Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Snaga LJ – podražitve za 275{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} !!!

Snaga LJ – podražitve za 275{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} !!!

Snaga Lj bo s 1 aprilom podražila odvoz za 275 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Cena odvoza gre iz 1,37 €ur na 3,77 €ur.

Prav. Potem naj si pa kar sami ločujejo smeti za ta denar, jaz ne bom. Briga me. Itak zdaj pobirajo samo še enkrat na teden, prej so pa trikrat, pa za 3x manj denarja. Zdaj naj pa gledamo kupe smrdljivih smeti ves teden, pa še ločujemo naj jih za 3x višji znesek? Malo morgen! Jaz že ne.

Sami naj si jih ločujejo za ta denar. Še malo pa bo tudi pri nas kot v Neaplju, ko je mesto zasuto s smetmi že nekaj let. Mafija tam, mafija tu!

Janša?

No, Janša nima nič s tem , kakor tudi ne bo imel nič s politiko sedanje vlade . Kaj bo , kako bo , tokrat njega ni zraven .

kar se pa smeti tiče , je ta podražitev nesramna ! Delamo za njih s tem ko ločujemo odpadke , jim lepo sveže pakiramo samo papir , samo embalažo itd…namesto znižanja pa povišanje.
Torej naj si ločujejo kar sami!!!!!

Danes so smeti biznis. Srečen tisti, ki ima monopol nad smetmi – to je en najbolj cvetočih poslov. Predlagam, da organske odpadke tlačimo v steklenice in jih nato zavite v papir odvržemo v plastiko… ali v mešane odpadke!

Hm… kot da mi odpadke ločujemo zaradi njih ali zato, da čimmanj zasvinjamo okolje?
No, pa da postavimo drugače: torej, 3,77 EUR/zabojnik/mesec je ogromen znesek, s katerim več kot pokrijemo vse operacije v zvezi s smetmi?
http://www.snaga.si/ceniki

Ok, jasno da so rezerve, ampak o enih stvarih pa niti ne premislimo…

Mogoče pa še nasvet: odvoz plastike, papirja in bio odpadkov je brezplačen. Čimbolj ločujte ter se s sosedi zmenite za deljenje navadnega črnega kontejnerja, pa bo znesek nižji…

Se opravičujem, bio odpadki so še 0,6751 ali več EUR. Samo logika je pa ista, pa po hišah imate lahko kompostnike.

Mimogrede, ker imam smetnjak poleg atrija: odkar se bio odpadki zbirajo ločeno, iz smetnjak bistveno manj zaudarja, pa še humus se pridobiva….

Kontejnerjev ne moreš deliti, si je snaga pač zagarantirala dobiček. Preberite si njihovo knjižico, kako sadijo rožice, da oni nimajo nič profita. Samo s papirjem… Ja seveda, pa uboge cigane opozarjajo z nalepkami na kontejnerjem, da je papir SNAGINA LAST. Marš neSnaga nemarna.

Kontejnerjev ne moreš deliti, si je snaga pač zagarantirala dobiček. Preberite si njihovo knjižico, kako sadijo rožice, da oni nimajo nič profita. Samo s papirjem… Ja seveda, pa uboge cigane opozarjajo z nalepkami na kontejnerjem, da je papir SNAGINA LAST. Marš neSnaga nemarna.[/quote]
To ni res

Ali lahko zamenjam črn zabojnik za manjšega?

Za zdaj zabojnik za preostanek odpadkov menjamo za manjšega samo v primerih, ko se uporabniki razdružujejo (večji skupni zabojnik menjajo za več manjših) oz. je eden od uporabnikov ostal sam z zabojnikom, ki si ga je prej delilo več uporabnikov. Uporabnike prosimo, da z menjavo zabojnikov počakajo do 1. junija 2013, saj zmanjšujemo frekvenco odvoza preostanka odpadkov, kar bi lahko povzročilo, da bo uporabnik čez čas spet potreboval večji zabojnik.
http://www.snaga.si/pogosta-vprasanja/ravnanje-z-odpadki-na-zbirnih-mestih-v-zbirnem-centru%5B/i%5D

torej je združevanje opcija….

Ne nakladaj, tudi plastiko, papir plačaš po 3,77 €ur na odvoz.

Mimogrede, količina odpadkov, ki jih odlagamo na Barju, se zmanjšuje, in to precej. http://www.snaga.si/odlaganje-odpadkov
Sistem pa stane, jasno. A se danes še kdo vpraša, da je avto s katalizatorjem in filtrom trdih delcev nekaj 100 EUR dražji kot brez? Pa si kdo res želi nazaj?

Opcija je, vendar ne boš plačeval nič manj, saj plačaš po litrih in ni količinskih popustov. Da ne govorimo, da bo vsaj eden imel dalj za nositi smeti.

Ne nakladaj, tudi plastiko, papir plačaš po 3,77 €ur na odvoz.[/quote]

Kje to piše?

Ne nakladaj, tudi plastiko, papir plačaš po 3,77 €ur na odvoz.[/quote]

Kje to piše?[/quote]

Na položnici? Bo dovolj, pametnjakovič?

Opcija je, vendar ne boš plačeval nič manj, saj plačaš po litrih in ni količinskih popustov. Da ne govorimo, da bo vsaj eden imel dalj za nositi smeti.[/quote]

Če imate malo odpadkov, recimo manj kot cel kontejner, se lahko deli in zadeva ima smisel, jasno se pa morate dogovorit s sosedi. Drugače vsi plačujete npr. pol poln zabojnik vsak zase.
Cel sistem te tudi sili v čimboljše ločevanje…

Kje to piše?[/quote]

Na položnici? Bo dovolj, pametnjakovič?[/quote]

Ne verjamem, vsaj v ljubljani postavke na ceniku ni
http://www.snaga.si/ceniki
in v tem primeru ni osnove za obračun.

