Anja Štefan, pisateljica, vsestranska ustvarjalka, pripovedovalka, magistra etnologije, zbiralka in imenitna zapisovalka ljudskih pravljic ( ki jih ima zares v malem prstu). Upravičeno jo primerjajo z Elo Peroci današnjih generacij.

To je bila nagrada učencem,ki so letos opravili bralno značko. In v 1 uri je otrokom zares pričarala čudovit izlet v svet pravljic, pripovedk, ugank…in jih prilagodila publiki. Na moje presenečenje so tudi 13-14 letniki pozorno poslušali 🙂 In dejansko so bili zadovoljni in veseli, hvaležni za trud. Včasih je potrebno zelo malo,da zadovoljimo in osrečimo otroke.

Želela sem opozoriti na to pravljičarko, ker mislim, da premalo cenimo pripovedovalce in ljudsko slovstvo nasploh. Zakladnica je polna, le odpreti jo je treba. Če imate otroke (ali pa za svojo dušo) vam iskreno priporočam, da ji prisluhnete.

Slaba samoreklama 🙁

Meni so njene pravljice preveč pocukrane.


Če bi samo malo poznala sodobno slovensko otroško literaturo, bi vedela kdo je Anja Štefan. Njeno delo je njena reklama. Če pa jo imaš kdaj priložnost v živo slišati, pa te bo zagotovo očarala. Je zelo karizmatična osebnost.

žena mojga sošolca iz OŠ,nje osebno ne poznam je pa dobra v svojem poslu,ja!

Poznam osebno, pocukrana in vzvišena.


Če bi samo malo poznala sodobno slovensko otroško literaturo, bi vedela kdo je Anja Štefan. Njeno delo je njena reklama. Če pa jo imaš kdaj priložnost v živo slišati, pa te bo zagotovo očarala. Je zelo karizmatična osebnost.[/quote]

Eh, kar dobro vem, da objavlja v Cicibanu npr., vem pa tudi, da je ogromno del boljših od njenih, ima tudi kaj dobrega, ogromno pa povprečnega, tako da…. ne ti meni govoriti o branju.
Pa ne vem zakaj spreminjaš nick?
Takole je, tole je bila samoreklama, ki pa je dosegla nasproten učinek. Bi bilo res bolje, da bi bila njena reklama samo njeno delo 🙂

Gospo poznam in moram priznati, da je fantastična pravljičarka, topla in prijazna oseba z ogromno znanja. Dvomim pa, da bi si na tako popularnem forumu kot je mon delala samoreklamo:)
Ene res poznate 1000 načinov za to, da se delate pametne povsod, kjer lahko. Ste super mame z najbolj pridnimi sončki, ekspertke za vzgojo otrok, dietetičarke, modne svetovalke, poznavalke vseh vej umetnosti… Ma ni, da ni. Še dobro, da sem samo povprečna ženska s sto in eno napako in da se ne morem primerjati z vami. Če bi se lahko, bi najverjetneje naslednje leto bila predlagana za nobelovo nagrado za mir, kar ena od vas definitivno bo. Ali pa vsaj za slovenko leta. Sedaj boste pa imele manjšo konkurenco 🙂

Ja, jo poznam zelo dobro osebno-njo in njeno celo družino. Je zelo prijazna,topla,vedno pripravljena pomagat, zelo socialna oseba,…..še bi se dalo naštevati. Tudi mož je prijazen, otroci lepo vzgojeni. Je pa oseba, ki nekako ne spada v današnji čas ker ni pohlepna, ne laže, ni hinavska,..Tudi ni pocukrana, pristne stike zna navezati z vsemi generacijami.
LP

Meni in moji ounci je všeč, še sploh pesmice in uganke.

Kakšna je pa zasebno, mi pa dol visi. Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj je to pomembno, pa sem celo otroštvo poslušala točno take komentarje. “Ja, saj je dober pisatelj, ampak pustil je ženo.” Ja in? Mene kot bralke pa to res ne zanima, s tipom osebno nimam nič, z njegovo ženo tudi ne, z Anjo Štefan tudi ne, če se vrnemo k temi, in je zaradi mene zasebno lahko zoprna kot hudič ali pa čudovita in topla oseba.

A za tole kvazipisatelejico je vseeno kakšna je osebno, o Svetlani Makarovič ste imeli pa za povedati celi roman, dvoličnost morda?

Da pa je tisti prvi post samoreklama, se pa iz aviona vidi. Saj ni slaba tale Anika, neka super truper oseba pa tudi ne.

Res je prijetna,ima poseben odnos do ljudi in res je,kot je ena omenila – njeno delo govori zase.

EH – Nobena samopromocija ni, danes sem jo spoznala, tako da nimam nič od tega, da bi jo propagirala. Moj namen je bil zgolj povedat in delit to prijetno izkušnjo z vami. Zakaj ne bi smeli nekoga pohvalit, mu izrečt priznanje za njegovo delo? Zakaj je treba vedno iskat prepire in zagrenjene debate? Se nekateri se res ne znate normalno pogovarjat, brez nasilne komunikacije, ali kaj?

Pa povdarila sem, da glede na problematiko otrok dandanes, je včasih dovolj kratek odklop od realnosti v fantazijski svet pravljic…In so zadovoljni….Mogoče jim pa to manjka – jih vzgajamo s premalo občutka za domišljijo? Ne smemo pozabit, da so vsi naš produkt…

Lep preostanek večera vse skupaj in čimbolj “pravljične” sanje…

AJEJ – samo še enkrat bom povedala, potem pa se s tem ne bom več ukvarjala, ker ni bistveno – očitno se z aviona bolj slabo vidi, ker ne gre za samopromocijo.

