Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Ženske, kakšen stil oblačenja imate?

Default avatar

Allessandra29

Sama imam zelo rada jeans in blazerje-suknjiče vseh oblik in barv, mora biti kroj lepo oprijet, in pa raznorazne oprijete majčke spodaj, tuba tope tudi. Jeans mi je najbolj všeč torej skinny jeans v temno modrih barvah imam tudi par v svetlih, in pa kupila sem si tudi eno res hudo jaknico iz umetnega usnja v h&m sedaj na pomlad v črni barvi. Poleti so mi všeč baby-doll oblekce ki jih nosim s pasom pod prsmi. Za noge pa priznam sem full pristašica udobja imam sicer par štiklov zelo udobnih drugače sem bila pa celo zimo skoraj v uggsih. Sedaj bodo balerinke prišle v ospredje pa kaki lepi peep-toes salonarji. Če bi opisala svoj stil oblačenja je v bistvu elegantno/dekliški.

Zanima me kaj ve nosite oz. kakšen stil oblačenja imate? Sprašujem za ženske ki so stare tam od 29-40 let.
Default avatar

PinkFloyd

V glavnem kavbojke, take in drugačne. Majice, jakne, bunde pa v glavnem vse črne. Čevljev z visoko peto sploh nimam, kril in oblekic tudi ne.
Default avatar

ena od daleč

PinkFloyd je napisal/a:
V glavnem kavbojke, take in drugačne. Majice, jakne, bunde pa v glavnem vse črne. Čevljev z visoko peto sploh nimam, kril in oblekic tudi ne.
Jaz podobno. Meni je važno, da se v oblačilih počutim udobno, da je meni všeč in pri tem mi je vseeno ali je 100 let za modo.
Default avatar

2302

Služba elegantno (hlače/krila, boljše majice, bluze, blazer...čevlji s peto večinoma), prosti čas pa kavbojke, majice, jakne....obleke skoraj nikoli.
Default avatar

udobno

Kavbojke, puloverji, mikice, majice - za službo.
Doma trenirka.
Za hobije pa primerno aktivnosti. Za plavanje recimo kopalke :).

Visokih petk nimam - nočem obutve v kateri bi trpela. Krila nimam nobenega, obleke tudi ne.
Default avatar

ojojojoji

kakšna žalost, a ne, avtorica...kavbojke in trenerke, kril in oblek pa sploh nimajo v garderobi. A je to sploh ženska ali je odgovarjal moški;-)?
lp
Default avatar

udobno

ojojojoji je napisal/a:
kakšna žalost, a ne, avtorica...kavbojke in trenerke, kril in oblek pa sploh nimajo v garderobi. A je to sploh ženska ali je odgovarjal moški;-)?
lp

Če si ti rada oblečena neudobno, je to tvoj problem.
Jaz se oblačim zase, ne za druge. Torej se oblačim udobno. Če ti rada trpiš pa je to tvoja stvar.
Default avatar

Avstralka

ojojojoji, jaz se oblačim zase in ne na moškega ali drugo osebo. :) Tako da sem tudi jaz tisti fenomen, ki nikoli ne nosi kril ali oblek. :))
Tudi sama sem non stop v skinny jeansu in oprijetih majicah, rada pa tudi nosim te cotton šale, ki se sedaj nosijo okoli vratu. Pozimi sem v škornjih, poleti pa v peeptoes-ih s špičastimi petkami (ja, tudi 12 cm mi ni tuje :) ) ali wedges sandali ali balerinke ali japankah.
Za športanje imam pajkice, superge in majico, za doma pa pajkice in ohlapen pulover ali trenerko. :)
Default avatar

Fashionista.si

Jaz pa imam najraje obleke. Za v službo skoraj vedno obleke, tudi za doma kdaj, poleti pa res vedno. Kdaj pa kdaj oblečem kako krilo z bluzico ali topom. Kdaj pa kdaj pa še kakšne hlače ali oprijet jeans s srajco ali blejzerjem.