Torej ti obračunajo 3,77 za črnega in 3,77 za plastiko?

Končno se je eden/ena oglasila. Jaz to skoz trdim, pa me imajo za … . Hja pri nas bodo odvažali na tri tedne, pa kante za papir tudi nimamo. Ne vem na koga naj se človek obrne, na zvezo potrošnikov, za katero nimam glih dobrega mnenja, ampak eden se bo moral oglasiti, kajti nekateri si pa res lahko dovolijo vse in žal je tega vedno več. Bomo spet vse požrli, kot pridni slovenčki, da nas ne bo spet kdo kregal.

Kontejnerjev ne moreš deliti, si je snaga pač zagarantirala dobiček. Preberite si njihovo knjižico, kako sadijo rožice, da oni nimajo nič profita. Samo s papirjem… Ja seveda, pa uboge cigane opozarjajo z nalepkami na kontejnerjem, da je papir SNAGINA LAST. Marš neSnaga nemarna.[/quote]
To ni res

Ali lahko zamenjam črn zabojnik za manjšega?

Za zdaj zabojnik za preostanek odpadkov menjamo za manjšega samo v primerih, ko se uporabniki razdružujejo (večji skupni zabojnik menjajo za več manjših) oz. je eden od uporabnikov ostal sam z zabojnikom, ki si ga je prej delilo več uporabnikov. Uporabnike prosimo, da z menjavo zabojnikov počakajo do 1. junija 2013, saj zmanjšujemo frekvenco odvoza preostanka odpadkov, kar bi lahko povzročilo, da bo uporabnik čez čas spet potreboval večji zabojnik.
http://www.snaga.si/pogosta-vprasanja/ravnanje-z-odpadki-na-zbirnih-mestih-v-zbirnem-centru%5B/i%5D

torej je združevanje opcija….[/quote]

V novi brošuri, ki smo jo prejeli domov, skupna uporaba zabojnikov ni opcija. Se mi ne da brskat po netu, ampak vem kaj sem prebrala.

Bravo Zoki!!
Volio sam te 3 puta i još ću te 3 puta!

Vedno dobim zadoščenje, ko Ljubljančani jamrate nad posledicami vaših volilnih odločitev. Kako “slatko” je mrcvariti koga, ki je volil za Zokija, sedaj pa benti nad takimi “malenkostmi”. Neprecenljivo, za vse ostalo je mastercard :))

Samo nekaj bi rad pristavil. Na Obali plačujermo odvoz smeti 13 Eur (napovedujejo 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podražitev) s tem, da jih mi ločujemo, nato pa ti pridejo škovacini z enim tovornjakom in vse kontejnerje vsujejo v isti tovornjak. Halo? Kdo je tu budala in za koga mi ločujemo odpadke? Vso to ločevanje odpadkov je larifrai, pesek v oči in je 5 krat preplačano! S temi smetmi imajo dobička, da peče čelo!


To ni res

Ali lahko zamenjam črn zabojnik za manjšega?

Za zdaj zabojnik za preostanek odpadkov menjamo za manjšega samo v primerih, ko se uporabniki razdružujejo (večji skupni zabojnik menjajo za več manjših) oz. je eden od uporabnikov ostal sam z zabojnikom, ki si ga je prej delilo več uporabnikov. Uporabnike prosimo, da z menjavo zabojnikov počakajo do 1. junija 2013, saj zmanjšujemo frekvenco odvoza preostanka odpadkov, kar bi lahko povzročilo, da bo uporabnik čez čas spet potreboval večji zabojnik.
http://www.snaga.si/pogosta-vprasanja/ravnanje-z-odpadki-na-zbirnih-mestih-v-zbirnem-centru%5B/i%5D

torej je združevanje opcija….[/quote]

V novi brošuri, ki smo jo prejeli domov, skupna uporaba zabojnikov ni opcija. Se mi ne da brskat po netu, ampak vem kaj sem prebrala.[/quote]

To velja samo za biološke odpadke. Iz brošure:

5.
Ali si uporabniki na samostojnih zbirnih mestih
lahko s sosedi delijo zabojnik za BIO odpadke?
Če ima uporabnik sicer svoja zabojnika za preostanek odpadkov in embalažo, skupen zabojnik zgolj za biološke odpadke ni mogoč. Razlogi so sistemske in tehnične narave, seveda pa si lahko uredijo skupno zbirno mesto in si delijo vse zabojnike

Eden od razlogov.
http://www.zurnal24.si/zaradi-turizma-s-smetmi-se-odvoz-drazi-clanek-186505
Smeti vozimo iz Kopra v Mursko Soboto in obratno.

Da bi pa tile iz ‘gotof je’ naededili kakšen protest proti vsem neumnostim uradnikov pa je iluzija pričakovati :((( Se grejo raje aktivizerski turizem – vožnja z barčico na davkoplačevalske stroške ….

Ko smo nekateri že leta nazaj pisali, da je ločevanje v tej obliki en velik nateg, so nas pa drugi zmerjali, da nismo eko.
Točno to se je zgodilo, kar smo napovedovali: višje položnice, polna stanovanja takih in drugačnih ločevalnih kantic in polna naselja smetnjakov, ki jih odvažajo vedno bolj poredko.

A to, da je odpadkov odpadkov vedno manj, pa nič ne šteje? in da so vode vedno bolj čiste?

New Report

Close