Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Kraja Sintal

Default avatar

m111

Jaz pa tipu privoscim :) Poglejte kolk nas vsi lupjo pa se sprehajo svobodni kot pticki.
Default avatar

NM-3w

emmmm ... malo zoprno je, da bodo morali "minus" notri prinesti vsi zaposleni. Gre za zasebno podjetje ... ne pa ze kakšen Merkur, Mercator, šolski zavod, muzej, galerijo, ministrstvo, državno banko (NLB; NKBM) ... kjer izgubo pokrivajo iz davkov državljanov ☺
to je kot, da bi tebi iz denarnice sunil € .. ne pa, da bi pobral denarnico na pločniku.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-
[sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub]Number One[/sub]
Default avatar

m111

Itak da bo placal folk. No ce ze placujemo za “naso elito” bomo pa se za cloveka ki je cel zivjenje trdo delal za par ficnikov.
Default avatar

Popay

V Sintal-u imajo delavci 400 do 500€ plače in to z nočnimi šihti ,pa je ,možakar rekel.... dost imam, grem v trezor po ene par vreč.
Default avatar

Robi...

Popay je napisal/a:
V Sintal-u imajo delavci 400 do 500€ plače in to z nočnimi šihti ,pa je ,možakar rekel.... dost imam, grem v trezor po ene par vreč.
To je izkoriščanje in če se človek počuti izkoriščan, bo izkoristil še druge in svoj položaj in zmožnosti.....
Default avatar

Pandora1

NM-3w je napisal/a:
emmmm ... malo zoprno je, da bodo morali "minus" notri prinesti vsi zaposleni. Gre za zasebno podjetje ... ne pa ze kakšen Merkur, Mercator, šolski zavod, muzej, galerijo, ministrstvo, državno banko (NLB; NKBM) ... kjer izgubo pokrivajo iz davkov državljanov ☺
to je kot, da bi tebi iz denarnice sunil € .. ne pa, da bi pobral denarnico na pločniku.
emmmm x2: Če je zasebno podjetje, to krije lastnik in ne zaposleni. Ker si pa predstavljam, da je lastnik zavarovan za takšne primere, verjetno bo plačala zavarovalnica.

Zavarovalnica je pa precej podobna Merkurju, Mercatorju, NLB-ju, ...
Default avatar

Pandora1

Popay je napisal/a:
Ja, meni se je to tudi od vedno zdelo logično. Ne morejo varovat denarja ljudje, ki jih plačuješ eno mizerijo in komaj shajajo...
Default avatar

Robi...

Pandora1 je napisal/a:
Popay je napisal/a:
Ja, meni se je to tudi od vedno zdelo logično. Ne morejo varovat denarja ljudje, ki jih plačuješ eno mizerijo in komaj shajajo...
Ja. Nekaj takega, kot če lačnemu pustiš, da ti varuje vsebino hladilnika. :)
Default avatar

NM-3w

Pandora1 je napisal/a:
NM-3w je napisal/a:
emmmm x2: Če je zasebno podjetje, to krije lastnik in ne zaposleni. Ker si pa predstavljam, da je lastnik zavarovan za takšne primere, verjetno bo plačala zavarovalnica.

piševa o povsem različnem.
pač ne bo kakšnih priboljškov, delovna obleka se zamenjala kakšno leto kasneje, ...
Default avatar

Pandora1

NM-3w je napisal/a:
Pandora1 je napisal/a:
NM-3w je napisal/a:

piševa o povsem različnem.
pač ne bo kakšnih priboljškov, delovna obleka se zamenjala kakšno leto kasneje, ...
Okay. My mistake :)
Default avatar

arkyca

Sintalovci pa res nimajo 400-500€ plače na mesec. Imam kolega, ki dela za Sintal in ima od 800€ plače naprej. Že res da se dela ogromno nadur, cele vikende,...ampak njega to ne moti. Mu je bolj všeč, da dela po cel dan, nekaj dni skupaj in je potem 2-3 dni frej.
Default avatar

