Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek klopni meningitis – cepljenje?

klopni meningitis – cepljenje?

Je tu kdo, ki se je cepil proti klopnemu meningitisu? Vam je kdaj žal ali sta zadovoljni, da ste naredili?

Sama razmišljam o cepljenju, berem vse mogoče, a bi bila vseeno vesela izkušenj s prve roke.

Nisem namreč prepričana, če je cepivo res uspešno (da potem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne zboliš), zdi se mi drago (35 eur en odmerek, rabiš dva v roku dveh mesecev, potem pa spet po enem letu, po treh itd.) in pa tudi to me bega, da četudi bi človek zbolel (brez da se cepi), se da bolezen pozdraviti?

Prosim za mnenja, izkušnje itd.

Če si doma blizu gozda se vsekakor splača.
Koliko je cepivo uspešno, ti pa od tukaj prisotnih noben ne more povedat.

Pri nas se cepimo vsi, midva z možem in oba otroka. Smo pa dnevno v gozdu in tudi klopov je kljub pazljivosti kar nekaj. Do sedaj nismo imeli nobenih težav. Tudi sama drugače nisem naklonjena cepljenju, ampak za tole se pa cepim že več kot 10 let. Je pa res, da pri nas vsako leto eno dozo cepiva plača občina.

naredi kot hočeš samo če zboliš, brez da se cepiš so posledice zelo hude, klopa tudi okuženega pa lahko dobiš če si doma sredi ljubljane ali pa sredi gozda oz. nekje vmes…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Nobene študije na svetu ni, ki bi dokazovala, da sploh kakršno koli cepivo dejansko prepreči določeno obolenje .

Torej, potemtakem si popolnoma enako začiten s cepivom ali brez.

Me pa zanima, če se dobijo kje podatki koliko cepljenih in necepljenih zboli za klopnim meningocefalitisom. Če kdo ve se priporočam za info. Hvala.

bo treba malo poglobit raziskavo razen ce si mnenja, da isto ce te npr. avto oplazi ali pa ce te zbije?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

bo treba malo poglobit raziskavo razen ce si mnenja, da isto ce te npr. avto oplazi ali pa ce te zbije?[/quote]

Sem se zelo poglobila, verjemi! Študije še vedno ne obstajajo. Le statstični podatki so, to je vse.

Jah, jaz se cepila sem, da mi ne bo potem žal. Po toči zvoniti je prepozno.

En odmerek pa stane (v LJ) natančno 30€

Pardon, študije vsekakor obstajajo, vendar niso za javnost.

Jaz imam podatke za leto 2009.

Incidenca (število obolelih na 100.000 prebivalcev) je bila v Sloveniji je 14,9, a v posameznih regijah je ta številka tudi do še enkrat višja. Najbolj ogrožena so območja Koroške, Gorenjske, Štajerske in osrednje Slovenije.

Zdravila za KME ni, 94,4 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolnikov je hospitaliziranih, kjer jim lahko le lajšajo simptome bolezni. 1/3 obolelih ima po preboleli bolezni trajne posledice (glavoboli, vrtoglavice, težave s koncentracijo, depresija), 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih ohromi, smrtnost pa je me 1 in 2 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

V Sloveniji je cepljejno približno 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva.

V sosednji Avstriji, ki je kar se tiče KME enako ogrožena kot Slovenija, je vsaj en odmerek cepiva prejelo 88 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, 58 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa se jih redno cepi. Incidenca se je zmanjšala in je trenutno 1,09/100.prebivalcev.

Tako, da jaz ne bi ravno trdila, da si enako zaščite s cepivom ali pa brez.

Moja hčerka je zbolela pri štirih letih. Ne moreš si misliti, kako zelo mi je bilo takrat žal, da ni bila cepljena. Zelo huda bolezen. Na tvojem mestu ne bi pomišljala….
Vse lepo!!

Iskrena hvala vsem, ki ste se oglasili.

