Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nepremičninske agencije – navadni prevaranti

Nepremičninske agencije – navadni prevaranti

Ker ne vem, kam se naj še obrnem, bi vas tukaj vprašala.

Kupila sem stanovanje pred časom, kjer so praktično nebivalne razmere zaradi hrupa in ostalih okoliščin, ki jih tukaj ne bi razlagala. Stanovanje sem kupila s “pomočjo” nepremičninske agencije.

Na kratko. Imam hipoteko na to stanovanje. Hipotekarni kredit sem vzela v času zaposlitve. Trenutno sem sicer nezaposlena in aktivno iščem novo zaposlitev. Žal zaenkrat še ni sreče s tem.

Vprašam vas. Ali lahko nekako prenesem hipoteko na drugo stanovanje, torej uredim zamenjavo? Na kakšen način se da to urediti? Sem že povsem obupana. Vzela bi tudi manjše in še za manj denarja, če bi bilo le veliko bolj bivanju prijazno.

Hvala.

Hipoteko lahko preneseš na drugo stanovanje. Meni je rekla nepremičninarka, da to sploh ni noben problem. Povej pa preko ketere agencije si kupila stanovanje, da se ji lahko ognemo.

V tvojem primeru pa me bolj skrbi, da boš tako stanovanje v teh časih res težko prodala ali pa vsaj pod ceno.
Je možno težave kako drugače rešit?

Za hipoteko ne vem. Me pa zanima, če je tako nevzdržno, če si nisi stanovanja pred nakupom ogledala??

Kdor se za stanovanje resno zanima, je smiselno plačati en mesec ali dva najemnine in živeti v njem. Če je občutek Ok, kupiš, sicer čao in gremo dalje.

to je v praksi nerealno

to je v praksi nerealno[/quote]

Vse je realno, če se hoče. Kupec je kralj. Tako sem kupila svoje stanovanje. Če pa prodajalec s čim nateguje, hiiiitro pride na dan.

to je v praksi nerealno[/quote]

Vse je realno, če se hoče. Kupec je kralj. Tako sem kupila svoje stanovanje. Če pa prodajalec s čim nateguje, hiiiitro pride na dan.[/quote]

Veliko stanovanj je v postopku prodaje naseljenih. Prodajajo eno, da lahko kupijo drugo.

In zakaj so nepremičninski agenti prevaranti? Po tvoje zaradi hrupa iz ceste ali kako?

Jaz sem z našo agentko zadovoljna.

Ogoljufana sem bila praktično po vseh točkah. Rekla sem, da mi največ pomeni mir, mirno okolje, da položnice niso previsoke (lastnica mi jih je pokazala, ampak ne vem, če so bile pristne – ne verjamem več), da ni vlage…

Dejansko mi gre kar na jok, ko tole pišem. Ne vem, ali se prodajalci in nepremičninski agenti sploh zavedajo, kaj počnejo? Ljudi pahnejo dobesedno v bedo s svojimi lažmi, odgovarja pa itak noben.

Ali sploh ščiti kupce nepremičnin kakšen zakon? Kako je to mogoče, da se v naši državi dopušča, da te lahko vsak, ki ima pet minut časa, tako prevara???

Sem si rekla, da če še kdaj kupim kako stanovanje, bom zraven obvezno imela odvetnika in pa še kakšnega strokovnjaka, ki bo realno ocenil stanje nepremičnine.

Toliko napak, kot jih je v tem stanovanju, nisem videla še nikjer. Lastnica je vse spretno skrila, prikrila.

In ti boš isto naredila, ko boš stanovanje prodala naprej.

In ti boš isto naredila, ko boš stanovanje prodala naprej.[/quote]

Ne bom ga mogla niti prodati. V tem je velika razlika. V tako slabem stanju je v resnici to stanovanje, ali pa, če ga močno pod ceno in ne bom pokrila niti kredita.

Kdo bo mi kril razliko?

Nepremičninska agencija pa je na N. iz Maribora. Več ne smem izdati.

Jaz še zdaj ne razumem, kdo je zdaj po tvoje kriv? Se pravi prodajalka ti je pokazala odrezke računov in predvidevam, da je nepremičninski agenciji pokazale iste…in po tvoje je nepremičninska agencija prevarant? Verjetno je ta ista prodajalka prepleskala stanovanje, da se ne bi videla plesen in po tvoje je kriva nepremičninska agencija?
Mirno okolje je precej relativna zadeva. Kdaj si pa šla gledat stanovanje? Ko sem ga kupovala jaz, sem si ga šla ogledat trikrat-dopoldan, popoldan in v večernih urah, ker sem želela sama ocenit kaj pomeni mir.
Ne vem zakaj se čutiš prevarano…

Počasi celo razumem, zakaj naša agentka pride z odvetnikom, verjetno ima takih kot si ti poln kufer…

Malo se pravno pozanimaj, ker dejansko so te zavajali z informacijami. Mogoče se pa da še kaj narest.

Sem imela podoben primer in sem prenesla hipoteko na drugo stanovanje. Sem pa najela odvetnika in smo vse uredili pri notarju (jaz sem pokrila vse stroške notarja- okoli 1000 evrov za notarja in 2000 za svojega odvetnika). Odvetnik se je pogajal tudi z banko, ki je malo komplicirala in zrihtal vse, tako da mi ni žal denarja.
Sem pa to delala kaki dve leti nazaj, ko je bil nepremičninski trg še dokaj živ. In vse brez nepremičninskih agencij. To so v glavnem sami pohlepni nesposobneži.