Misonkka

Čisto nič mu ne zamerim.
Default avatar

m111

Slabe informacije imas :)
Default avatar

NM-3w

bolje redno 500€ plače (četudi z vikendi, nadurami) kot 350€ sociale.
Si vsaj med ljudmi, ki delajo (OK stojijo, sedijo ...)
Default avatar

Misonkka

ne eno in ne drugo ni za preživet:)
Default avatar

belondo

Popay je napisal/a:
Pa od kje vam take bedarije servirajo! Popay, 400 do 500€ je manj kot minimalc in če bi blo res bi že zdavnaj šli na inšpekcijo . Delam v Sintalu že leto in pol, pa še nikoli ni blo na plačilki manj od šesto neto pa še plus malica in prevos ponavadi nanese okoli 800€. In še regres sem dobil 860€, pa vse ure plačajo, fak je samo v tem, da nam dajo samo nekaj malega nadur delat. Čisto nekaj drugega ko v moji prejšni službi, kjer so nas nategovali ko...
Default avatar

Popay

belondo je napisal/a:
Popay je napisal/a:
Pa od kje vam take bedarije servirajo! Popay, 400 do 500€ je manj kot minimalc in če bi blo res bi že zdavnaj šli na inšpekcijo . Delam v Sintalu že leto in pol, pa še nikoli ni blo na plačilki manj od šesto neto pa še plus malica in prevos ponavadi nanese okoli 800€. In še regres sem dobil 860€, pa vse ure plačajo, fak je samo v tem, da nam dajo samo nekaj malega nadur delat. Čisto nekaj drugega ko v moji prejšni službi, kjer so nas nategovali ko...
Ma nemoj, pol pa ti slabo poznaš svoje sodelavce, osebno poznam enega, ki ima 600€ z vožnjo vred in malico in z samo nočnimi šihti, to je 160 do 180 ur na mesec. Mi je pa rekel, da na nekaterih delavnih mestih eni več dobijo, odvisen koliko daje tista firma, ki jiih najame. Tako mimogrede so prisotni v naši firmi že od pamtiveka in vsi, ki sem jih poznal so krepko več kot eno leto in pol delali v Sintal-u.
Aja, pa tist gor, ki piše o 800€˘, jp..... z 240 urami na mesec, je pa res, da jim regres redno plačujejo.
Mi je pa prav všeč, da berem nekoga, za spremembo, ki je zadovoljen kar se plač tiče v tej firmi.
Default avatar

NM-3w

ampak s pištolo na čelu pa v nobeni privat firmi ne prisiljujejo ljudi, da so tam.
še celo sami pridejo na redno plačo ... kakršnakoli že pač je
Default avatar

Popay

Hja s tem je pa tako Nm-3w, na žalost smo lahko vsi veseli, ki imamo službo, da jo sploh imamo, pač ponudbe je več kakor povprašanja po delovni sili in tako bo ostalo še kar nekaj časa, dokler pač ne bo kakšne industrijske revolucije, če pa tega ne bo, pa kuda koji mili moji.
Default avatar

NM-3w

Popay je napisal/a:
Hja s tem je pa tako Nm-3w, na žalost smo lahko vsi veseli, ki imamo službo, da jo sploh imamo, pač ponudbe je več kakor povprašanja po delovni sili in tako bo ostalo še kar nekaj časa, dokler pač ne bo kakšne industrijske revolucije, če pa tega ne bo, pa kuda koji mili moji.

pa ti generiraj posel, delovna mesta, redna plačila ... jebat ga --- eni deljo posel eni delajo delo eni pa so javni sektor še kakšni pa socialni podpiranci.
po 10 - 15 letih se vsakdo najde tam, kamor paše kot "potencial / kapaciteta" ... malo poguglaj kako zgleda pri naftaših v Zalivu, če si kitajec, indijec, pakistanec ...

sploh pa - namesto da bi folk izgubljal čas na forumih bi se lahko učil, delal bižuterijo, pletel košare --- ampak za to je potrebna samodisciplina, volja, ... hoteti!!