Pri nas živimo zraven gozda. Škoda rizika, cepljeni vsi – midva in 3 otroci. Vse ok, zaenkrat vsi zdravi in ni treba paničarit zaradi vsakega klopa.

bo treba malo poglobit raziskavo razen ce si mnenja, da isto ce te npr. avto oplazi ali pa ce te zbije?[/quote]

Sem se zelo poglobila, verjemi! Študije še vedno ne obstajajo. Le statstični podatki so, to je vse.[/quote]

očitno si se še premalo poglobila… statistični podatki so pa eno, reala pa drugo, žal tako je…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Cepljena oba. Ampak smo pol zbolel za boreliozo. Takrat sem prvič pomislila zakaj že?

Obstajajo raziskave, ki kažejo na katerem območju so okuženi klopi, poglej če spadaš tja in če ne…bo autan pred obiskom narave čist ok.

to je bolj butasto razmišljanje, da se zanašaš na to kje so območja z okuženimi klopi…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

[img]http://localtvkwgn.files.wordpress.com/2012/12/yolo-final.jpg[/img]

Lani poleti je hčerka izgubila prijateljico in sošolko, ki je kljub temu, da je bila cepljena umrla za
klopnim meningitisom. Hčerka je “fasala” samo boreliozo in 14-dnevno transfuzijo, kljub cepivu.
Tako, da res ne vem, kljub temu, da vztrajam, da se tudi letos cepi.

Vse tri otroke in oba z možem sva se cepila. zadnji odmerek smo prejeli lani maja.
Finančno si hitro lahko izračunaš kakšen zalogaj je to bil za nas.

Oktobra je sin zbolel za viroznim meningitisom – pa še to so ugotovili šele ko sem jim pod nos pomolila cepilno knjižico .Ker prej so trdili da je klopni.
Vse raziskave so pokazale da ni bila borelioza.

Je bilo pa takole: 7 dni na infekciji + 6 tednov ne v šoli. Hudi glavoboli in bruhanje, odklanjanje hrane.
Že prej je imel prenizko telesno težo – sedaj je pa res too much presuh.
Ko je prišel k sebi sva začela z šolsko nalogo – branje, računanje…Potem pa v šolo za 4-5 ur in domov spat. Zadnji mesec je bolje.
Nogomet prej 2-krat tedensko po 1,5 ure. Sedaj zdrži maksimalno 1 uro in ne gre vedno na trening. Lansko sezono celodnevno smučanje – letos največ 3-4 ure.
Kaj hočem reči: kondicija se mu vrača…počasi…je bilo zelo hudo in pravijo da človek rabi 1-2 leti da pride nazaj v formo.

TODA: NIKOLI VEČ SE NE BOMO CEPILI PROTI KLOPNEMU MENINGITISU

Zakaj: ker sem v tem času preprala ognomno študij za in proti in sem sedaj ODLOČNO PROTI.

take študije, glavno imaš pa pred nosom, čudno da je zbolel samo en otrok in še ta bog si ga vedi za čim, ker anticepljenci radi potvarjate in ne komplet familija, če je cepivo tolk škodljivo in nepotrebno… po tisti študiji bi moral kasirat bolezen vsi pa še 20 folka zraven, tudi cepljenega… pa očitno tiste študije ne držijo vode.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Mene pa zanima zakaj splof uporabljate razne farmacevtske izdelke? Nehajte umivat zobe, ker je to skodljivo, nehajte se tusirat, ker je milo strupeno. Predvsem pa nehajte dihat in jest hrano, ker je oboje polno strupov…

Ojej, hvala za tvjo izkušnjo, jaz pa sem jih letos mislila cepit.

da se po treh letih ponovno cepiš? Včasih je bilo menda 5 let do revakcinacije.

Živimo ob gozdu in to kakšna bolezen je klopni meningitis je mene prepričalo v tveganje cepljenja, čeprav sem drugače zelo skeptična do cepljenj. Sva pa npr. s hčerko (10 let) imeli precej hudo reakcijo po tretjem odmerku (po enem letu) in sva bili vsaka 2 dni doma….hmmmmmmmm

PS: ne razumem zakaj ena zgoraj trdi, da se nikoi več ne bo cepila, ker pozna neke raziskave in je sin zbolel za virusnim meningitisom. Ali cepljenje mogoče spodbudi tega ali kako? Ne štekam čist.

ne, cepljenje ga ne spodbudi,ne štekaš čist pa ker tud avtorica ne šteka in nekej bluzi vse pobrkljano.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Virusni meningitis

New Report

Close