In to od nekdaj. Ko sem bila otrok, me je mama menda enkrat oblekla v hlače za v vrtec. In sem celo pot do vrtca in še v vrtcu tako tulila, da me je na koncu popokala, odpeljala nazaj domov in problekla v krilo. Sem morala biti res glasna, ker drugače je bila vzgoja stroga. Da je popustila, je bil verjetno joooj!

In mi je to prav udobno, meni obleke niso res prav nič neudobne ...

No, visoke pete pa zelo zelo redko. Parkrat na leto. Mora bit že res neka huda priložnost ... :D

LP,
Lenka
http://www.Fashionista.si
Kaj naj oblečem?
Default avatar

Allessandra

Slovenke so poznane po tem da se bojijo barv in štikle in oprijete cunje dojemajo za nekaj neudobnega kar je res stereotip. Malo me je razočaralo ker nobena ni omenila leginsk/pajkic, ki so v bistvu bolj udobne od skinny jeansa in obstajajo v toliko različnih variacijah od barv, materialov, oblik.

Poleti sem bila v Londonu, in tam je veliko žensk nosilo baby-doll oblekce iz Topshopa tam so imeli takrat razprodajo in sem jih dosti nabavila, nosile so se pa s paskom pa raznorazne oprijete obleke, ne tričert ampak mini obleke nosile so jih ženske v balerinkah in štiklih. No potem v Lj. sem pa tudi opazila precej žensk ki so jih furale tako da ni sedaj Slovenija tako uzadi za modo vsaj Lj. ni. In tudi obleke niso tak bav-bav.

Štikle niso nujno neudobne, ženske ki se počutite neudobno v petkah je zato prvo ker niste vajene noga rabi vsaj kakšen teden da se privadi. Pa še nekaj je če so res zelo neudobne ste si kupile napačen čevelj čisto simple. Sedaj obstaja ogromno modelov platforma štiklov tudi z 12cm petko ki so zelo udobni.
Default avatar

Fashionista.si

Haha, jaz pozimi pogosto nosim legins za doma. :DD

Visoke pete pa vedno kupim kakovostne, samo nekako mi niso na meni všeč ... Se počutim tako narejeno, overdressed ...

Sicer se pa dolžine oblek zdaj tudi daljšajo, maxi je moderen in midi tudi. Tudi Topshop ima tega ogromno.

http://www.topshop.com/webapp/wcs/store ... s=category~[209719|208523]&noOfRefinements=1

LP,
Lenka
Kaj naj oblečem?
Default avatar

prevod

Jaz pa potrebujem prevajalca za vaše poste. Res ne razumem vseh teh besed, toliko me pa tudi ne zanima, da bi šla googlat.
Aja nosim pa kavbojke pa bombažne majice. So mi pa ful všeč ženske v krilih ali oblekah. Sam kaj ko za krilo rabiš primerne štumfe, primerne čevlje, primeren plašč in še pobrite noge.
Default avatar

Fashionista.si

Legins so pol pajkice pol džins oz. pajkice iz džins materiala.
Skiny jeans je oprijet džins.
Blajzerji so dolge, ravno krojene jakne.
Platforme so odebeljeni podplati.
Wedges so sandali z odebeljenim podplatom in polno peto.
Maxi je dolgo, midi je srednje dolgo.
Overdressed je pretirano lepo oblečena.
Baby-doll so obleke, rezane pod prsmi, ki potem padejo na A.
Peeptoe so spredaj za prst odprti čevlji.
Cotton šali so dolgi in ožji šali.
Balerinke so nizki čevlji, spredaj zaobljeni.

