Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se moški bojijo izobraženih žensk?

Zakaj se moški bojijo izobraženih žensk?

Berem tole na MONu. In vse več je takih moških. Glede na to , da se moški bolj izobraženih žensk. Smo ženske, ki imamo diplome ali še kaj več, očitno zelo nezaželene.
Zdaj vsaj vem zakaj.

Tako je to.
Rajši imamo tiste z velikimi joški.

Imam Dr. doma, pa me nič ne moti! Jaz nimam končane fakultete, pa tudi njo to ne moti!

nova
Uredništvo priporoča

Svetla izjema.
Več je pa takih tipov kot je avtor citiranega posta. Sprašujem se zakaj ene moške tako moti, če ima ženska višjo izobrazbo?
Se počutijo manj vredne, se ne počutijo dovolj pametne ali kaj?
Mene osebno ne moti, če ima moški nižjo izobrazbo od mene.

Iz mojega okolja:

Večini moških diploma v ničemer ni spremenila osebnosti. Še vedno so enaki, kot so bili prej.
Večini žensk je diploma strahotno spremenila osebnost. Postanejo “gospe”, ki pričakujejo da jih bo okolica častila in delala namesto njih. Vse po vrsti poskušajo iz partnerjev narediti copatko, ki jih bo stregla spredaj in zadaj. Največja bedarija je bila, ko se je skupinica lokalnih “izobraženk” odločila, da ne bodo več hodile na tradicionalni babji žur za 8.marec v enaki zasedbi, kot vsa leta do sedaj. Ker nekatere prjateljice niso dosegle njihov nivo, ne sodijo več mednje. Vidiš, moški v naši okoliic teh težav nimajo.

Kaj misliš, je v tem razlog za takšen odnos moških do “izobraženk”?

Predlagam v branje: http://www.galarna.si/index.aspx?source=katalog&grupa=027&id=00202

Takšna ženska je samostojna – gre lahko kadar koli hoče, nobenih neumnosti ji ni potrebno prenašati. Tista z manj denarja, pa je že malo odvisna od nekoga.

Nevoščljivost je huda zadeva.

Svetla izjema.
Več je pa takih tipov kot je avtor citiranega posta. Sprašujem se zakaj ene moške tako moti, če ima ženska višjo izobrazbo?
Se počutijo manj vredne, se ne počutijo dovolj pametne ali kaj?
Mene osebno ne moti, če ima moški nižjo izobrazbo od mene.[/quote]

Trditev, da se moški bojijo žensk z visoko izobrazbo je pač ena izmed mnogih nebuloz, ki se jih lahko najde le na MON-u.
Trditev seje, gnoji, neguje in razmnožuje zgoraj omenjena populacija žensk med iskanjem vzrokov za svojo osamljenost.
Aja… avtor citiranega posta se občasno izraža v obliki, ki jo primitivna ljudstva in ženske z velikimi joški poznamo kot humor.

Svetla izjema.
Več je pa takih tipov kot je avtor citiranega posta. Sprašujem se zakaj ene moške tako moti, če ima ženska višjo izobrazbo?
Se počutijo manj vredne, se ne počutijo dovolj pametne ali kaj?
Mene osebno ne moti, če ima moški nižjo izobrazbo od mene.[/quote]

Ehhh, ne verjemi vsemu kar počez. Nimamo vsi moški takih problemov.

Tam, kjer jih pa imajo, gre verjetno za občutke manjvrednosti. Najbrž si težko “glava družine”, če se ne počutiš tako in imaš kje iz otroštva v glavi, da bi moral biti.

Res je, diplomantke so ene same afne. Ni šans, da bi imel tako žensko.

No s tem se pa moram strinjat, če ravno pri nas ni tako, pri drugih pa to tudi sam opažam.
V naši družbi “moški” 8-16 oseb se nas bolj ali manj redno dobi vsak mesec enkrat, pa so v tej družbi od takih, ki nimajo niti srednje šole zaključene, do doktorja fizike. Ob pivu se lahko pogovarjamo o vseh športih, kelnarcah, avtomobilih…

Izobražene od ne izobraženih Gospa se pa v večini ločujejo že ob naročilu,”kave” do pogovora sploh še prišli nismo.

