Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Preverjeno – Lov na živali

Preverjeno – Lov na živali

Je kdo gledal Preverjeno, v mislih imam predvsem tisti del, ko so razlagali o lovu na živali ter o številu Šakalov v Sloveniji, itd.

Najbolj me je zmotila izjava vodje LSZ (vem samo da je bil magister po izobrazbi), da se jim zdi čisto normalno da opravijo odstrel Šakala, ki je izjemno redek v naši naravi. in nato še izjava, da je njihova stoletna strategija odstrela živali neverjetno uspešna ter jo mislijo nadaljevati še naprej… resno? ni nič takega če se pač odstreli šakala? ker pač kao ne spada v naše okolje?

No me zanima koliko škode dela našim vrstam, kot prvo in kot drugo potem takem tudi ris ne spada v naš ekosistem, glede na to da je že dvakrat izumrl oz je bil že dvakrat ponovno pripeljan iz tujine, da se obnovi njegova vrsta pri nas. očitno ni primeren za naše okolje oziroma mu ne odgovarja.

No vseeno, izjave, ki jih je dajal ta gospod magister (nemoreš verjet, da je tak primitivc celo magister po izobrazbi) so se mi zdele totalen absurd.

Lahko bi izvedli za spremembo, isto strategijo kot so jo američani pri zmanjševanju napadov medveda na človeka (zdi se mi da so bili američani, sem preslišal, naj me kdo popravi če se motim).

Navsezadnje tudi neprestani poboji živali rušijo eko sistem.

To je pa Tito kriv sja je on pobijal uboge živalice, njega pa še vedno razne budale častijo kot boga.

Če bi on samo živalce, bi se še dalo na en uč zamižat.

nova
Uredništvo priporoča

Ekosistem rušiš ti, ki vsaki dan pobiješ 17000 muh, ki se vsedejo na tvoj drek.

Ekosistem rušiš ti, ki vsaki dan pobiješ 17000 muh, ki se vsedejo na tvoj drek.[/quote]

Kera degenska izjava. Očitno živiš v kakšni ogrevani greznici, da imaš muhe v takem vremenu, sploh ker veš koliko jih je na mojemu dreku.

P.S.: govorimo o živalih, ne o marčesu.

A lahko vsaj od nekoga dobim malce bolj inteligentno razpravo 🙂

Veš, da. Živali naj prosto poginejo, brez regulcije. So what, če se 14 srn, 3 jeleni, 2 medveda, 17 jazbecev, 12 lisic in 5 muflonov, prosto sprehaja po Dalmtinovi

in po kakšni logiki bi šle živali na Dalmatinovo? Najbolje da še pripišemo, da bi najverjetneje šle še po dunajski vse do Name pogledat kakšne so razprodaje in nato po Čopovi na kebab.

Pa recimo da bi šle… jih je zato potrebno ubiti? Če predpostavimo, da ne ogrožajo življenj, zakaj bi jih potem ubili?

kar se tiče živali ali pa uprašanja jedenja mesa, tu normalna ter inteligentna razprava žal ni možna.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Moj namen ni bil odpreti raprave o jedenju mesa ter živalih, pač pa razprava, kaj si ostali mislite na izjave, ki so se pojavile v oddaji Preverjeno.
Ali ste bolj pristaši da se pobije ve kar leze in kar gre ali ste pristaši bolj umirjenega pristopa, kot ga imajo v ostalih (nekaterih) državah.

pač mnenja želim slišati.

Mah, ne biti naivni, tukaj se v prvi vrsti gre za denar in predvsem denar, ki ga prinesejo tuje živine naloadane szi denarjem. Ko bi vi vedeli koliko za “kapitalca” plačajo kakšni kravatarji.

Legalen lov pod pritvezo letnega odstrela. Javna skrivnost pač …

Točno v tem grmu je zajec. Redke in eksotične živali imajo še višjo ceno kot bolj razširjene. Potem se jim redno dogaja, da izpolnijo plan že marca ali aprila.
Zakaj imajo recimo volka na odstrelu? Država povrne rejcem škodo na drugi strani pa lovske družine in posamezniki hop denar od trofeje v žep.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Ta pajo ko se tako na vse pretege trudi it ali uvest en lovski turizem se mu v faco vidi da je kapitalist. Če ima on kaj veze z omejevanjem populacije živali sem jst gams!

Ma itak. Vse se konča pri denarju. Denar!

Lov, neprofitne organizacije. Vse je denar.

Redki ljudje so res pravi lovci, ki pomagajo živalim in redki so ljudje, ki nesebično pomagajo preko društev otrokom, bolnim ljudem……..Žal. In tem ljudem bi morali posvečati oddaje. Ne, mi raje posvečamo oddaje najhujšim banditom kot da smo ljudje tako naivni, da ne vemo kaj se dogaja. Saj, ko hočemo prerečiti – rečejo daj denar pa dobiš kar želiš ……..ali pa ti rečejo preveč denarja se obrača, da bi bili uspešni pri preprečitvi teh biznisov. Tako, da treba je povedati ljudem, da obstajajo o.k. ljudje, da niso samo slabi in potem se bodo velike množice začele zgledovati. Ko pa je tako kot je, pa jih veliko reče, saj on/ona tudi.

Tudi ptic želijo še več pobiti in to tistih, ki so na seznamu ogroženih vrst.
Želijo razširiti seznam pric, ki se jih pri nas lahko strelja. Ker so nekatere ogrožene, ne vidim drugega razloga za to, kot DENAR.

poziv

New Report

Close