Ta go. ne rabi reklame na monu, vsaj predvidevam. Verjetno pa bi se res lahko reklo, da je moj post malce promocijski, ampak je res dobronameren.

Tudi meni to vleče na reklamo no, preberi še enkrat prvi post. Ena sama hvala, ni da ni, malo samokritičnosti, prosim.

Da,Twiny,popolnoma se strinjam s teboj!

Tako lepih ,mehkih in srčnih pravljic,že dolgo,dolgo ni nihče napisal.

Res,take pravljice je nekoč pisala Ela Peroci.Vedno sem jih rada brala otrokom in jih še vedno rada berem.

Muca Copatarica,tudi Stara hiša št.3.mi je zelo ljuba,pa Moj dežnik je lahko balon….

Otrokom iz moje skupine sta zelo všeč zgodbici Srajčica in Robček,pa tudi druge iz knjige Melje melje mlinček so zelo prisrčne.Kar čutiš toploto in toplino okrog srčka,ko jih bereš.

Pa pesmica:Tri jabolka,tri repice in tri debele tepke…

Meni so zgodbice in pesmice Anje Štefan prekrasne!

In otrokom vedno povem,kateri pesnik ali pisatelj je napisal določeno pesmico.

Če leti name, potem, ne, tudi pri Svetlani mi ni jasno, kaj ima njen karakter veze z njenimi umetniškimi dosežki in sem mnenja, da si vse tako imenovane privilegije zasluži že samo zaradi Sapramiške, da ne govorim o vseh ostalih pravljicah in noro dobri poeziji za odrasle, in to ne glede na to, kaj govori o RKC.

Poleg tega pa še 15 let mljaše zgledajo …

Moji otroci so še zelo majhni, ampak njene pesmice iz knjige Lonček na pike znajo že skoraj vse na pamet.. Poleg Pedenjpeda edina zbirka pesmic, ki jo moramo kar naprej prebirati 🙂
Tudi meni so všeč.

A ni poročena z enim znanim pisateljem … na koncu jezika imam njegovo ime, pa se ga ne spomnim.

Še enkrat… tokrat že pod tretjim nickom hi hi hi, tejle A. Štefan gre očitno zlo slabo, da potrebuje takšno reklamo, škoda, s tem je pokvarjeno še tisto dobro, kar napiše 🙁

Da,Twiny,popolnoma se strinjam s teboj!

Tako lepih ,mehkih in srčnih pravljic,že dolgo,dolgo ni nihče napisal.

Res,take pravljice je nekoč pisala Ela Peroci.Vedno sem jih rada brala otrokom in jih še vedno rada berem.

Muca Copatarica,tudi Stara hiša št.3.mi je zelo ljuba,pa Moj dežnik je lahko balon….

Otrokom iz moje skupine sta zelo všeč zgodbici Srajčica in Robček,pa tudi druge iz knjige Melje melje mlinček so zelo prisrčne.Kar čutiš toploto in toplino okrog srčka,ko jih bereš.

Pa pesmica:Tri jabolka,tri repice in tri debele tepke…

Meni so zgodbice in pesmice Anje Štefan prekrasne!

In otrokom vedno povem,kateri pesnik ali pisatelj je napisal določeno pesmico.[/quote]

Njen mož ni posatelj.

[/quote][/quote]

Še enkrat… tokrat že pod tretjim nickom hi hi hi, tejle A. Štefan gre očitno zlo slabo, da potrebuje takšno reklamo, škoda, s tem je pokvarjeno še tisto dobro, kar napiše 🙁

No,zdajle si se pa POŠTENO zmotila!

Res sem vzgojiteljica in morda sem doma čisto na drugem koncu Slovenije.

Zanimivo,da takoj sklepaš,kaj je kdo napisal,ne vidiš pa,da imam sama precej drugačen slog pisanja,kot Twiny.

Kar imaš na jeziku,to imaš v srcu.

Pa -lahko noč!

Ojej, a misliš, če delaš malo večji razmik med vrsticami, pa boš neprepoznavna?? A misliš, da smo tukaj tudi sami otroci, ki beremo Cicibana?
Enak način pisanja, enak način izrazoslovja, ne moreš se skriti he he….

Mislim pa takole: dobrega pisatelja-pesnika res ni treba takole hvaliti, ker se s tem naredi več škode kot koristi, takšno hvalisanje je prozorno, človek bi še pomislil, da se pisatelj-pesnik hvali sam 🙂
To bi šele bila polomija….

Jaz sem bila na dveh njenih predavanjih in mi je delovala zelo prijetno. Meni se ni zdela prav nič samovšečna, nastopaška ali vzvišena. Ko nam je prebirala pravljice in pesmice se je videlo, da to počne s srcem (mene je spominjala na prof. Haramijo).
V bistvu pa imajo vsake oči svojega malarja. Če bi si bili vsi med seboj všeč, bi bil svet nemara malo dolgočasen. 😉

Če ne bereš in ne poznaš,potem ne komentiraj.

Sama priznaš,da ne bereš Cicibana in predvidevam,da tudi ne literature za otroke.

In zakaj po tvojem ne bi smeli pohvaliti dobre knjige?

Ah,saj ne veš odgovora….pa lep dan!

New Report

Close