No s tem se pa moram strinjat, če ravno pri nas ni tako, pri drugih pa to tudi sam opažam.
V naši družbi “moški” 8-16 oseb se nas bolj ali manj redno dobi vsak mesec enkrat, pa so v tej družbi od takih, ki nimajo niti srednje šole zaključene, do doktorja fizike. Ob pivu se lahko pogovarjamo o vseh športih, kelnarcah, avtomobilih…

Izobražene od ne izobraženih Gospa se pa v večini ločujejo že ob naročilu,”kave” do pogovora sploh še prišli nismo.[/quote]

Zdaj že teče beseda o real lifeu oz. področju, katerega “izobraženke” bežno opazujejo z veeeeeelike višine.
In se zgražajo nad njim.

Pa smo tam. Že tule se je oglasilo par takih, ki jim gre v nos, če ima ženska diplomo. Tu in tam koga ne moti, večino moti, predvsem ženske to moti, se mi zdi :).

Jaz tudi nisem dokončal študija moja je dva v kratkem času…noben problem…nobene nevoščljivosti…včasih so bili moški bolj izobraženi oziroma so imeli papirje (diploma ne pomeni da si izobražen) sedaj pa naj bodo ženske. čeprav nimam diplome sem samouk in znam dosti več od večine takoimenovanih izobražencev in to ne samo na enem področju ampak na večih…
Aja čeprav ima moja dve diplomi ni nič kaj vzvišena zaradi tega, je pa ena redkih z diplomami, ki nekaj ve na svojem področju…

Močno se strinjam. Izobraženke so vse take avše, da te mine. Mislijo kaj so, v resnici pa avše.
Da ne govorim o tem kako so neurejene.
Pri nas v službi se me SŠ lepo uredimo, damo ustrezen make-up, lepa oblačila, petke. One izobraženke pa mislijo, da so dovolj pametne, da se jim posledično ni treba uredit. Pridejo v kavbojkah, s sivimi lasmi, nobenega make-upa. Kure.
Potem pa jokajo, da so samske.

Imam izborazbo, pa še nikoli nisem začutila, da bi me moški zaradi tega gledal drugače. Je pa res, da se z njo ne mečem ven in afnam. In moj mož ima samo srednjo šolo.
Opažam pa poplavo novodobnih magister in doktoric, ki mislijo, da so nekaj več in moškega, ki ni ‘ničesar ustvaril’ niti ne povohajo. Tolerirajo sicer nižjo izobrazbo, ampak samo v primeru, da ima tip nekaj pod palcem.

Pri nas imamo polno enih izobraženk v službi, pa je katera sposobna za kako delo?
Ni šans.
Me z nižjo izobrazbo vse več vemo od njih. One imajo samo višjo plačo. In res je, niti uredit se ne znajo. Nobenega make-upa, kavbojke… ko bi šle na sprehod, ne pa v službo. Nobene urejenosti.

Ve s srednjo šolo, ne domišljajte si, da ste kaj več, ker se kao uredite in ker imate doma nekega brezveznega dedca, ki ga je takisto želja po izobraževanju minila v srednji šoli. Mu sploh znate skuhat?

Precej je odvisno od ženske no. Če mu bo stalno to naprej metala potem jo bo skenslal po hitrem postopku. To je pri ženskah pogosto, zato se moški ki imajo izkušnje s tem sploh ne gledajo več za prepotentnimi izobraženkami. Če si normalna potem pa res ni problema.

Ja, ve blazno sposobne kure v 10 cm petah veste vse boljše od njih. Sigurno, phahahaha…

Točno tako. me imamo prakso, one pa mislijo, da so pametne, da jim ni treba delat, da vse vedo, ker imajo diplomo.

Imeti na sebi ali pa v sebi je velika razlika!
Vsak pokaže kar ima za pokazat eni make up, oblačila, nakit, piz..o … nekateri pa znanje, ne glede na izobratbo, marsikateri diplomiranec-ka služi bistveno slabše od keramičarja (pokaže in naredi kar zna, brez filozofiranja)!

ti si pa folž, ker je nimaš.

pa lp, ena, ki jo ima in ki ima prakso!

Očitno vendarle delodajalcu dajo višjo dodano vrednost, kot ve, tepke s srednjo šolo, zato pa imajo višjo plačo. Faušija je huda stvar. Kdo ti je kriv, da nisi študirala oz., da nisi bila sprejeta na fakulteto..

[/quote]

Imeti na sebi ali pa v sebi je velika razlika!

Sploh ne!

Ene dajo s sebe obleko pred nadrejenim!
Ene pa dajo iz sebe znanje pred nadrejenim!

New Report

Close