Ja, meni so hoteli prodati črno gradnjo !!! Pa so trdili, da so vsi dokumenti v redu. Prijatelj mi je preveril, gradbenega dovoljenje sploh ni bilo. Ko sem jim to omenila, so se nehali pogovarjat z mano. Stanovanje pa še kar oglašujejo. Prevaranti so. Ne moreš jim zaupat, samo da prodajo, pa če te uničijo.

Jaz bi morala priti z odvetnikom, da bi se izognila nategunom kot so agencije. Stanovanje sem si vsaj trikrat ogledala. Zamolčano mi je bilo marsikaj.

Stanovanje je katastrofalno. Nekaterih napak pač ni moč opaziti na ogledu. Ni mogoče, če lastnica spretno skrije. Saj mogoče imaš prav. Lastnico in agencijo bi bilo treba tožiti za laži. Od kdaj so goljufije v Sloveniji legalne? A odkar smo v EU?

nop,videno kupljeno…rešitev tožba,zakar pa nimaš denarja,žal…agencija ali agent te ni zavedel,oni so samo posredniki ki prodajajo stanovanja,žal…koliko so visoki stroški,ali je v stanovanju plesen,..itd,itd,pa ti mora zato povedati lastnik tega stanovanja…on je tisti ki te je nategnil…kar se pa tiče prodaje ali menjave stanovanja,bo pa zelo težka…ne da se mi pisat, na dolgo…

Lej, ne prenašaj svojih napak na agencijo. Vsak kupec si stanovanje ogleda. Ko smo mi kupovali, smo šli pogledat več stanovanj, in tisto, ki nam je najbolj ustrezalo, pogledali zelo natančno. Dobro, ne rečem, da so lahko kake napake v stanovanju prikrite, ampak, hrup s ceste? Če je hrup sedaj je bil najbrž tudi prej, a ne? Pa stroški? A ti je lastnica pokazala položnice? Praviš, da so bile ponarejene, ali kaj?
Poleg tega p še to: če imaš hipotekarni kredit, si je stanovanje najbrž ogledal tudi bančni cenilec. Pa kaj on ni opazil nobene od teh stvari?
Prviš, fda je ogromno napak:, kakšnih povej, da bodo tudi drugi bolj pozorni. Povej tudi ime agencije, zakaj praviš, da več kot začetne črke ne smeš izdati?

veš kaj, se mi zdi, da je tole eno navadno klevetanje, ker če bi bilo vse res, bi povedala.

Cenilca je pripeljala agentka, tako da deluje kar njej na roko, saj jim je v interesu le, da se stanovanje proda, pa četudi to sploh ni bivalno.

To ni nobeno klevetanje. Sploh ne vem, ali se sme tukaj navesti ime in priimek nepremičninske agentke in naziv agencije. Mislim, da bo me administrator brisal.

Stanovanje ni bivalno. Vlaga, mraz, če ogrevam na višji temperaturi, so položnice astronomsko visoke, pa ne gre za veliko stanovanje. Stanovanje je majhno, pa ga sploh ne morem ogreti. Skoz sem prehlajena, odkar sem se vselila. Groza v glavnem.

Ampak seveda je kupec vsega kriv. Da bi vse to opazila, katere napake so, bi morala biti v stanovanju vsaj 24 ur, preden bi se odločila za nakup, pa sem drugače bila ob različnih urah, ampak nisem pač v tistih ogledih opazila teh pomanjkljivosti. Tudi ni bil takrat mraz, ampak je bilo na začetku jeseni, še kar toplo.

mislim,da je tvoj največji problem odplačevanje,…in bi se rada tega stanovanja znebila samo ne veš na kakšen način,zato sprašuješ kako in kaj.

Odplačujem lahko. To sem še zmožna, ampak v hrupu, vlagi in mrazu ne mislim več živeti, ali pa bi ti v tem užival? Najbrž nihče tudi zastonj ne bi živel v takem.

Ne vidim krivde agencije, čeprav se strinjam, da je kar nekaj prevarantov ne pa vsi, eni so zelo profesionalni in pošteni, so pa v glavenm tisti, ki so bolj znani in delajo na dolgi rok.

Poznam pa primer, ko je neki posrednik bil posrednik za prodajo neki starejši ženski in če nebi poosredovali sorodniki, bi žejno peljal čez vodo :)). Je pa advokat (kupca) naredil kupoprodajno pogodbo, kateri se je pa advokat znane advokatske hiše samo čudil in zadeva je takoj padla, tako, da je ženska pošteno dobila ves denar za prodane zadeve! Tako, da človek mora biti zelo previden ni rečeno če je advokat, je pa vse pošteno!

kar se tiče hrupa:so slučajno pred kratkim zgradili AC ali železnico?
mraz:odpri ventile na radiatorju…
vlaga:imaš od tega,ker ne kuriš in se ti je začela pojavljati plesen..

Lastnica in agentka mi nista povedali, da so radiatorji praktično nedelujoči.

New Report

Close