LP,
Lenka
Kaj naj oblečem?
Default avatar

PinkFloyd

Saj ne gre smo za udobnost, vsaj pri meni ne. Eni pač ne maramo teh modnih smernic, kjer je letos ultra moderno to pa to, drugo leto si pa out. Pa da ne govorim koliko smeha ko gledaš kakšne stare fotke.....
Čez večno klasiko je ni, kot pri muziki : )
Default avatar

Allessandra29

Ja fashionista tudi jaz obožujem leginske:) imam jih za doma takšne navadne in pa tiste bolj fancy z imitacijo usnja za ven imam jih vse sorte so res udobne in poceni. Ja točno te obleke jaz nakupujem iz topshopa jih moram za letos poleti nekaj naročiti, osebno imam rada mini obleke ki so čisto oprijete brez volančkov in tega čisto simple in pa v barvah.

prevod-pa saj ne rabiš vedno si briti nog za obleke. Recimo sedaj pozimi, si kupiš kakšne zimske nogavice ki so temne s kakšnimi vzorci lahko tudi in se ti dlake ne bodo nič videle. Pri čevljih pa tudi nič ne komplicirati kupi si recimo da imaš ene 3 štikle udobne v 3 različnih barvah recimo klasične črne, potem barva pudra-kožna barva in pa kakšne bolj freaky barve recimo rdeče in tudi modeli naj bodo takšni da jih boš lahko kombinirala na skinny jeans, leginske ali pa na obleke. Vsaj jaz tako počnem ker nimam toliko denarja da bi kupovala za vsak outfit nove štikle in balerinke ali škornje.
Default avatar

prevod

Fashionista.si je napisal/a:
Legins so pol pajkice pol džins oz. pajkice iz džins materiala.
Skiny jeans je oprijet džins.
Blajzerji so dolge, ravno krojene jakne.
Platforme so odebeljeni podplati.
Wedges so sandali z odebeljenim podplatom in polno peto.
Maxi je dolgo, midi je srednje dolgo.
Overdressed je pretirano lepo oblečena.
Baby-doll so obleke, rezane pod prsmi, ki potem padejo na A.
Peeptoe so spredaj za prst odprti čevlji.
Cotton šali so dolgi in ožji šali.
Balerinke so nizki čevlji, spredaj zaobljeni.

LP,
Lenka
O to pa je super prevod pa še vse na enem mestu. Si moram shranit, da ne bom tako nevedna.
Default avatar

klasika je zakon

klasičen slog za službo, ker je to pač primerno, hlačni kostimi, kostimi s krili, ter obleke vseh vrst (no seveda dolžine do kolena,d a ne bo pomote). Salonarji s primerno peto 4-8 cm), pozimi redko škornji -če je res slabo vreme.

Jeans redko oz. skoraj nikoli, ker mi je neudoben. Doma in v prostem času udobne športne hlače ali trenerka, majice ali srajčke, pogosto, posebej pa poleti, pa krila in oblekce (tudi kratke).

Oblečem se predvsem priložnosti primerno in se ne oziram na modne smernice in zapovedi. Pri kupovanju oblek pa zelo pazim na kakovost in materiale,. da obleke dolgo zdržijo in jih ni treba nonstop menjat, ker se mi ne ljubi hodit po štacunah (shopping = nightmare!)
Default avatar

ladylike

Moj slog je ženstven, a damski, v njemu ni nič vulgarnega.

Nosim klasična oblačila, v službi obleke, ki jih v tem času kombiniram s kakšno jopico. Nad petami nisem navdušena, a moram najti bolj udobne, in potem jih rada nosim. Vedmo sem brezhibno urejena. Če nosim kavbojke, so te bolj temne, niso izprane. Izprane imamo samo ene, in to za prosti čas.

Rada imam oprijeto, a tako, da se damsko poudari postava, in ne da se vse vidi. Nikoli nisem v zelo kratkem krilu (razen na plaži) in nikoli ne kažem dekolteja - razen v kopalkah.

Doma nosim jazz hlače, kombinirano s kakšno bombažno majico.

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek